Informacje

OŚWIĘCIM. Była premier i były minister przyjechali z poparciem dla kandydata na prezydenta

W czwartek była premier, poseł do Parlamentu Europejskiego Beata Szydło oraz były minister infrastruktury, poseł Andrzej Adamczyk oraz poseł Mariusz Krystian w godzinach porannych odwiedzili Oświęcim. W spotkaniu uczestniczył także kandydat na prezydenta Oświęcimia Jakub Przewoźnik oraz kandydaci na radnych miasta, radnych powiatu i do sejmiku województwa.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Źródło: Kurier Oświęcimski

Poprzedni artykułNastępny artykuł

52 komentarze

 1. To rynek reguluje ceny nie rząd.Ceny cały czas rosną tak jak rośnie twoja wypłata .

 2. Wstyd jest głosować
  nie na PiS, lecz ns Koalicję
  Oszustów, która zaczyna
  podnosić ceny, okradając
  tym samym Polaków.

 3. Głosujcie na Koalicję 13 grudnia,
  ona Was nigdy nie oszuka i nie zawiedzie,
  ani nie podniesie cen na żywność i prąd.

 4. Nawet prezydent Chwierut wie, że Platforma Obywatelska to partia obciachu.

 5. Ta pani ma odwagę pokazywać się w Oświęcimiu ? Do jakiej rady startuje tym razem ? O ile wiem nowy most już zajęty

 6. Ktoś tutaj zapytał, czy głosowanie na pis to wstyd ? Obejrzycie pisowskie bilbordy gdzie zobaczycie z jaką dumą prezentują swoje symbole partyjne. Ilu ukryło się w jakichś idiotycznych komitetach okaże się po wyborach. UWAGA NA PRZEBIERAŃCÓW !!!

 7. Z mułu wydobytego z dna Zalewu Wiślanego pis usypał w jego środku wyspę (też, jak to zwykle pis, nieukończoną). Proponuje więc takich pisowskich idiotów, jak ten poniżej, przesiedlić na tą wyspę i pozbawić prawa głosu.

 8. Brawo PIS pogonimy te Partie Oszustow i czlowieka w masce z błyskawicami !

 9. Do czego prowadzi bezustanny dodruk pieniędzy i bezustanne zadłużanie się państwa pokazują jasno przykłady państw rządzonych przez innych pisopodobnych populistów. W Argentynie od lat – kolejne rządy zdobywały popularność rozdając pieniądze bez umiaru, co doprowadziło do ogromnego kryzysu gospodarczego i ogromnej inflacji, w ubiegłym roku 211%. W końcu wybory wygrał skrajny liberał Javier Milea. Obiecał zdesperowanemu społeczeństwu coś całkiem przeciwnego: uporządkowanie gospodarki poprzez drastyczne cięcia wydatków i gwałtowne równoważenie budżetu. Krótko mówiąc: przy nim Balcerowicz – to pikuś. Jak na razie spowodowało to ogromne zamieszanie, wielki wzrost cen i protesty emerytów, pracowników sfery budżetowej i urzędników. Też – moim zdaniem – niedobrze. Gospodarka i budżet to bardzo delikatna materia. Źle robią jej wszelkie gwałtowne ruchy, w tym nawet takie teoretycznie zmierzające we właściwym kierunku.

 10. pis na tej targowicy ma posterunki – czwartek , sobota ,niedziela dobrze że już od jutra jest cisza wyborcza

 11. Sytuacja budżetu jest taka, jaka jest. Widać wyraźnie, że znacznie gorsza, niż twierdził pis. Co okazało się po przejrzeniu kwitów w ministerstwie finansów. Nie możemy więc nadal – jak to robiono do tej pory – ciągle brać coraz to nowych i nowych pożyczek, bo to prosty przepis na całkowita ruinację państwa. W dodatku czekają nas gigantyczne wydatki na zakupy uzbrojenia. Dzwonkiem alarmowym dla mnie były rozmowy z Koreańczykami, z których wynikało, że Polska nie może ot tak sobie kupić tych setek czołgów K2, dział krabopodobnych, wyrzutni rakietowych i samolotów, bo po prostu – nie mamy pieniędzy. Dopiero trzeba było błagać rząd Korei, aby udzielił gwarancji firmom zbrojeniowym, że Polska kiedyś jednak zapłaci i firmy te nie zostaną z wyprodukowanymi czołgami na lodzie.

  Ktoś może zapytać: to dlaczego w takim razie rząd koalicji nie powie tego wprost, nie ogłosi, że Polsce niewiele trzeba, aby znaleźć się na krawędzi bankructwa? Bo tak byłoby uczciwie względem obywateli, prawda? Mógłby przyznać, że jest źle i zwalić – słusznie zresztą – to wszystko na pis, tak?

  No cóż, problem w tym, że rząd nie może tego zrobić. Nie może otwarcie przyznać, że mamy niewesołą sytuacje finansową. Bo takie oficjalne przyznanie się do tego spowodowałoby natychmiast niepewność inwestorów czy nie jest przypadkiem ryzykowne inwestowanie w Polsce, spowodowałoby też konieczność oferowania wyższego oprocentowania obligacji rządowych, itd, czyli – krótko mówiąc – ogromne straty dla finansów państwa.

  Oczywiście to co teraz robi rząd, czyli dyscyplinowanie i ograniczenie wydatków, jest dla samego rządu niebezpieczne politycznie. Wyborcy przyzwyczajeni do życia ponad stan, do ciągłych wypłat różnych benefitów, mogą się zdenerwować: jak to? Przecież za pisu było lepiej. Pis ciągle dawał i dawał. A nowy rząd – nie chce. Cóż, zobaczymy, co z tego wyniknie.

 12. Co oni mają z tą targowicą – tam chyba jest najlepsza promocja – ale nie dla Pisu !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 13. W ubiegłym roku w ministerstwie finansów przyznano urzędnikom 56 milionów złotych nagród. To nie żaden fake. Sprawdź sobie.

  Szydłowa – tak to tłumaczysz? Pamiętasz chyba, był taki syndrom „pomroczności jasnej”. Niektórzy politycy błyskawicznie uczą się kłamać, albo już tak mają, od urodzenia.

 14. „W 2018 roku Mateusz Morawiecki poinformował o konieczności redukcji stanowisk w rządzie. W tamtym momencie rząd liczył 126 osób. Wow faktycznie masakryczna różnica.” W 2019 rzad liczyl 103 osoby…nie doczytales??

 15. Zanik pamieci samego wypadku jak zdarzen bezposrednio poprzedzajacych nie jest niczym nowym…a po drugie jak jezdzisz tysiace razy rzadowa kolumna samochodow i sygnaly sa wlaczane i wylaczane x razy to myslisz, ze z czasem nie przestajesz zwracac na to uwagi? Zapytaj nauczycieli jak radza sobie z wrzaskiem dzieci na przerwach w szkole…dla mnie wydaje sie to nie do zniesienia, a kolego stwierdzil, ze czlowiek po minucie poprostu sie wylacza…

 16. „To może oznaczać, że nagrody w tym roku pochłonęły 42 mln zł” i widzisz jak mozna ludzmi manipulowac? Nie napisali, ze tyle wyplacono, bo dostaliby pismo przedprocesowe i trzeba byloby pisac sprostowanie, ze klamali. A napisac mozna, ze chyba tyle wyplacono, a na ludzi kwota zadziala…

 17. „Pisiorku”, głosowanie w najbliższą niedzielę
  na PiS to jedyna rozsądna decyzja,
  zgodna z polską racją stanu.

 18. W 2018 roku Mateusz Morawiecki poinformował o konieczności redukcji stanowisk w rządzie. W tamtym momencie rząd liczył 126 osób. Wow faktycznie masakryczna różnica.

 19. Do malpy 4 kwietnia 2024 o 20:51
  Parę cytatów: „W dniu 22 marca w rządzie Donalda Tuska zasiadało 127 ministrów i wiceministrów. To czyni obecny gabinet największym w historii. Wiadomo jednak, że nie jest to ostatnie słowo Tuska, ponieważ najprawdopodobniej wkrótce poznamy nazwiska kolejnych wiceministrów, którzy będą zasiadali w nowo utworzonym Ministerstwie Przemysłu.
  ….rząd zamówił kolejne 77 limuzyn.
  Może 100 konkretów nie będzie, ale za to jest 14 mln złotych nagród przyznanych swoim ludziom w rządzie po 100 dniach urzędowania.”

 20. Przypomnijmy, że na początku grudnia 2023 r. „Fakt” ujawnił, że jeszcze za rządów Zjednoczonej Prawicy – w okresie od stycznia do listopada 2023 r. – nagrody za szczególne osiągnięcia w pracy zawodowej zostały przyznane i wypłacone 2730 pracownikom Ministerstwa Finansów.W tym okresie wypłaty nagród dla ogółu pracowników uruchamiane były trzy razy tj. w kwietniu, lipcu i październiku. To może oznaczać, że nagrody w tym roku pochłonęły 42 mln zł” – informował dziennik.
  W czasie, gdy gazeta ujawniała informacje o nagrodach, nowy minister finansów z rządu Donalda Tuska wyrażał zgodę na wypłatę kolejnych, na kwotę ok. 3,9 mln zł.

 21. Czy głosowanie na PiS to powód do wstydu? Co za pytanie. Oczywiście że tak. Zwłaszcza po ostatnich ośmiu latach doświadczeń.

 22. To można nie słyszeć wyjącej syreny w samochodzie, którym się jedzie? Jeśli ktoś w coś takiego, w tak wielkie kłamstwo wierzy, jest zwykłym głupkiem.

 23. Tylko potężne lanie wyborcze
  może zmusić Koalicję Oszustów
  do opamietania się.

 24. Byla premier Beata Szydlo uzyskala rekordowe poparcie w wyborach do europarlamentu-prawie pol miliona glosow. Jezeli ktos mowi, ze takie poparcie to wstyd to jest zwyklym glupkiem.

 25. Za eremefka- w samym ministerstwie finansow za 3 miesiace wyplacono premie na 5 mln zl! I jak stwierdzil minister Domanski sytuacja ma sie powtarzac co kwartal. Czyli rocznie przynajmniej 20 mln zl z jednego ministerstwa! To pisiory przy obecnej wladzy to biedaki w dziurawych gaciach…

 26. Albo po tym jak stwierdziła pod przysięgą, że nie wiedziała czy jej pancerne auto przed pierdyknięciem w lipę miało włączone syreny, czy nie.

 27. To zdumiewające, że ona jeszcze utrzymuje się w polityce. Po tym, jak zwolniona przez Kaczyńskiego poprzyznawała sobie i swoim kumplom ogromne premie i po skrajnie bezczelnym tekście, że „te pieniądze nam się po prostu należały”. To był chyba zły pomysł kandydacie Przewoźniku, żeby się z nią reklamować.

 28. A co tam słychać z aferą respiratorową rząd odzyskał pieniądze od handlarza bronią .Ktoś powinien za to beknąć.Cela +.Becia też w tym maczała ręce.

 29. Czyżby pan Przewoźnik był fanem , kibicem Uni Oświęcim w hokeju .Taki fajny ten niebieski krawat.Z tego co pamiętam to krytykował remont lodowiska.

 30. A dlaczego Rysiu Czarnecki chowa się za immunitetem.Przerżnął 100 tyś euro.

 31. Gumofilc a dlaczego POpaprane chowaja sie za imunitetami ?

 32. Nie tacy byli tu już namaszczani przed wyborami przez panią premier (Starzec, Włoszek) i zawsze kończyło się tak samo.

 33. Ciekawe czy rozdawali patriotyczne ciasteczka z nazwiskami swoich kandydatów tak jak to było w tłusty czwartek.

 34. Przyjechali się lansować hipokryci jedni. Rozkradli Polskę,a teraz udają niewiniątka . Codziennie wychodzą na jaw nowe afery setki miliardów złotych wypłacone swoim kolesiom,i pociotkom.Fikcyjne fundacje patriotyczne.Pranie brudnych pieniędzy.

 35. Normalni ludzie prawdziwi ,dumni Polacy ,kolej dworzec i nowa droga nr 44 plus nareszcie most na Sole,brawo na tych ludzi można polegać.

 36. Zaczynam się bać o oswiecimskie targowisko. Chyba już tam PIS zaczyna dzielić stanowiska i stoiska dla SWOICH!!!

 37. Panu Ministrowi Andrzejowi Adamczykowi
  zawdzięczamy powstanie nowoczesnego
  dworca kolejowego PKP w Oświęcimiu
  i super szybkiej linii kolejowej do Krakowa.

Send this to a friend