Informacje

POWIAT. Czy burmistrz Kęt Krzysztof Klęczar zostanie wojewodą małopolskim?

Krzysztof Klęczar

Kto będzie nowym wojewodą małopolskim? Wiadomo, że będzie to osoba z koalicji nowego rządu. Na liście nazwisk pojawia się Krzysztof Klęczar, obecny burmistrz Gminy Kęty.

Po wczorajszym posiedzeniu Sejmu Donald Tusk otrzymał wotum zaufania na prezesa kancelarii rady ministrów. Za przyjęciem wniosku opowiedziało się 248 posłów, 201 było przeciw, nikt nie wstrzymał się od głosu. We wtorek 12 grudnia nowy szef rządu przedstawi skład Rady Ministrów na posiedzeniu Sejmu, a w środę 13 grudnia Prezydent Andrzej Duda może zaprzysiąc nowy rząd.

Jedną z pierwszych decyzji Donalda Tuska będzie dymisja wszystkich wojewodów powołanych przez byłego premiera Mateusza Morawieckie. Godziny obecnego wojewody Ryszarda Pagacza są więc policzone. Na liście nazwisk pojawił się mieszkaniec ziemi oświęcimskiej Krzysztof Klęczar, burmistrz Gminy Kęty. Ewentualna nominacja na wojewodę spowoduje, zmianę na stanowisku burmistrza gminy, która może zostać powierzona Rafałowi Ficoniowi, zastępcy burmistrza. Wyborów uzupełniających nie przeprowadza się, jeżeli ich data przypadałaby w okresie 6 miesięcy przed zakończeniem kadencji rad.

Krzysztof Klęczar jest członkiem Polskiego Stronnictwa Ludowego, zasiada w Radzie Naczelnej PSL.

Foto; Facebook

Poprzedni artykułNastępny artykuł

7 komentarzy

  1. Brawo panie wojewodo.Nareszcie będziemy mieć swojego przedstawiciela na tak odpowiedzialnym stanowisku.

  2. Jest oficjalne potwierdzenie że K. Kleczar z Trzeciej Drogi będzie wojewodą małopolski. To teraz przydałby się prezydent Oświęcimia też z Trzeciej Drogi i będzie gites

  3. Szymeczko albo Klima na prezydenta, Klęczar na wojewodę i wreszcie będziemy kąpać się w szampanie na rynku.

  4. Wojewodą powinien zostać szanowny pan prezydent Oświęcimia Janusz Chwierut. To jedyna realna kandydatura. Pomyślcie ile ten człowiek zrobił dla Oświęcimia i co może zrobić dla całego województwa! Jeżeli Donald Tusk nie mianuje Janusza Chwieruta na wojewodę to będzie wielka strata dla milionów mieszkańców Małopolski. Wszyscy trzymamy kciuki!

  5. Nareszcie Jarosław Jurzak będzie musiał wystartować w wyborach na burmistrza.

  6. Nareszcie powstanie most duchów. Podatki na to już podniesione ku uciesze bezmózgów.

Send this to a friend