Informacje

POWIAT. Fundacja Brata Alberta otrzymała dofinansowanie na autobus

Dzięki wsparciu finansowemu Powiatu Oświęcimskiego, podopieczni Fundacja im. Brata Alberta filia Warsztatów Terapii Zajęciowej w Przeciszowie będą mogli podróżować wygodnym i bezpiecznym autobusem przeznaczonym do przewozu osób niepełnosprawnych. Dziś w Domu Kultury w Gmina Przeciszów została podpisana umowa, na mocy której Powiat Oświęcimski przekaże blisko 330 tys. zł.
🔶 Podpis pod umową złożyli Andrzej Skrzypiński – Starosta Oświęcimski, 𝐰𝐢𝐜𝐞𝐬𝐭𝐚𝐫𝐨𝐬𝐭𝐚 Paweł Kobielusz i 𝐜𝐳ł𝐨𝐧𝐤𝐢𝐧𝐢 𝐙𝐚𝐫𝐳𝐚̨𝐝𝐮 𝐏𝐨𝐰𝐢𝐚𝐭𝐮 𝐰 𝐎𝐬́𝐰𝐢𝐞̨𝐜𝐢𝐦𝐢𝐮 Teresa Jankowska, a ze strony Fundacji prezes zarządu krajowego, 𝐤𝐬. Tadeusz Isakowicz-Zaleski. Obecna była także 𝐁𝐞𝐚𝐭𝐚 𝐂𝐢𝐮𝐫𝐚, kierowniczka Fundacja im. Brata Alberta Warsztat Terapii Zajęciowej w Chełmku z filiami w Oświęcimiu, Jawiszowicach i Przeciszowie.
🔶 Włodarze Powiatu wraz z duchownym uczestniczyli następnie w wigilijce zorganizowanej przez i dla uczestników WTZ. 𝐊𝐬. 𝐈𝐬𝐚𝐤𝐨𝐰𝐢𝐜𝐳-𝐙𝐚𝐥𝐞𝐬𝐤𝐢 podziękował władzom Powiatu za okazane serce, wsparcie finansowe i zainteresowanie działalnością WTZ. Spotkanie było też okazją do wyróżnienia pracowników, samorządowców i sympatyków Fundacji.
🔶 W tym roku Powiat wydatkował środki na zakup pojazdu dla WTZ w Jawiszowicach (podobnie jak w przypadku WTZ w Przeciszowie poprzez fundusze PFRON) i wsparł termomodernizację obiektu WTZ w Chełmku.
Fot. RafLor / powiat oświęcimski
Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend