Informacje

OŚWIĘCIM. Radni zbierali podpisy poparcia, aby urzędnicy nie zarabiali najniższej krajowej

Autorzy apelu do prezydenta ws. podwyżki dla pracowników Urzędu Miasta, w niedzielę 10 grudnia zbierali podpisy poparcia na Rynku Głównym.

Jako urzędnik chciałabym zaznaczyć, że dochodzi do ubożenia środowiska urzędniczego. Chodzi o to, że coraz więcej osób wpada w próg pensji minimalnej. Mieszkańcy miasta mają prawo do odpowiedniej obsługi, szybkiej i sprawnej, natomiast urzędnicy miasta mają prawo do godziwego wynagrodzenia. W pełni popieram pracowników urzędu i jednostek budżetowych miasta
– podkreśla Monika Szymeczko, urzędniczka z Oświęcimia w Radio Kraków.
Ja nie wiem, dlaczego pan prezydent uważa, że to jest jakaś walka polityczna. My od lat walczymy o to, żeby pracownicy miejskiej sfery budżetowej byli godnie wynagradzani. Niestety tak się nie dzieje
– odpowiada Jakub Przewoźnik, radny z klubu PiS i dodaje w Radio Kraków:
Oczekujemy wniesienia poprawki do projektu budżetu i zabezpieczenia godnych podwyżek, czyli takich, jakich oczekują związki zawodowe. Mam nadzieję, że byłaby to 15-, może 20-procentowa podwyżka.
Sesja budżetowa, podczas której zapadną kluczowe decyzje zaplanowana jest na 21 grudnia.
Poprzedni artykułNastępny artykuł

61 komentarzy

 1. @psy szczekają…

  Rzadko odpisuję gdy temat spada „z głównej”… Doceń to.

  W dyskusji jako takiej (zwlaszcza o podwyzkach dla urzędników) ważne jest aby jej strony znały swoje intencje i oczekiwania. Gdy słyszę z jaką lekkością radny Przewoźnik szasta „procentami” to z miejsca zapala mi się czerwona lampka…

 2. Drogi masterkoso, tak się już składa, że za wysokość poborów urzędników pośrednio odpowiada rada miasta. Czy to jest cyniczne czy nie to inna sprawa, ale nie znaczy to, że nie wolno tej sprawy poruszać. Śmieszy mnie w ogóle unieważnianie jakiejkolwiek dyskusji, bo PiS.

 3. @oświęcimski misio

  Coś Ci wyjaśnię bo odnoszę wrażenie, że nie zawsze wiesz o czym piszesz.

  „Monopol na władzę” do niedawna w Polsce miał PiS ale 15.10 wyborcy zdecydowali, że takiego modelu władzy mają już dosyć…

  Jeśli chcesz aby w wyborach na prezydenta wygrał twój kandydat/ka to idź i zagłosuj. TYLKO i AŻ tyle możesz zrobić jako wyborca (wybory nie są obowiazkowe ale warto wykorzystać swój głos) .Jak pokazały wybory parlamentarne – władza nie jest dana raz na zawsze – NIKOMU…

  „Monopol na wiedzę” nie istnieje. SERIO..
  W obecnych czasach dostęp do wiedzy jest w zasadzie nieograniczony.
  Po ilości komentarzy,.które ostatnio zamieszczasz wnioskuję, że masz sporo wolnego czasu więc droga do wiedzy stoi przed tobą otworem.
  Sam zdecyduj jak to wykorzystać…

  PS.
  Nie wiem co insynuujesz pisząc „małpie” Cyt.” Ile dostajesz z Zaborskiej za każdy szkalujący wpis? Rozliczacie się ryczałtem czy masz poprostu dodatek do pensji?”
  Jesli masz solidne dowody na taki proceder to leć chlopaku „czemprendzej” na policję i do prokuratury i to zgłoś…

 4. Do @

  Gdybym rzeczywiście chciał wiedzieć ile zebrano głosów to gwarantuje Ci, że wiem gdzie iść, (lub napisać) żeby to sprawdzić (organizatorzy akcji zapewne chętnie udzieliliby mi takiej informacji).

  Nie w tym jednak rzecz. Chodzi mi raczej o to, że zainteresowanie mieszkańców sprawą podwyżek dla urzędników jest ZNIKOME (nie licząc oczywiście samych urzędników, ich rodzin itp.).

  Odnoszę wrażenie, że ta akcja właśnie to (chyba „niechcący”) pokazała.

  Ps. Trochę kibicuję tym (najmniej zarabiającym) urzędnikom ale obawiam się, że ich starania o wyższe zarobki są wykorzystywane do gierek o poparcie…
  Nie chcę oceniać czy te podwyżki, się należą bo chciałbym aby każdy pracujący urzędnik zarabiał „godnie”.
  Gdybym ja był urzędnikiem i chciał poprawić swój byt to nie chcialbym by ktokolwiek „doklejal” do mych starań jakiekolwiek polityczne intencje. Nie zapominajmy, że każdy z jest kowalem swego własnego losu.

  Ps. Czasem rzeczywiście warto pomyśleć o zmianie roboty. Ja w ciągu ostatnich 20 lat zmieniłem miejsce pracy 3 razy (z czego 2 razy z dala od Oświęcimia)…

 5. @ogórek

  Naprawdę wierzysz w to, że sekcja komentarzy w necie to miejsce do prowadzenia rzeczowej dyskusji???

  Ps. To (niestety) jest znak naszych czasów. Był czas przywyknąć…

 6. otwieram te komentarze z nadzieją, że trafię na jakiś rzeczowy tekst. Niestety w dalszym ciągu bagno podobne pisowskiemu

 7. Czy Sikorski nadal swoich urzędniczek nie zrzuciłby z końca członka?

 8. Szumowski afera z miseczkami, afera respiratorowa z ganksterm do dnia dzisiejszego nie zapłacone do końca. Afera szczepionkowa Niedzielskiego.Sami fachowcy

 9. jak by dali to może by wygrali – bo tych ludzi jest sporo na następny raz myśleć

 10. leszczyna minister zdrowia, skończą się kolejki do lekarzy ,mówiła że w Polsce dziennie umiera że smogu 45 tys. ludzi ,tacy ludzie będą rządzić Polską!

 11. Trzynastego grudnia skończyła się w Polsce demokracja ,wolne media ,wolne sądy nastał reżim!

 12. @

  Na portalach informacyjnych są zdjęcia z rozmowy Donalda Tuska i Janusza Kowalskiego. Podobno była to owocna rozmowa. Na zdjęciach Tusk szeroko się uśmiecha. Czy Janusz Chwierut odniesie się do tej skandalicznej sytuacji? Czy Donald Tusk zmieni barwy polityczne? Czy jest ukrytą opcją pisowska w sejmie? Jak tak można rozmawiać z kimś z innej partii! Skandal! Prawda panie małpeczko? W tą stronę to też działa?

 13. Wróciła postkomuna tak jak kiedyś tak i dzis tusk układa się z komuchami spadkobiercami morderców z kopalnii Wujek !

 14. Dyktatura, i rezim dzisiaj się właśnie skończyły po 8 latach panowania naczelnika państwa polskiego Kaczorka dyktatorka .Polska jest wolnym demokratycznym państwem.

 15. 13 grudnia 2023 rok w kolejna rocznicę stanu wojennego nastały mroczne czasy dla Polski. Koniec demokracji początek reżimu!

 16. @ tak jasne… głosowałeś za panią Szymeczko. Ile dostajesz z Zaborskiej za każdy szkalujący wpis? Rozliczacie się ryczałtem czy masz poprostu dodatek do pensji?

 17. To jest trochę tak, jakby diabeł ubrał się w ornat i na Mszę dzwonił – przecież to PiS doprowadził do pauperyzacji zawodów inteligenckich (nauczycieli, urzędników). Zadbał za to o nierobów i krzykaczy.

 18. Czy nie raziło panią wycie posłów pis i pohukiwania na szefa pani partii? Czy zgadza się pani z wypowiedzią Beaty Szydło o: „coraz bardziej nerwowym, nie panującym nad sytuacją, wygrażającym posłom Szymonie Hołowni, który opuścił kluczowe obrady, żeby brylować na antenie TVN24”?

  Ciekaw jestem pani odpowiedzi.

 19. Na przykład: wczoraj Kaczyński zażądał dymisji Hołowni ze stanowiska marszałka sejmu, ze strony pisu nieustannie słychać można było bluzgi kierowane w jego stronę.

  Czy pani Szymeczko mogłaby to jakoś skomentować? Tylko bez krętactw proszę.

 20. Mylisz się Misiu – ja głosowałem za p. Szymeczko (i wielu znajomych też), ponieważ to, co mówił Hołownia, brzmiało dorzecznie, no i też po to, aby Trzecia Droga nie znalazła się poniżej progu wyborczego, tracąc tym samym zdolność do zawiązania w sejmie antypisowskiej koalicji.

  Oczekiwałbym teraz od p. Szymeczko jakiejś jasnej deklaracji, w przeciwnym razie nie popełnię po raz drugi tego samego błędu.

 21. Jak widać PO i PIS niczym nie różnią się w swoich taktykach propagandowych. Jedni w sejmie pokazują zdjęcia Tuska z Putinem próbując udowadniać że PO to ukryta opcja rosyjska. A u nas małpa z PO po jednym zdjęciu próbuje udowodnić że POLSKA 2050 to ukryta opcja pisowska. Jesteście siebie warci! PIS – PO jedni zło. Tylko Polska 2050!!!!

 22. Masterkosa: „Czy wiesz może ile podpisów udało się zebrać???” – jakoś mam wrażenie, że otrzymasz odpowiedzi na to dość proste pytanie 🙂 🙂 🙂

 23. @ Ktoś niewygodny kto może zagrażać pozycji Janusza Chwieruta – czym prędzej trzeba wmówić mieszkańcom że to ukryta opcja pisowska! Najważniejsze zadanie zlecone z Zaborskiej na najbliższe miesiące! Ależ jesteście śmieszni na tej Zaborskiej! Widać że się bardzo boicie, że mieszkańcy będą mieli trzeci wybór i stracicie panowanie w mieście. Czuć strach w waszych postach i próbie zakłamywania rzeczywistości. Pani Szymeczko to Polska 2050. To nie PIS ani też nie PO! Nie możecie zmusić Polski 2050 do popierania każdej najdurniejszej decyzji PO bo to inna partia, inne wartości! To prawdziwa alternatywa dla PO i dla PISu. A sama pani Szymeczko to prawdziwa alternatywa na prezydenta wobec Chwieruta i Łozińskiego. Niektórzy politycy są ponad podziałami i w ważnych sprawach potrafią dogadać się z każdym. Nie to co Janusz Chwierut, który sam niepodzielnie ma monopol na wiedzę i władzę.

 24. Ewa Pawlusiak w 2014 r. deklarowała się początkowo jako zwolenniczka PO, lecz po wyborach nagle zmieniła zdanie i wyznała miłość pisowi; peło straciła przez to większość w radzie powiatu oraz funkcję starosty. Zupełnie przypadkowo p. Pawlusiak znalazła się natychmiast w zarządzie powiatu.

  „Jestem rozgoryczony. To ohydny postępek naszej byłej członkini. Zwyczajnie nas zdradziła za stanowisko. I dodaje, że w wyborach Pawlusiak uzyskała poparcie, startując z emblematem PO.
  – Gdyby miała twarz i honor, powinna była zrezygnować z zasiadania w radzie – dodaje Homa”.

  „Starosta oświęcimski Zbigniew Starzec zdecydował o nieodpłatnym przekazaniu mienia w formie upominku dla Zbigniewa Starca (?), Jarosława Jurzaka i Ewy Pawlusiak … telefony komórkowe, tablety, iPhony i laptopy warte 35 tys. zł” (w związku z inflacją dziś to pewnie z 80-90 tysięcy).

  Więc pani Moniko – zrobi pani co zechce. Radziłbym tylko odczekać kilka miesięcy, bo niewykluczone, że pis w wyniku transmitowanych przez telewizję publiczną posiedzeń komisji śledczych i postępowań prokuratorskich, rozpadnie się lub zjedzie w sondażach do 20% betonowego elektoratu. A jakby co, i tak wolta w odpowiednim momencie – jak pokazuje przypadek radnej Pawlusiak – podwójnie się opłaca.

 25. Stare Pisowskie hasło sprzed 2015: Słychać wycie? Znakomicie! Pani Szymeczko reprezentowała siebie i środowisko urzędników, a nie partię.
  Pokolenie, które zaczynało przygodę w PZPR musi odejść. Tak wynika z poniższych komentarzy.

 26. Tytuł tego „artykułu” sprawia wrażenie ze radni PIS zbierają podpisy by urzędnicy UM w Oświęcimiu nie zarabiali nawet najniższej krajowej . To ile mają zarabiac , pińcet ?

 27. Przecież to z winy PiS urzędnicy i nauczyciele zarabiali słabo. Dopiero rząd Tuska ma podnieść place urzędników i nauczycieli o 30 procent. Lokalny PiS nie miał żadnego wpływu na centralę. Trzeba tych panów rozliczyć w wyborach samorządowych, aby wreszcie przestali przeszkadzać bo nie zrobili nic ani dla urzędników ani dla nauczycieli mając na to 8 lat.

 28. A kogo to jest wina że :urzędnicy pielęgniarki nauczyciele pocztowcy zarabiają najniżej – gdzie był PiS !!!!!!!!!!!!!!!!!! Oni tylko bali się górników

 29. PJCH ma tyle wspólnego z platformą co kot napłakał. Przecież on nie robi niczego co obiecuje i deklaruje platforma. Myślicie że dlaczego Tusk wstydzi się PJCH? Gdyby był takim świetnym politykiem to Tusk chciałby go w sejmie albo chociaż gdzieś na poziomie województwa. Ale jak widać tam go nikt nie chce bo zdają sobie sprawę, że PJCH nie uznaje jakiegokolwiek zwierzchnictwa nad sobą.

 30. @ to pomyśl jak złym prezydentem musi być Chwierut że w Oświęcimiu Polska 2050 woli współpracować z PISem niż Chwierutem. Chwierut w ogóle nie realizuje polityki PO. Jest jej zaprzeczeniem. To już bardziej oświęcimski PiS jest proobywatelski niż oświęcimska platforma.

 31. Czyżby pani Monika Szymeczko przystąpiła do tych populistów z PIS. Dziwny mariaż oswiecimskiego ugrupowania Polska 2050 reprezentowanego przez panią Monikę z Lozinskim z PIS. Polityka jednak potrafi zaskakiwać.

 32. @oświęcimski miś

  Sprawiasz wrażenie osoby zainteresowanej tematem.
  Czy wiesz może ile podpisów udało się zebrać???

 33. Kto głosuje na takich bezradnych jak Warchoł, Hoła, Osoba, Jakubowski? Czy oni choć raz zabrali głos na sesji rady miejskiej w całej kadencji? Czy mieli choć jeden pomysł? Jakikolwiek? Takie dziadki to powinni się wnukami opiekować a nie w politykę się bawić.

 34. @ Do@

  Pewnie to że ośmieliła się obnażyć, że oświęcimska platforma obywatelska z Januszem Chwierutem na czele wcale nie jest taka obywatelska i za nic ma głos mieszkańców w inicjatywie budżetu obywatelskiego

 35. Czas tych panów już minął czas pakować walizki , i do roboty .Najwyższy czas iść do pracy ,a nie opierdalać się. Mi za darmo nikt wyplaty nie wypłaca .

 36. Bezradnych to mają w PO. Znacie ich jakąś inicjatywę? Znacie ich jakiś pomysł?

 37. Totalny obciach nawet stolika nie przynieśli ze sobą ludziska musieli na kolanie wpisywać się na listę ale jaja .Widać ,że to są prymitywni,i zacofani ludzie. A podpisy składali pewnie sami zainteresowani, i ich rodziny żeby zebrać jak najwięcej tych podpisów. Takich ma Oświęcim bez-radnych.

 38. Na poddaszu wszystko ok?
  Bo podobno na parterze trzeba myć kubki w toalecie. Prawda to?

 39. Należy koniecznie najpierw zapytać tych panów z PiS dlaczego ich koledzy nie załatwili tematu podwyżek dla nauczycieli. Bez ich stanowiska w tej sprawie temat podwyżek dla urzędników zamknąć. Kompletna hipokryzja i granie na emocjach ludzi.

 40. @ mieszkanka
  Dziękuję za rzeczowy komentarz odnośnie zasad ortografii. Wniósł on wiele w dyskusję i bardzo merytorycznie odniósł się do moich postów. Gratulacje! Tak trzymać! Powiadają, że jak nie ma się żadnych kontrargumentów to najlepiej przyczepić się do pisowni oponenta. To bardzo słabo o Pani świadczy.

  Co do podziękowania panom ze zdjęcia to popieram. Jest pełno młodych ludzi z Polski 2050 na których trzeba postawić przy najbliższych wyborach samorządowych.

 41. Do pana Oświęcimskiego Misia – następnym razem,jak będzie się pan chciał wypowiedzieć na forum, proszę zajrzeć do słowniczka ortograficznego. Ja chcę powiedzieć, ze tym panom na zdjęciu już dziękujemy.Rozejrzyjcie się wokół – jest sporo mądrych, uczciwych i gotowych do rządzenia ludzi,którzy własnym przykładem udowodnili,że potrafią.

 42. Widać, że Chwierut i PO boją się Polski 2050 i pani Szymeczko skoro zlecili ataki na nią i wmawianie mieszkańcom, że jest ukrytą opcja pisowską. Znana taktyka. Jeżeli ktoś jest przeciw Chwierutowi to musi być z PISu.

 43. Jakby pani Szymeczko popierał to co robi Chwierut i PO to zapisała by się do PO a nie Polski 2050. Kto nie zgadza się z tym co robi Chwierut, ale też nie jest fanem PISu będzie miał trzecią opcje – Trzecia droga także w samorządzie! Po kwietniu ani PO ani PIS nie zrobią nic w radzie miasta bez aprobaty radnych z Polski 2050. I to was boli najbardziej.

 44. PO, Lewica, PSL, Hołownia gwarantowały podwyżki dla urzędników. Chwierut pomimo iż jest liderem PO to nie chce realizować tej obietnicy wyborczej. Więc kto powinien zmienić barwy polityczne? Raczej Chwierut bo tylko on wyraźnie odcina się od tego co głosi jego własna partia. Jakby chciał być w partii a do końca nie mógł. Rezygnacja też za bardzo nie wchodzi w grę żeby nie stracić za dużo po przegranych wyborach samorządowych.

 45. @
  Jak widać chociaż partia Szymona Hołowni spełnia obietnice wyborcze. A Chwierut jak zwykle zakłamuje rzeczywistość. Wyraźnie widać że różne opcje polityczne popierają pracowników – KOS 2018, Porozumienie dla Oświęcimia, PIS oraz Polska 2050. Chwierut jest w mniejszości. I wyraźnie widać że to nie atak polityczny jak staracie się utrzymywać. Platforma jak zwykle kłamała. Polska 2050 nie będzie robiła dobrze Chwierutowi tylko dlatego że w sejmie tworzą koalicję. Samorządy to co innego. Pani Szymeczko jako nowa Prezydentka od maja spełni obietnice wyborcze partii. Juz POKO nie będzie miała większości w radzie więc raczej musicie się przyzwyczaić do tego, że nie zawsze będzie tak jak wy chcecie.

 46. Pani Szymeczko – ta fotka z liderami pisu to już drugi taki numer, który wykręca pani wyborcom Trzeciej Drogi. Może więc najwyższy czas, aby zastanowić się nad zmianą barw partyjnych? Skoro tak dobrze się pani czuje w ich towarzystwie?

  Zakładam, że ludzie nie głosowali za panią dla pięknych oczu, tylko ze względu na szyld Hołowni. Jeśli wydaje się pani inaczej, no to chyba jest pani w błędzie.

 47. Panowie te czasy kiedy rzucało się kwoty z rękawa (15, a może nawet 20) skończyły się wczoraj. Tak samo jak rzucało się kwoty bez ograniczania do jednego biznesmena do Torunia.

  Może tak rzucić wam podwyżkę prądu o 70, a nie nie nie może o 90 procent? Co wy na to?

 48. Zatroskani… Ciekawe dlaczego tak się teraz troszczą o urzędników? Najpierw niech odpowiedzą na proste pytanie: Dlaczego panowie z PiS nie zatroszczyli się o nauczycieli? Jesteście kompletnie niewiarygodni.

 49. Kolejne parcie na władzę w Oświęcimiu. Ciągle ci sami ludzie , te same pretensje. W tej chwili w sejmie przemawia Donald Tusk. Jako „pokutę ” powinniście tego wysłuchać, zresztą nie tylko wy.

Send this to a friend