Informacje, Kultura

OŚWIĘCIM. Multibook – przygotowanie do wizyty w Miejscu Pamięci

Interaktywny multibook przygotowujący do wizyty to propozycja Międzynarodowego Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście dla młodych ludzi, którzy planują odwiedzić Miejsce Pamięci Auschwitz. Jest on dostępny w dwóch językach: polskim i angielskim.

– To multimedialne narzędzie ma pomóc młodzieży w uświadomieniu tego, jak wielkie znaczenie ma wizyta na terenie byłego obozu, nie tylko jako lekcja historii, ale też osobiste doświadczenie. Multibook w przystępny sposób mówi o misji Miejsca Pamięci, a także – poprzez przesłanie ocalałego z Auschwitz Mariana Turskiego – ukazuje znaczenie pamięci dla naszej postawy moralnej i współczesnej odpowiedzialności za otaczający nas świat – powiedziała Agnieszka Juskowiak-Sawicka, kierująca E-learningiem w MCEAH.

multibooku zawarto także kilka krótkich materiałów wideo, podstawowe informacje dotyczące powstania Auschwitz, oś czasu z najważniejszymi wydarzeniami z dziejów tego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady oraz głosy rówieśników, uczniów Liceum Ogólnokształcącego in. Leona Kruczkowskiego w Tychach, którzy opowiadają o znaczeniu wizyty w Miejscu Pamięci z osobistej perspektywy.

Użytkownicy znajdą tam także informacje na temat tego, co zobaczą podczas wizyty oraz kilka porad na temat zachowania się podczas zwiedzania.

– Do korzystania multibooka zachęcam nie tylko młodzież, ale też nauczycieli planujących wizytę w Miejscu Pamięci ze swoimi uczniami. W przyszłości planujemy tłumaczenie go na inne języki, a także opracowanie drugiej części, która podsumuje wizytę, a także multibook stricte historyczny, dzięki któremu w przystępny sposób będzie można poznać najważniejsze aspekty funkcjonowania obozu Auschwitz – dodała Agnieszka Juskowiak-Sawicka.

Korzystanie z multibooka jest bezpłatne i możliwe również na urządzeniach mobilnych.

Auschwitz.org

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend