Informacje

POWIAT. Masa kolizji drogowych związanych z pogodą

W dniu 7 grudnia 2019 w godzinach porannych na terenie powiatu oświęcimskiego doszło do kilkunastu kolizji drogowych związanych z bardzo trudnymi warunkami drogowymi.

Do najpoważniejszej doszło w  centrum Chełmka na ulicy Piastowskiej. Kierowca samochodu osobowego zatrzymał się przed przejściem dla pieszych, aby udzielić pomocy pieszej, która wywróciła się na chodniku. Jadący za nim samochód ciężarowy podczas próby hamowania  wpadł w poślizg uderzając w osobówkę. Kierowca autobusu, który jechał za nimi próbując ominąć pojazdy również wpadł w poślizg w wyniku czego zjechał z jezdni uderzając w sklep, a następnie w przystanek autobusowy. Za autokarem jechała kolejna ciężarówka, której kierowca również próbując uniknąć najechania na pojazdy zjechał z jezdni i uderzył w słup energetyczny.

W wyniku zdarzenia żaden z pasażerów autokaru i kierowców oraz ich pasażerów nie odnieśli obrażeń ciała. Stłuczeń doznała jedynie piesza, która wywróciła się na chodniku.

Na miejscu zdarzenia pracują policjanci, strażacy, ratownicy medyczni oraz pracownicy energetyki w związku z tym odcinek na którym doszło do tego zdarzenia jest wyłączony z ruchu drogowego. Służby kierują objazdami.

Policjanci apelują o zmniejszenie prędkości  i dostosowanie jej do warunków drogowych. Przypominają również o tym, że nawierzchnia drogi w czasie opadów deszczu i śniegu jest śliska więc droga hamowania się wydłuża, a przy gwałtownym hamowaniu pojazd wpada w poślizg.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

11 komentarzy

 1. Kolizje, wina dróg. Niedziela przed godz. 10, temperatura między plus 5 a 7 stopni, jezdnia lekko wilgotna. Na pustym na szczęście rondzie auto wypada na krawężnik, słychać trzask felgi. Kierowca wycofał i tuk tuk tuk pojechał. Z daleka widzę jak zaparkowali i wysiadło 2 młodych. Wracam po 2 godz. i widzę z daleka jak zakładają dojazdówkę na przednią oś. Po co nam wiedza o zasadach ruchu czy obsłudze auta, wystarczy wiedzieć gdzie pedał gazu i w drogę.

 2. @Kazimierz – jeżeli ja jestem w twoim mniemaniu trollem, to ty jesteś zwykłym kretynem. Lansują się wszyscy, a po zdarzeniach drogowych jest jak zwykle: to nie my to oni. I przestań ubierać wszystkich w pisowskie buciki, bo do peowskich ci bliżej. Twoja sprawa z kim pijesz. Ma być bezpiecznie, pieszy na pasach jest nietykalny i lata mi to kto siedzi w którym urzędzie.

 3. Wszyscy co tak bardzo się znają na utrzymaniu dróg w sezonie zimowym niech poczytaj trochę kiedy i w jakim czasie jest wyjazd piaskarek i powiem tyle że piaskarki pierwszy wyjazd miały o 4 rano.

 4. @normalny – za utrzymanie zimowe drogi krajowej 44 odpowiada pisowska generalna dyrekcja dróg krajowych, za utrzymanie drogi wojewódzkiej w Chełmku odpowiada pisowski zarząd województwa w Krakowie.
  Pudło trollu.

 5. Wczoraj jechałem rano z Katowic i dopiero w Oświęcimiu było ślisko na drodze. Jakoś służby w innych miastach sobie poradziły , a w Oświęcimiu jak zwykle śpią.

 6. Patrząc na stan nawierzchni dróg (sam lód) wczorajszego poranka np. w okolicy starego mostu na Wiśle w Bobrku komuś się ewidentnie przysnęło. Wydają tyle na lans, że na sól zabrakło?

 7. @Kazimierz Nie chwytasz podstawowej ironii. Kierowca się zatrzymał niespodziewanie i stąd kolizja. Takie same numery przy zjazdach z ronda i puszczaniu pieszych.

 8. Poziom psychiatrii w Polsce nie jest chyba zbyt wysoki, zważywszy na komentarz poprzednika… No cóż, służba zdrowia leży:(

 9. W artykule chodziło o oblodzenie jezdni powodujące karambol (i poniekąd to apel aby jeździć w takich warunkach pogodowych ostrożniej), a nie czy pieszy miał pierwszeństwo czy nie.

Send this to a friend