Informacje

OŚWIĘCIM. Zakaz korzystania z placów zabaw

Prezydent Oświęcimia Janusz Chwierut podjął dzisiaj decyzję o zakazie korzystania z placów zabaw.

Słoneczna pogoda, cieplejsze dni powodują większą aktywność młodych oświęcimian na placach zabaw czy boiskach. Takie zachowania są obecnie niewskazane z powodu zakazu gromadzenia się w jednym miejscu większej grupy osób, a korzystanie z tych samych urządzeń przez dzieci i młodzież zwiększa ryzyko zarażenia. Wywołuje też niepokój wśród mieszkańców miasta.

Prezydent Oświęcimia Janusz Chwierut podjął dzisiaj decyzję o zakazie korzystania z placów zabaw, boisk, skateparku oraz zewnętrznych urządzeń siłowych, administrowanych przez Zarząd Budynków Mieszkalnych i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Podobne rozwiązania wprowadziła również spółdzielnia mieszkaniowa MSM „Budowlanka. Przy miejskich placach, boiskach staną tabliczki z informacją o zakazie. Strażnicy miejscy i policja będą monitorować te miejsca i sprawdzać czy jest on przestrzegany. Boiska szkolne zostały już zamknięte w ubiegłym tygodniu. – Duże skupiska ludzi sprzyjają rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Place zabaw i boiska zachęcają do aktywności, jednak w obliczu epidemii stają się one zagrożeniem dla osób z nich korzystających. Bądźmy więc odpowiedzialni i pozostańmy w domach – mówi prezydent Janusz Chwierut. – Apeluję do oświęcimian. Dla własnego bezpieczeństwa i zdrowia oraz troski o innych – zostańcie w domach.

UM Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

7 komentarzy

 1. Czy przesuwać wybory?
  1. Inwestycje, które już miały być zakończone i oddane do użytkowania nadal będą czekać na otwarcie przed kolejnym terminem wyborów, generując koszty i tracąc przyszłe dochody (np. ukończony już parking w Oświęcimiu).
  2. Nadal będziemy bombardowani przepychankami politycznymi, które zresztą też generują spore koszty społeczne.
  3. Ludzie są już tak przywiązani do swoich preferencji politycznych, że nie zmieni tego żaden kataklizmy ani żadne argumenty.
  4. Ktoś zauważył że jeżeli chodzimy do sklepów bo musimy, to można też pójść na wybory i mieć to z głowy. Może politycy zajmą się czymś pożytecznym.

 2. Oczywiście Kaczyński może spróbować. Okaże się jednak, że frekwencja sięgnie 5% pisowskich fanatyków, dziadków i babć, którzy pójdą bez względu na ryzyko, zwłaszcza gdy Rydzyk obieca im za to zbawienie.

 3. I teraz PiS przypomniał sobie o konstytucji? Że jest coś takiego?
  Nawet konstytucję można znowelizować od ręki, jeśli ma się 2/3 głosów. Odpowiedzialne partie zgodzą się na to i „za” powinno zagłosować 99% posłów i senatorów.
  W obecnej sytuacji organizowanie wyborów jest nie tylko bezsensowne, ale nawet zbrodnicze.

 4. Mastecos tam ,wybory są wg Konstytucji poczytaj a sam sobie odpowiesz

 5. Wytłumaczcie mi to jak czterolatkowi drogie pis-anki bo widzę tu sprzeczność:powszechna światowa kwarantanna połączona z zakazem zgromadzeń i sankcjami,polski szczyt zakażeń ciągle przed nami,brak lekarstwa i szczepionki,nakaz totalnej izolacji najlepiej od wszystkich i z drugiej strony wybory powszechne które skoro się nie odwołuje to wypada promować do frekwencji jak zawsze.Co na to psychiatria?

 6. @ tow. hotin

  Jeśli twoi towarzysze nie zdecydują o przeniesieniu terminu wyborów to bedziemy mieć drugie Chiny…

Send this to a friend