Informacje

POWIAT. Grupa „Speed” złapała piratów drogowych

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego każdego dnia dbają o bezpieczeństwo na drogach, eliminując kierowców, którzy w sposób rażący zagrażają innym uczestnikom ruchu drogowego.  W związku z zagrożeniem epidemiologicznym ruch pojazdów oraz pieszych w znacznym stopniu został ograniczony , jednakże w dalszym ciągu zdarzają się kierowcy, którzy przekraczając  dozwoloną prędkość lekceważą podstawowe zasady bezpieczeństwa.

W ubiegły piątek (20.03.2020)  policjanci pilnowali bezpieczeństwa na terenie gminy Osiek. O godzinie 13.00  na ulicy Głównej policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Skoda, którego kierowca jechał z prędkością 106km/h,  przy dozwolonej prędkości 50km/h. Jak się okazało za kierownicą  pojazdu siedział    34 – letni mieszkaniec Krakowa.

W nocy z soboty na niedzielę o godzinie 23.30 w Nowej Wsi na ulicy Kolbego, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 20 – letniego mieszkańca gminy Kęty,  który jechał samochodem marki Audi z prędkością 121 km/h na odcinku, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h.

W niedzielne popołudnie  policjanci pilnowali bezpieczeństwa na terenie gminy Przeciszów.  Tuż  po godzinie 14.00 na ulicy Oświęcimskiej zauważyli jadący z dużą prędkością samochód marki Mercedes.  Przeprowadzony pomiar prędkości wskazał 107 km/h przy ograniczeniu do 50 km/h . Pojazd natychmiast został zatrzymany do kontroli drogowej podczas której okazało się , że za jego kierownicą  siedzi  43 – letnia mieszkaniec powiatu nowotarskiego .

W związku z popełnionymi wykroczeniami policjanci ukarali kierujących mandatami, punktami karnymi, a także zatrzymali ich prawa jazdy, które będą  mogli odzyskać dopiero za trzy miesiące.

Policjanci apelują o przestrzeganie przepisów, zmniejszenie prędkości, a także o rozsądek za kierownicą, gdyż wśród przyczyn  zdarzeń drogowych królują, lekceważenie przepisów drogowych, niedostosowanie prędkości do warunków drogowych, a także nieuwaga i pośpiech.  

KPP Oświęcim / foto: www.policja.pl

Poprzedni artykułNastępny artykuł

6 komentarzy

  1. Brawo, oby jak najwięcej. Polecam uwadze policjantów z drogówki odcinek drogi od ronda przy Crabie do ronda w Bobrku. Dla wielu to tor wyścigowy a nie droga publiczna.

  2. Pewnie chodzi o to czerwone stare porsche bez tłumika. Co za kretyn.

  3. Wczoraj ok. 20.00 na Dąbrowskiego jeździło sobie tam i z powrotem sportowe auto tak ze 150 km/h.

  4. Debile jak ulice puste to myślą (?) że można sobie poszaleć.
    Ktoś napisał w sieci, że wielki wysiłek społeczny i przestrzeganie przez ogół zaleceń sanitarnych może zostać zmarnotrawiony przez grupkę imbecyli o IQ poniżej 75, którzy traktują ten okres jako okazje do spotkań, imprezowania i chlania wódy. .

Send this to a friend