Informacje

OŚWIĘCIM. Znamy program wyborczy Janusza Chwieruta „Nowa dekada Oświęcim 2030”

Urzędujący prezydent Janusz Chwierut publikuje swój program wyborczy „Nowa dekada Oświęcim 20230”.

Szanowni Państwo,
co pięć lat dokonujemy wyborów, które mają fundamentalne znaczenie dla naszychmałych ojczyzn. Wiąże się to zwykle z bardzo konkretnym wyzwaniem i szansą. Można to wykorzystać lub zaprzepaścić. Powstanie mocnego samorządu to z pewnością jedno z największych osiągnięć ustrojowych w Polsce po 1990 r. Dla nas lokalny samorząd jest fundamentem demokracji i podstawą pomyślności jego mieszkańców. Zgodne współdziałanie prezydenta i radnych jest korzystne dla miasta oraz przynosi wymierne efekty. Sukcesy osiągają jednak Ci, którzy potrafią współpracować i porozumiewać się z innymi w celu osiągnięcia najkorzystniejszych rezultatów.

W ostatnich latach Oświęcim się zmienia. Powstają nowe drogi, budynki mieszkalne, firmy i hotele. Przebudowano dworzec PKP, a miasto zrealizowało parking wielopoziomowy dla przeszło 300 samochodów. Rozpoczęto długo oczekiwaną budowę obwodnicy południowej z mostem na Sole i połączenie jej z drogą ekspresową S1. Wybudowano osiedlowy Dom Kultury na Zasolu, czy rozbudowano Dzienny Dom Pomocy dla osób starszych. Tworzone są nowe miejsca rekreacji i wypoczynku. Potrafimy pozyskiwać znaczne środki europejskie, które przyspieszają rozwój Oświęcimia. Nasze miasto jest dziś postrzegane jako lider Małopolski Zachodniej. To sukces nas wszystkich, władz samorządowych i przede wszystkim mieszkańców, którzy tworząc firmy, budując domy, remontując budynki mieszkalne w ramach wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych, zmieniają nasze miasto.

Oświęcim dziś jest miastem inwestycji i ciekawych wydarzeń. Miastem z przyszłością! Wielu gości i turystów jest pod dużym wrażeniem zachodzących przemian. Ukwiecone ronda i klomby należą do najpiękniejszych w Polsce. To wszystko jest źródłem naszej wspólnej dumy i satysfakcji. Swoją pracą udowodniliśmy, że potrafimy dobrze zarządzać miastem, że potrafimy zamieniać marzenia w rzeczywistość. W ciągu tej kadencji z budżetu wydaliśmy przeszło 247 mln na inwestycje. W tym pozyskaliśmy aż 112 mln zł środków zewnętrznych. Przedstawiamy Państwu kontynuację programu na kolejne lata, w perspektywie roku 2030. Powstał on w 2018 i zawierał 186 zadań, które wtedy wyznaczyliśmy sobie do realizacji. Część z nich ma charakter ciągły, ale są także takie jak budowa np. dróg, budynków – które zostały już wykonane. Można powiedzieć, że obecnie program jest realizowany w 80%. Szczegóły możecie państwo zobaczyć na kolejnych stronach.

Życie niesie ze sobą nowe pomysły i nowe wyzwania, dlatego postanowiliśmy je ująć w dotychczasowym programie. Dziś wiele projektów już realizujemy, wiele mamy przygotowanych, które posiadają dokumentację i czekają na finansowanie, ale jeszcze wiele jest przed nami do wykonania. Staramy się pamiętać i rozwijać każdy obszar, którego dotyka samorząd lokalny. Ujęliśmy to w XXI polach działania. Nie możemy poprzestać na tym, co już osiągnęliśmy. Mamy wiele kolejnych pomysłów, mamy ludzi którzy potrafią pozyskiwać pieniądze zewnętrzne i wykonać te zadania. Mamy pomysł na Oświęcim, który chcemy dalej rozwijać, wykorzystywać jego potencjał i siłę jaka drzemie w jego mieszkańcach. Oświęcim – miasto nowoczesne, miasto europejskie, miasto przyjazne mieszkańcom. Miasto XXI wieku. By to kontynuować musimy mieć mocną drużynę i zgodę. Prezydenta i radnych, którzy będą ze sobą współpracowali. Dlatego warto zagłosować na kandydatów Komitetu Wyborczego Wyborców Janusza Chwieruta.

Zmieniamy Oświęcim Razem!
Janusz Chwierut

kliknij na program wyborczy Janusza Chwieruta

OŚWIĘCIM. Kandydat na prezydenta Oświęcimia prezentuje swoją „Siódemkę Przewoźnika”

 

OŚWIĘCIM. Maciej Klima prezentuje program wyborczy KWW KOS 2018 dla Oświęcimia

Poprzedni artykułNastępny artykuł

42 komentarze

 1. Nawet dobrego prezydenta zmienia się po dwóch kadencjach. Co dopiero marnego.

 2. K O i P O wstydzi się serduszka Chwierut. Czy oszukuje wyborców.

 3. Jeżeli mieszkańcy chcą aby dalej funkcjonowała demagogia i indoktrynacja to proszę o głosy na Jakuba Przewoźnika pisze:

  Następny tłusty kot od jarka chce do koryta obiecując gruszki na wierzbie. Na szczęście program „rodzina (PIS) na swoim już się skończył”.

  Cała prawda o PIS opisana przez posła PiS:
  „Tłuste koty” cynicznie kpiły z ideowych działaczy, którzy mieli ambitne plany. Oni patrzyli tylko gdzie jeszcze co zachachmęcić, gdzie do jakiego koryta się dostać, gdzie w krótkim czasie zarobić miliony. O tym też trzeba mówić – stwierdził polityk. Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa w rządzie Mateusza Morawieckiego, w wywiadzie dla kanału Idź Pod Prąd

 4. Jeżeli mieszkańcy chcą aby w końcu ich podstawowe potrzeby były na 1 miejscu to proszę o głosy na Jakuba Przewoźnika pisze:

  Dziękujemy za tak piękną agitację na rzecz przyszłego prezydenta Jakuba Przewoźnika i samoozaoranie. Jak sami widzicie mieszkańcy, na tak wiele potrzebnych mieszkańcom inicjatyw wystarczy trochę ponad 100 milionów. Co to jest 100 milionów przez 5 lat budżetowych, gdy budżet miasta to 200 milionów rocznie. Jeszcze zostanie pieniędzy na wiele więcej innych, ważnych inwestycji. Dziękujemy naszym przeciwnikom z PO, że pokazują że te ważne społecznie inicjatywy, których platforma obywatelska nie chce i nie spełni, są na miarę możliwości Oświęcimia. Dlatego dziękujemy za każdy głos i razem zadbajmy o podstawowe potrzeby mieszkańców.

 5. Jak pisiorstwo wygra wybory, to w Oświęcimiu zapanuje powszechny dobrobyt i radość wielka, ponieważ:

  Dobrzy pisiowi gospodarze wybudują miejski stadion piłkarski – za 20 milionów złotych

  Dobrzy pisiowi gospodarze wybudują nowy wspaniały i wypasiony gmach urzędu miejskiego – za 30 milionów złotych

  Dobrzy pisiowi gospodarze zmniejszą podatki – o jakieś 10 milionów złotych?

  Dobrzy pisiowi gospodarze wybudują przystanek kolejowy na Krukach – za 5 milionów złotych

  Dobrzy pisiowi gospodarze wybudują dworzec autobusowy na Krukach – za 5 – 10 milionów złotych,

  Dobrzy pisiowi gospodarze wybudują parking obok starego cmentarza – za 15 milionów złotych (bo podziemny)

  Dobrzy pisiowi gospodarze wybudują patriotyczne orliki przy pozostałych szkołach:(gdzie ich jeszcze Tusk nie zdążył zbudować) – za 2 miliony złotych

  Dobrzy pisiowi gospodarze wybudują osiedle bloków komunalnych ze stoma (na początek) mieszkaniami – za 23 miliony złotych

  Dobrzy pisiowi gospodarze wprowadzą darmową komunikację miejską – za jakieś 2 miliony złotych

  Dobrzy pisiowi gospodarze wprowadzą budżet obywatelski – za 2 miliony złotych

  Dobrzy pisiowi gospodarze wybudują miejski dom opieki – za 30-40 milionów złotych

  Dobrzy pisiowi gospodarze wybudują otwarte kąpielisko z zapleczem sanitarnych – za 5 milionów złotych

  Dobrzy pisiowi gospodarze w sumie wydadzą grubo ponad 100 milionów. Skąd je wezmą? Zaciągną dług pod zastaw miasta. Proste i genialne.

 6. „Sukcesy osiągają jednak Ci, którzy potrafią współpracować i porozumiewać się z innymi w celu osiągnięcia najkorzystniejszych rezultatów.”
  Ten pan to dopiero ma sukcesy we współpracy i porozumieniach z innymi, a zwłaszcza swymi pracownikami.

 7. Czy wydanie kilkuset tysięcy złotych na zaledwie projekt kładki duchów przez prezydenta Janusza Chwieruta to dobre gospodarzenie?

  Czy wydanie kilkuset tysięcy złotych na niewypał biznesowy pt Kafe Rynek przez prezydenta Janusza Chwieruta to dobre gospodarzenie?

  Czy budowa toalety za pół miliona z której śmiała się cała Polska to objaw skuteczności prezydenta?

  Czy zablokowanie inicjatywy społecznej i nieprzyznanie mieszkańcom możliwości wpływu na inwestycje ważne społecznie pt. budżet obywatelski powinno cechować dobrego gospodarza i dobrych radnych?

  Czy wykorzystywanie urzędowych bilbordów do politycznej walki to skuteczne prezydentowanie?

  Czy budowanie parkingu za publiczne pieniądze przy prywatnych blokach dewelopera zamiast zmuszania deweloperów do budowania parkingów za własne pieniądze to skuteczne prezydentowanie?

  Czy sprowadzenie radnych do funkcji bezmózgich maszynek do głosowania to objaw dobrego gospodarzenia?

  Czy próba likwidacji miejskiego targowiska to objaw troski o lokalne małe biznesy?

  Czy stałe kurczący się Oświęcim i fakt że mieszkańcy wyprowadzają się do okolicznych miejscowości to objaw dobrego gospodarzenia?

  Czy wyludniała pustynia zwana potocznie oświęcimskim rynkiem to objaw rozwijającego się miasta?

  Czy brak infrastruktury dla starszych i niepełnosprawnych w budynkach urzędu miasta to objaw troski o każdego mieszkańca miasta?

  Czy w Oświęcimiu mieście pokoju dostęp do urzędowych mediów powinien być ograniczany dla radnych opozycji?

  Czy dobry włodarz prezydent/burmistrz/wójt powinien z pieniędzy mieszkańców swojej gminy finansować polityczną walkę swojej partii?

  Czy Oświęcim powinien wrócić do inicjatywy Life Festival upadłej podczas trwania rządów Janusza Chwieruta?

  Czy polityk powinien ukrywać logo swojej partii na plakatach i reklamach wyborczych?

  Czy brak modernizacji boisk i infrastruktury przyszkolnej przed długie lata rządzenia cechuje postawę, którą można nazwać dobrym gospodarzeniem?

  Czy tytuł Doża z Old Staw powinien być nadawany każdorazowo nowemu włodarzowi miasta?

 8. Co prawda Chwierut twierdzi, że Kurier jest finansowany pieniędzmi z pisowskich spółek nomenklaturowych. Ale pewnie się myli, prawda pisiorku?

 9. Pisiorskie bilbordy reklamowe „jest pewne – nie zostały zapłacone choćby groszem z publicznych pieniędzy” – hi, hi, hi, chłe, chłe, chłe.

 10. Za Wikipedią: Doża – tytuł przysługujący władcom (najwyższym urzędnikom) Republiki Weneckiej (od roku 697) i Genui (od roku 1339). Wyrażenie pochodzi od włoskiego doge i łacińskiego dux – oznaczającego wodza.

  Tym samym Janusz Chwierut przewidział jak będą wyglądać jego rządy. Rządy jednego pana z bezradnymi przy boku którzy przez lata pracy nie zadadzą ani jego pytania czy głosu sprzeciwu. Ponadto doże nie lubią dzielić się władzą dlatego nigdy nie są przychyli budżetowi obywatelskiemu. Co taki kmiot (mieszkaniec miasta) będzie wtrącał się w jedyne, prawdziwe, najświętsze i najwłaściwsze zdane jaśnie panującego nam doży.

 11. Ty już nam Chwierut zabrałeś 10 lat życia. Spadaj z tą twoją dekadą.

 12. Doża z Old Staw? Czy z Łęk?
  Jak samemu można nazwać się dożą we własnej gazetce propagandowej?

 13. @Zulu kto płaci za propagandowe wieści z ratusza i gazetę urzędową w których zakaz wypowiedzi mają radni opozycji? Ile razy Janusz Chwierut odmawiał wypowiedzi radnemu niezależnemu Janowi Adamaszkowi w mediach urzędowych pomimo że jest radnym wybranym przez mieszkańców? Czyżby mieszkańcy finansowali ze swoich podatków tubę propagandową?

 14. @Zulu jedno jest pewne – nie zostały zapłacone choćby groszem z publicznych pieniędzy w przeciwieństwie do bilbordów szkalujących rząd RP wydawanych przez twojego mocodawcę. Kto odpowiada za czarne bilbordy które były płacone z pieniędzy mieszkańców? Jak zwykle wasza hipokryzja osiąga szczyty Himalajów. Czy mieszkańcy zgodziliby się wydawać tak swoje pieniądze? Nigdy, dlatego nastąpi wymiana włodarza miasta.

 15. Kto finansuje Kurier Oświęcimski i ile to kosztuje, ile kosztowały bilbordy przed wyborcze, ile kosztują bilbordy wyborcze , które zalały cały Oświęcim.A jest to dość spora suma wyborcy mają prawo wiedzieć ile to kosztowało kasy.

 16. @zulu dla wyborów liczą się fakty a nie tania i podrzędna propaganda jaką robicie z małpą na zlecenie wszyscy wiedzą kogo. Dlaczego tak bardzo wasz sztab wyborczy boi się odpowiedzi na te pytania?

 17. Znowu te twoje ble ble ble . Jesteś żałosny. Kopiuj, i wklej.

 18. Czy wydanie kilkuset tysięcy złotych na zaledwie projekt kładki duchów przez prezydenta Janusza Chwieruta to dobre gospodarzenie?

  Czy wydanie kilkuset tysięcy złotych na niewypał biznesowy pt Kafe Rynek przez prezydenta Janusza Chwieruta to dobre gospodarzenie?

  Czy budowa toalety za pół miliona z której śmiała się cała Polska to objaw skuteczności prezydenta?

  Czy zablokowanie inicjatywy społecznej i nieprzyznanie mieszkańcom możliwości wpływu na inwestycje ważne społecznie pt. budżet obywatelski powinno cechować dobrego gospodarze?

  Czy wykorzystywanie urzędowych bilbordów do politycznej walki to skuteczne prezydentowanie?

  Czy budowanie parkingu za publiczne pieniądze przy prywatnych blokach dewelopera zamiast zmuszania deweloperów do budowania parkingów za własne pieniądze to skuteczne prezydentowanie?

  Czy sprowadzenie radnych do funkcji bezmózgich maszynek do głosowania to objaw dobrego gospodarzenia?

  Czy próba likwidacji miejskiego targowiska to objaw troski o lokalne małe biznesy?

  Czy stałe kurczący się Oświęcim i fakt że mieszkańcy wyprowadzają się do okolicznych miejscowości to objaw dobrego gospodarzenia?

  Czy wyludniała pustynia zwana potocznie oświęcimskim rynkiem to objaw rozwijającego się miasta?

  Czy brak infrastruktury dla starszych i niepełnosprawnych w budynkach urzędu miasta to objaw troski o każdego mieszkańca miasta?

 19. Co za bzdury tu Kowalski wypisuje ! Czy owe budynki z rzekomo wadliwą kanalizacją burzową zostały wybudowane za prezydenta Chwieruta ? A gdzie byli radni cały ten czas? A „leśne dziadki” z rady osiedla???

 20. Muszą sobie dać już spokój, p.p. Kos, Hertig, Chwierut, Sowa, Bojarski, Kania, Starzec, Skrzypiński, (nie)dziękujemy. P.p. Chwierut, Bojarski, Kania, Kos, Hertig, Sowa od dziesięcioleci, z powodu braku odwodnienia gruntu – nie wybudowania kanalizacji deszczowej z tyłu kamienic Śniadeckiego 1 – 15, właściciele i ich domy toną w błocie, gniją fundamenty zalewanych piwnic, brak normalnego ! dojścia do śmietników, „dzwonów” i parkingów. Przypominam, że Właściciele kamienic a nie Włodarze Miasta finansują rewitalizację kamienic, ratują 80 letnie kamienice, bez pomocy J. Chwieruta, dzięki czemu miasto pięknieje, więc nie jest to zasługa Chwieruta, Bojarskiego, Kani, Kos, Hertwig, Sowa. Przypominam, że „stare” Osiedle Chemików jest obszarem, który jest wpisany do Gminnego (miasta) Rejestru Zabytków i podlega ochronie Konserwatora Zabytków w Krakowie. P. Chwierut działa niezgodnie z prawem, ponieważ nie wypełnia przepisów TEJ ochrony i jednocześnie przepisów prawa wodnego „właściciel gruntu (J.Chwierut) wody gruntowe ma obowiązek odprowadzać do kanalizacji na swoim gruncie (…)” a nie odprowadzać do gruntu przyległego, czyli do piwnic kamienic Śniadeckiego 1 – 15. Totalny Brak przestrzegania praw człowieka, dobrej woli, obiektywizmu, szacunku, zrozumienia, empatii, dbania o mienie Oświęcimian, zapobiegania niszczeniu domów i gruntu, zapewnienia bezpieczeństwa właścicielom – Mieszkańcom

 21. ryży bedzie walil oby nie chwierutowi nie zfazy lykać!

 22. Rząd PO blokuje wprowadzenie zmian antypatodeweloperskich! PO szykuje nam klatkowy chów człowieka i brak miejsc parkingowych przy blokach! Brawo Platformo Deweloperska! Deweloperzy będą teraz żyli jak królowie. Żadnych wymagań dla nich nie będzie. A ty Polaku mieszkaj w kurniku 15m2 bez parkingu za milion złotych. Macie co chcieliście… uśmiechnięta polsko.

 23. Podobno Starzec, i Kmita dostali pismo od Chwieruta w sprawie dofinansowania miejskiego żłobka, i przedszkola ,i nie wiedzieli co z tym pismem zrobić więc wyrzucili pismo do kosza ,i tak cztery razy .może byli nie piśmienni nie kumaci.

 24. Podobno prezydent i jego świta nie potrafili napisać prawidłowo wniosku i go uzasadnić. W innym wypadku dlaczego JCh w swoich propagandówkach nie opublikował nic tylko Eeeee!!! Yyyyyy! Co 2 słowo

 25. Przypomnijmy wyborcom że Janusz Chwierut wraz z radnymi ze swojego komitetu platformy był przeciw inicjatywie mieszkańców i SKUTECZNIE ZABLOKOWAŁ budżet obywatelski w Oświęcimiu. Taki jest dobry i skuteczny że odebrał mieszkańcom realny wpływ na to co dzieje się w mieście. Nie wierzcie w obiecanki tylko patrzcie na czyny. Chcecie mieć wpływ na miasto to nie głosujecie na Chwieruta i platformę niby obywatelską.

 26. Ja ciebie nic a nic. Szantaż to domena pisu. Rób co chcesz. A to, że pis z premedytacja i z niskich pobudek odmawiał mieszkańcom Oświęcimia rządowych dotacji, tnąc jednocześnie budżety samorządów – to fakt. I czyste draństwo.

 27. „dobry” gospodarz i „skuteczny” prezydent myśli ze po tylu latach ktoś jeszcze się na to nabierze. wywieźć go i jego kolesiów na taczkach. zakamuflowany platformers z kęt

 28. Małpa i POwcy przez 8 lat płakali jaki PiS zły bo nie daje kasy do Oświęcimia bo tutaj rządzi PO. A widzicie co robią teraz? Szantażują mieszkańców że jak nie wybierzemy ponownie Chwieruta to rząd PO też nie da kasy! Sami widzicie że PiS i PO są tacy sami! Trzeba pogonić ich z miasta i wybrać kandydatów z poza tej sitwy. Wybierzmy KOS2018, Macieja Klimę lub Renatę Fijałkowską. Pokażmy Platformie i PiSowi czerwone kartki. Nie będą nas szantażować.

 29. Niech J CH gospodarzy na swojej wsi w mieście potrzeba włodarza jak dawniej mawiano a nie co słowo EEE!!! YYY jak koza

 30. Tylko pani Renata Fijałkowska. Cała administracja oświęcimska ma na nią głosować. Polecam każdemu najlepszą obecnie opcję na prezydenta. Dość PISu i PO w mieście. Czas postawić na kobietę! Każda kobieta w mieście też powinna oddać na nią głos. Dość rządów mężczyzn w mieście i ich walki między sobą.

 31. Panu Hertigowi już dziękujemy! Szczególnie proszę o nie głosowanie na tego Pana pracownikom Urzędu Miasta, wiecie dlaczego .

 32. Starostawski – to widać. No co, pis w rozsypce i świat się kończy? Apokalipsa nadchodzi? Weź się w garść i przejrzyj na oczy. A prawacką histerię też można leczyć.

 33. A panowie z PO ile zarobili w Oświęcimiu przez 12 lat rządzenia? Ile pensji prezydenta, ile pensji prezesów spółek? Ile rad nadzorczych?

 34. Czy i gdzie ewentualnie można nabyć koło ratunkowe przed rządami Peło czy to w Polsce czy gminie . Po ostatnich wyborach parlamentarnych coraz gorzej śpię. A teraz jeszcze miasto. Chyba się wynajmę za nocnego stróża. A może to jednak jakoś przeżyję. To w takim razie trzymajcie za mnie. A może zapiszę się do wędkarzy. Nad wodą spokojniej chociaż leszcze też są.

 35. Czas wybrać Nie-Chwieruta. Facet ma ewidentnie dość o tylu latach rządzenia miastem. Widać to!

 36. Do tej pory Oświęcim nie dostawał rządowych dotacji, ponieważ prezydentem był Chwierut, a w Warszawie rządził pis.
  Jeśli teraz wybierzemy Niechwieruta, to Oświęcim nie dostanie dotacji rządowych, bo w Warszawie rządzi antypis.
  Może i głupie, ale taka jest rzeczywistość.

 37. Niestety Chopin ma racje. Miasto przyjazne mieszkancom prezydent organizuje wg. swojej jedynej, slusznej wizji…uwagi mieszkancow ma wiadomo gdzie…moim zdaniem za dlugo rzadzi, dopadla go pycha i arogancja wladzy…

 38. Realne słuchanie mieszkańców to tylko wybór dr Przewoźnika. Już teraz zaprezentował mapę potrzeb i z pewnością wprowadzi budżet obywatelski. W wyborach głosuje na Przewoźnika!

 39. Miasto przyjazne mieszkańcom to jakaś kpina!!!!! Parkingi kpina!!!! Ile wniosków mieszkańców pan prezydent odrzucił? Czekam na odpowiedź…

Send this to a friend