Kultura

POWIAT. Dzień Niepodległości 2022. Tak świętowali w Oświęcimiu

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć delegacji, które podczas dzisiejszych uroczystości niepodległościowych oddały hołd walczącym za wolną Polskę i złożyły kwiaty na płycie Grobu Nieznanego Żołnierza w Oświęcim.

Więcej zdjęć na oficjalnej stronie starostwa powiatowego w Oświęcimiu

Autor zdjęć RF/ starostwo powiatowe

Poprzedni artykułNastępny artykuł

22 komentarze

 1. Ja wiem, czyjego imienia, tylko chciałem zostawić propozycję panu Waldkowi.😀 Przecież, to przepustka do kariery…

 2. Bóg,Honor i Ojczyzna. To przesłanie specjalne dla @ i mieszkańca zwanego zaprzańcem.😀

 3. Dziś żołnierz idzie na wojnę nie po to, żeby walczyć „za Boga”, tylko dlatego, że mu kazano albo – jeśli bardziej rozumny – że walczy za swój kraj, za żonę i dzieci.
  W imię Boga natomiast walczą dziś tylko strażnicy rewolucji islamskiej w Iranie, talibowie w Afganistanie czy al-kaida w Nigerii. .
  Co ma Bóg wspólnego z wzajemnym masowym mordowaniem się w czasie wojny? Chyba niewiele. I wcale tego nie pochwala.
  Żołnierz idący do natarcia jest najczęściej przerażony, czemu nie należy się dziwić: za chwilę mogą go zabić, wypruć flaki, pocisk artyleryjski może mu urwać nogę, itd. Każdy sposób, aby go uspokoić jest dobry, nawet taki: jak zginiesz, to anieli zabiorą cię wprost do nieba. Czy tak naprawdę się dzieje – nie mam pojęcia.

 4. Gdybyś człowieku miał cokolwiek rozumu to nie pisałbyś hujowin o Bogu w kontekście walki żołnierskiej. Bo nie wszyscy żołnierze walczący o Polskę byli wierzący- tak jak i dzisiaj nie wszyscy są. Żołnierz albo miał ” serce do walki ” i walczył albo nie miał. Tyle w temacie

 5. Hahaha. twoja inteligencja tak bije po oczach, ze wrecz oslepia;) jaki guru? nie interesuje mnie Kaczynski , Tusk czy inni twoi oprawcy..

 6. Wręcz przeciwnie. W pracy jestem lubiany bo pracuję z ludźmi inteligentnymi odróżniającymi fanatyzm od wiary. Zgodnie z twierdzeniami twojego guru twoja matka zapewne chlała od maleńkości stąd u ciebie taki zryty patokatolickim fanatyzmem beret

 7. twoje Obelgi splywaja po mnie jak po kaczce. Jestes zyciowa kaleka, ktora o swoje niepowodzenia i frustracje oskarza caly swiat dookola…w pracy napewno nikt cie nie lubi, bo jestes zwykla kanalia i przebywanie z toksycznymi typami nikogo nie bawi…

 8. Patus to cie zrobił i to po pijaku. Gdyby twoja matka skorzystała z obowiązującej przed laty liberalnej ustawy aborcyjnej to byłoby jednego kretyna mniej w społeczeństwie. A Boga do tego nie mieszaj bo to nie Bóg szerzy w tym kraju fałszywy, nie mający nic wspólnego z wiarą fanatyzm religijny tylko Kaczor, Rydzyk, Czarnek, Nowak i paru innych żłobów niedouczonych.

 9. Zolnierzom walczacym za kraj wiara w Boga dawala wiare w zwyciestwo. Rowniez wiara w Boga daje prawo do zycia takim patusom jak ty…

 10. Gdyby żołnierz walczący wiedział wówczas że walczy o patokatolicki fanatyzm Polskiego kaczoryzmu to by nie walczył tylko strzelił by sobie w łeeb!!! Więc proszę juz skończyć te mrzonki o tzw. Patriotyzmie!!!

 11. Panie Starostawski – zdjęcie numer 5. Zaznaczam, że nie jestem zwolennikiem musztrowania i defilowania w ruskim stylu. Wojsko powinno umieć się bić, a niekoniecznie trzaskać obcasami. Ale chłopaki mogli się jednak bardziej postarać.

 12. Wiec powtorze: hootin thebill nie trafil ani raz…Panie Starostawski tak sie sklada, ze w wojsku bylem i drazni mnie jak reprezentuja swoja formacje. Zadnych obelg w ich kierunku, mam nadzieje, ze odbiora to jako krytyke konstruktywna…

 13. Dziwnym trafem jak napisalem komentarz o hootinie to go nie wyswietla…czy on adminem jest?

 14. @ i mieszkaniec proszę się nie wypowiadać w sprawach o których nie macie pojęcia.

 15. Poza tym – po jaka cholerę każą im zakładać bagnety? Tylko się wojaki strachu najedzą, żeby koledze z lewej oka nie wybić. Jesteśmy przecież w XXI wieku, nie w XIX.

 16. @Mieszkaniec Ty zaprzańcu Tuska i Putina lepiej zamilcz,bo w wojsku nigdy nie byłes KODowski PO-komuchu!

 17. WOT to wojsko czy przedszkole? Wystawcie np 10, ktorzy beda godnie Was reprezentowac. Wygladacie jak na szybko zebrana banda. Berety na lebach jak stare babki, kazdy po swojemu…rozgladaja sie na wszystkie strony…trzymanie broni…masakra…

Send this to a friend