Biznes, Informacje

POWIAT. Stawką jest zdrowie i bezpieczeństwo nas wszystkich

Ochrona powietrza, gospodarka odpadami, bezpieczeństwo hydrologiczne – proekologiczne inwestycje samorządów i gminnych spółek wodnych związane z wymienionymi obszarami mogą liczyć na wsparcie finansowe Powiatu Oświęcimskiego.

Dziś, 12 czerwca, włodarze gmin z terenu naszego powiatu i przedstawiciele spółek wodnych z Kęt i Zatora wraz z włodarzami samorządu powiatowego – starostą Andrzejem Skrzypińskim i wicestarostą Pawłem Kobieluszem podpisali umowy na dofinansowanie kosztów proekologicznych inwestycji o łącznej wartości blisko ćwierć miliona złotych.

Gości w sali audiowizualnej w internacie powiatowego „Chemika” powitał starosta Andrzej Skrzypiński. Podkreślił, że Powiat na każdym kroku stara się wspierać inwestycje proekologiczne. Jednakże, jak stwierdził, barierą są kurczące się możliwości finansowe samorządów wynikłe z decyzji rządzących obecnie naszym krajem.

Spotkanie zorganizowano w ramach realizacji projektu zintegrowanego LIFE-IP EKOMAŁOPOLSKA „Wdrażanie Regionalnego Planu Działań dla Klimatu i Energii dla województwa małopolskiego” LIFE-IP EKOMAŁOPOLSKA/LIFE19 IPC/PL/000005, realizowanego przy wsparciu programu LIFE Unii Europejskiej oraz z NFOŚiGW.

Fot. RL / powiat oświęcimski

Poprzedni artykułNastępny artykuł

4 komentarze

  1. Tak ochraniacie powietrze że jak na Synthosie wyjebał w powietrze kauczuk to nawet syreny systemu alarmowego nie zawyły tylko sobie mieszkańcy wdychali ten syf w powietrzu dopóki nie spadł deszcz. . Na huj ja się pytam organizujecie ćwiczenia alarmowe!!??? O jakiejkolwiek karze nałożonej na zakład za nomen- omen zanieczyszczenie powietrza juz nawet nie ma co wspominać.

  2. To oczywiste, że w Unii Europejskiej mieszkają sami Niemcy. I oni nam tak specjalnie robią na złość.

  3. I co jeszcze Niemiec na Polsce wymusi,gdy ta owych nakazów nie zaakceptuje a TSUE ukarze?

  4. Podstawa, to zakaz jeżdżenia samochodami , zakaz ogrzewania domów i likwidacja przemysłu. Poza tym kasa ok.

Send this to a friend