Informacje

POWIAT. Wojsko wydziela siły do wsparcia szpitali i policji

Operacja „Trwała Odporność”, której cel wyraża się w pięciu słowach: zapobiegaj, identyfikuj, izoluj, wspieraj, przywracaj skupia się na gaszeniu ognisk koronawirusa. Małopolscy terytorialsi w ramach operacji wspierają już 16 szpitali na terenie 10 powiatów w Małopolsce. Do ich zadań należy pobieranie wymazów oraz prace logistyczno – administracyjne.

Działania z dnia na dzień są coraz intensywniejsze. W 4 dni żołnierze pobrali niemalże 1800 wymazów. Na rzecz lokalnej społeczności razem z terytorialsami działają żołnierze wojsk operacyjnych. Wspólnie z 11 MBOT służbę na odcinku zabezpieczenia medycznego małopolskich szpitali pełnią żołnierze 6 Brygady Powietrznodesantowej, 9 Brygady Wsparcia Dowodzenia, 8 Bazy Lotnictwa Transportowego Kraków-Balice, 15 Brygady Wsparcia Dowodzenia, Oddziału Zabezpieczenia Garnizonu Stołecznego, Pułku Reprezentacyjnego Wojska Polskiego, 10 Pułku Dowodzenia, 24 Polowej Technicznej Bazy Wojsk Łączności.

Wsparcie Policji

Równolegle, od ponad trzech tygodni żołnierze OT wspierają działania Policji. Terytorialsi pomagają w monitorowaniu osób, które zostały poddane kwarantannie. Patrole działają na terenie powiatów: krakowskiego wraz z m. Kraków, bocheńskiego, dąbrowskiego, limanowskiego, miechowskiego, olkuskiego, wadowickiego, nowotarskiego, wielickiego oraz tatrzańskiego. Ponad pięćdziesięciu żołnierzy aktualnie wspiera 26 komisariatów. Do tej chwili patrole sprawdziły około 60 000 osób.

11 Małopolska Brygada Obrony Terytorialnej

Poprzedni artykułNastępny artykuł

4 komentarze

  1. To już nie pomoże zahamować sztormu zakażeń ani zgonów – „zostańcie w domu”-. Kto za to będzie odpowiedzialny ???

  2. Jeśli by takich rzeczy nie robili to serio już wogóle bym nie wiedział po co powstała taka formacja.
    No ale ok. Klaskam pani w sklepie jak mi cos sprzeda, klaskam jak smieciarka zabiera mi smieci,mi zawsze klaska szef w pracy jak robie co do mnie nalezy to klasnę i zolnierzom ktorzy pomagaja ludnosci cywilnej. Zawsze mogli zbierac liscie w lesie i robić rejony na jednostce.

Send this to a friend