Informacje, Kultura, Sport, Wideo

POWIAT. Andrzej Skrzypiński kandydatem na starostę, Paweł Kobielusz traci funkcję wicestarosty

Dzisiaj w Starostwie Powiatowym w Oświęcimiu została zwołana konferencja, podczas której została podpisana umowa koalicyjna między radnymi elektami z Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Koalicja Obywatelska oraz Komitetu Wyborczego Wyborców Porozumienie Samorządowe Powiatu Oświęcimskiego. 

Spotkanie poprowadził Starosta Oświęcimski Andrzej Skrzypiński, który na początku spotkania przedstawił założenia wzajemnej współpracy podczas nowej kadencji Rady Powiatu.

Zapowiedział utworzenie Zarządu Powiatu w Oświęcimiu, który będzie się składał z pięciu członków. Andrzeja Skrzypińskiego, który ma nadal pełnić funkcję Starosty Oświęcimskiego. Nowym Wicestarostą zostanie Teresa Jankowska, a na stanowisko etatowego Członka Zarządu przewidziany jest Jerzy Mieszczak. Członkami Zarządu mają zostać również Małgorzata Kotapka oraz Wojciech Kajdas.

Skład prezydium Rady Powiatu w Oświęcimiu mają reprezentować Kazimierz Homa jako jej przewodniczący. Zastępować go mają Grażyna Kopeć oraz Artur Mendyk.

Przed podpisaniem umowy głos zabrał poseł Marek Sowa, który podsumował wyniki wyborów samorządowych. Następnie głos zabrał przewodniczący Porozumienia Samorządowego Powiatu Oświęcimskiego Józef Kała, który pogratulował wyników w wyborach obecnym oraz przyszłym radnym.

Umowę koalicyjną podpisali obecni na spotkaniu członkowie obu komitetów, którzy będą w jutrzejszej sesji rady powiatu uczestniczyć już jako radni.

Foto: JaHe

Źródło: powiat oświęcimski

Poprzedni artykułNastępny artykuł

20 komentarzy

 1. Nagłośnieniowiec ; A obsrajtek wraz z dwoma zastępcami już siedzi czy uciekł za granicę. Sasin,Czarnek, Kamiński , Wąsik , Szydło , Morawiecki też wkrótce dostaną zarzuty z prokuratury.

 2. Ciekawie będzie za 5 lat. Mieszczak, Kała, Jankowska, Rydzoń, Sowa z Brzezinki… Wszyscy w wieku emerytalnym. Do tej pory wystarczyło na wioskach ich nazwisko i był wynik. Jak ich nie będzie to pewnie pozbiera głosy PiS i skończy się era w starostwie. A na koniec kariery panowie czyszczą jeszcze KOS, zapominając że jest grupa ludzi, co nigdy na PO nie zagłosuje. Nawet mając serce po lewej stronie. Także ciekawa epoka… Co z prezydentem? Kto z tych nielotów będzie? Czy ktoś wyobraża sobie powtórkę z akcją na dwa komitety? KWW Sylwii Żak? Kto na to zagłosuje? Dbajcie o relacje z PiS w takim razie…

 3. A ten zegarmistrz Nowak siedzi czy nie? Ten morderca, synek miliardera siedzi czy nie?

 4. Uważaj z tymi kłamstwami, pisiorze.

  Dziś wasz idol Rafcio Ziemkiewicz skazany na 4 miesiące ograniczenia wolności i grzywnę za oczernianie i wyzwiska w sieci.

 5. do @
  Przecież ten pożal się Boże sędzina to był wasz człowiek, który już od dawna był przeciwny reformie sądownictwa autorstwa Ziobry i teraz wyszło co to za agent. Ilu jeszcze takich zajmuje ważne stanowiska i zostało tam obsadzonych w czasach gdy Donek się obściskiwał z putinem a nasza minister zdrowia popijała kawkę w ruskim prosektorium urządzając sobie śmiechy i chichy nad ciałami ofiar katastrofy smoleńskiej?

 6. Były poseł PiS z Rybnika Grzegorz J. skazany na 2,5 roku więzienia za łapówkarstwo.

  Zarzuty prokuratorskie dla Emilii S., organizatorki kampanii hejtu przeciwko sędziom na zlecenie Ziobry.

  Coś zły dzień pisiory dziś macie. A teraz już będzie tylko gorzej.

 7. Ale że jak to? Gdzie jest KOS2018 z jego liderem p. Pawłem na czele? Co z KOS w Oświęcimiu i Ketach? Pójdą znowu z KO?

 8. Ciekawe czy za tej kadencji oddadzą w końcu boisko przy Chemiku? Bo to co się tam dzieje już dawno przestało być śmieszne…

 9. Ha ha Hu HUUU Pan uśmiechnięty musiał się tam pojawić aby oficjalnie namaścić kandydatów. bez tego cyrku nie mogłoby się obyć?

Send this to a friend