Informacje

Czy praca w opiece pokona pandemię prac bez sensu?

Pandemia koronawirusa pokazała światu, że o ile może obejść się on bez maklerów giełdowych, bankierów i innych tego typu zawodów, to staje się bezbronny, gdy brakuje ludzi, którzy za zadanie mają dbać o nasze zdrowie. Jednocześnie coraz więcej osób stwierdza, że ich praca należy do tak zwanych „bullshit jobs”, czyli bezsensownych prac, które nie dają nic światu, który nawet nie zauważyłby ich zniknięcia. Czy to tylko chwilowe opamiętanie, czy trwała tendencja?

Praca opiekunki osoby starszej łączy oba te aspekty. Z jednej strony, jest to niedoceniany do niedawna zawód, bez którego jednak już wkrótce nie będzie mogło obejść się większość starzejących się społeczeństw tak zwanego zachodu. Z drugiej strony, kariera opiekuna seniora jest często dobrym wyjściem dla osób, które do tej pory wykonywały tzw. bullshit jobs i chcą coś zmienić w swoim życiu. Jest to dobry restart zawodowy, który nie wymaga nie wiadomo jak wielkich kwalifikacji. Najczęściej potrzebna jest jedynie znajomość języka kraju, w którym chcemy pracować jako opiekun osób starszych oraz doświadczenie w opiece nad osobami dorosłymi. Chodzi tu także o doświadczenie jakie zdobyliśmy w opiece nad swoimi rodzicami, czy dziadkami. Więcej o wymogach pracy w opiece seniora przeczytasz na blogu: https://porady.senioport.pl/

Oczywiście wiele osób powie, że oprócz sensu wykonywana praca musi zapewniać też odpowiednie dochody, które pozwolą utrzymać siebie oraz rodzinę na dotychczasowym poziomie. W tym kontekście praca w opiece oferuje także sporo. Chociaż stawki na rynku polskim są wciąż niskie, to jednak te oferowane np. w Niemczech wahają się już w okolicach 1700 euro netto. Są to więc kwoty zarobków na jakie w Polsce może liczyć tylko śmietanka najlepiej opłacanych zawodów typu programista czy bankowiec. Do tego trzeba dodać, że opiekunka seniora będąca na tzw. szteli nie ponosi praktycznie żadnych kosztów swojego tam utrzymania, bowiem ciężar zarówno wyżywienia jak i zamieszkania spoczywa na barkach podopiecznego lub jego rodziny.

Zapoznaj się z najnowszymi ofertami pracy w Opieka Niemcy

art. partnerski

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend