Informacje

OŚWIĘCIM. Maciej Klima prezentuje program wyborczy KWW KOS 2018 dla Oświęcimia

Maciej Klima

Kandydat na urząd prezydenta Oświęcimia Maciej Klima prezentuje program wyborczy  KWW KOS 2018 dla Oświęcimia.

Szanowni mieszkańcy Oświęcimia!

Program wyborczy Koalicji Obywatelsko-Samorządowej KOS 2018, który jest również programem wyborczym kandydata Macieja Klimy, to ponad pięćdziesiąt punktów pogrupowanych w kilkanaście obszarów. Ta liczba nie zamyka listy spraw ważnych dla nas i dla Was drodzy mieszkańcy. Chcemy miasta przyjaznego mieszkańcom, dlatego chcemy między innymi przywrócenia zieleni i cienia na Rynku, sercu naszego Oświęcimia.

Ważną sprawą dla nas jest poprawa jakości transportu zbiorowego. Rozkłady jazdy MZK zostaną dostosowane do potrzeb mieszkańców. Powstaną także nowe obiekty do obsługi podróżnych takie jak przystanek kolejowy na Krukach, który jest postulowany przez mieszkańców osiedla Chemików od lat. Będzie pełnić on także rolę punktu przesiadkowego. Będzie to możliwe, dzięki coraz lepszemu skomunikowaniu tej części miasta. Będziemy zabiegać razem z władzami Bierunia i Tychów o wybudowanie linii kolejowej do Tychów i Orzysza. Po ukończeniu budowy południowej obwodnicy Oświęcimia będziemy zabiegać o przebudowę dwukilometrowego odcinka DK44 od ronda przy „Orlenie” do ronda przy markecie „Castorama”. Dzięki temu tranzyt nie będzie powodować nadmiernych utrudnień w tej części miasta.

Nie zapominamy o innych potrzebach mieszkańców. Chcemy się zmierzyć z problemem mieszkaniowym. Od lat kolejka oczekujących na mieszkania komunalne i socjalne to blisko 800 osób. Dotyczy ten problem więc prawie co dziesiątego mieszkania. W pierwszym rzędzie wyremontujemy pustostany, w dalszej kolejności powstaną mieszkania na tani wynajem. Miasto nasze zacznie aktywnie poszukiwać środków na ten cel tak jak to robią nasi sąsiedzi z Chrzanowa, Andrychowa, Kęt i innych. Dostępność mieszkań dzięki temu będzie lepsza..

Zaangażujemy się w rozwój szybko rozwijających się osiedli jak Monowice, Stare Stawy i Kruki. Powstaną bądź zostaną wyremontowane lokalne drogi, doprowadzone zostanie uzbrojenie. Osiedla zaś otrzymają nową infrastrukturę społeczną jak świetlice czy boiska sportowe.

Będziemy kontynuować działania na rzecz modernizacji istniejącego kompleksu sportowego, w tym lodowiska. Powstanie nowe kąpielisko letnie, a amatorzy rolek, deskorolek i rowerzyści otrzymają nowy skatepark oraz nowy pumptrack na Błoniach i Zasolu. Istniejące obiekty w miarę potrzeb będą remontowane.

Nasi ukochani społecznicy z Rad Osiedli otrzymają zwiększone środki na SIRO. Powstanie budżet obywatelski, a dotacje dla organizacji pozarządowych zostaną zwiększone.

Szanowni Wyborcy! W dniu siódmego kwietnia są wybory. Zachęcamy do głosowania na naszego kandydata na prezydenta Macieja Klimę oraz na kandydatów do Rady Miasta Oświęcim i Rady Powiatu Oświęcimskiego. Tylko takie głosowanie umożliwi realizację tych ważnych pomysłów.

Pełny program dostępny na stronie https://www.kos2018.pl/program/

art. prasowy KWW KOS 2018

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł

60 komentarzy

 1. @Jan Adamaszek
  Panie (jeszcze)radny, wielopoziomowy parking na Osiedlu Chemików? Pan bredzi. Gdzie niby? A może które budynki zburzyć?

 2. P&R obłożenie 75% zajętych miejsc parkingowych.Parking naziemny 100% miejsc zajętych.

 3. Haha …. czytaj że zrozumienie ! a nie klap te dyrdymały ….. a w kwestii Cafe Rynek ???? zrozumieć że zgadzasz się z wyrzuconymi pieniędzmi publicznymi ???? ( wybiórczo traktujesz temat ) 😀🖐

 4. To gdzie ten parking podziemny na Budowlanych się zmieści?
  Pod ziemią:) Tzn. pod jakimiś blokami?
  Parking wielopoziomowy obok dworca był pomyślany i wniosek o unijne dofinansowanie złożony, gdy stal jeszcze stary budynek dworca kolejowego i na nic obok nie było miejsca. Radny to wie, ale klepie w kółko te same dyrdymały.

 5. …. „Cafe Rynek” od początku był nierentowny , a jednak powstał, P&R od początku nierentowny , a jednak powstal , w miescie permamentnie brak miejsc parkingowych głównie w okolicach miejsc zamieszkania, a parking wielopoziomowy np. na osiedlu Chemików( Budowlanych nie ma gdzie „palca” wcisnąć) a byłby zdecydowanie rentowy nie powstaje ….rozumiecie coś z tego ? Mozna by mnozyc inne przyklady …logiczne .To taki mój głosów w dyskusji . Idźmy na wybory i wybierzmy mądrze. 😀👍

 6. Cały ruch kolejowy z dworca idzie na Chrzanów i dalej do Krakowa, więc dla kogo ten dworzec na krukach? Przy trasa z Oświęcimia do Krakowa przez Zator i Skawine od lat jest nierentowna, temat tego połaczenia wraca co wybory by później się okazać znów nierentownym. Teraz podróż do Krakowa przez Chrzanów trwa 1:05, więc absolutnie nikt nie będzie jeździł przez Zator… już pomijam fakt, ze dworce i przystanki buduje PKP a nie samorząd.

 7. Unia to też my. Polska podpisywała wszelkie traktaty, jak wszystkie inne państwa i zobowiązywała się do ich przestrzegania. Na przykład ustaleń dotyczących praworządności. A to co się wyprawiało za Ziobry, z praworządnością nie miało wiele wspólnego.

  Przykład: zasady unijne to swoboda handlu i inwestowania. Przypuśćmy, że jakaś np. austriacka firma chce budować biurowiec w centrum Warszawy. Ale urzędnicy z ministerstwa żądają łapówki za wydanie korzystnej decyzji. Wkurzona firma idzie do sądu. Tylko że ręcznie sterowany przez skorumpowanych polityków sędzia odmawia przyjęcia pozwu. Firma nie może liczyć na sprawiedliwość. Traci mnóstwo pieniędzy.

  Dlatego Unia domaga się przestrzegania praworządności we wszystkich krajach członkowskich. Rozumiesz?

 8. Jakie konkretnie prawa unijne lamali? Unia uzurpuje sobie coraz to nowe obszary do decydowania. Walcza, zeby traktaty zmienic, aby to co teraz wyprawiaja mialo podstawy prawne…

 9. Miliardy z Uni europejskiej blokowała banda muszkieterów Pinokio Morawiecki, prokurator Zero Ziobro.,i Kaczorek dyktatorek. Łamali prawo unijne dlatego KPO było wstrzymane tak samo jak Węgrzy. Ale Orban w końcu dał za wygraną ,i pieniądze z KPO już w tamtym roku dostał .A Pinokio Bambik Morawiecki robił jakieś kamienie milowe ,i nic z tego nie wyszło .Totalne zero.

 10. Czy Twoje oczy widza dalej niz Oswiecim? Trzej muszkieterowie z pisu sa winni biedy Oswiecimia bo blokowali dotacje z pisiorowego rzadu RP? A co powiesz na temat „bandy muszkieterow”, ktorzy blokowali miliardy zlotych z Unii byle tylko dorwac sie do koryta?

 11. Ręce na kołdrę. Tusku już wiele przypomniał jak wyglądały dawne rządy po a przecież dopiero się rozkręca. Za rok przedterminowe wybory. Na tabletkach dla puszczalskich daleko się nie zajedzie.

 12. PiS to mafijne przekręty, bieda, drożyzna, koryto+, willa+, „rodzina na swoim” czyli na publicznym pieniądzu, arogancja, chamstwo i bezczelność, a wszystko to upaprane bogoojczyźnianym i pseudopatryiotycznym sosem. W sam raz dla bezmózgów na ich poziomie. Nikt normalny z odrobiną inteligencji na takie dziadostwo nie zagłosuje. Na szczęście koalicja oszustów zwana Złajdaczoną Prawicą pomalutku zaczyna pakować mandżury, bo wszystkie przekręty, przewały i malwersacje prokuratura zaczyna ścigać.

 13. „Klima, Pindel czy Przewoźnik” – Klimaanlage, pisdoktor Przeoźnik – kojarzę, ale biskupem Pindlem to mnie Stefanie zaskoczyłeś.

 14. Klima, Pindel czy Przewoźnik. W pierwszej turze to nieważne. Ważne by odspawać od koryta Chwieruta i jego sitwę, bo to rak toczący od dekady Oświęcim.

 15. KOS to czerwona lewacka banda nawet nie kryją się w gazece 6 strona 9 Sekretar Powiatowy Lewicy M. B.

 16. Dziś zaczęły się aresztowania malwersantów i złodziei ziobrowych i pisiorskich. To bardzo dobrze. Dosyć pobłażania i świętych krów. Politycy muszą wiedzieć, że za kradzież publicznych pieniędzy idzie się do więzienia.

  Zapominałbym o księżulu O, specjaliście od wypędzania złych duchów poprzez egzorcyzmy przy pomocy salcesonu. Przewał na 100 milionów złotych. Poziom bezczelności i poczucia bezkarności wprost nieprawdopodobny.

 17. Gdyby pieniądze na inwestycje były dzielone sprawiedliwie w Oświęcimiu mielibyśmy kilka nowych obiektów,nowych dróg, nowego przystanku MZK na ulicy Unii europejskiej ,nowego rynku nowych autobusów ,nowej wyremontowanej drogi Unii europejskiej.+ rondo na ulicy Fabrycznej.

 18. Gumiś, kłamstwa, manipulacje i obarczanie swoimi niepowodzeniami innych to nie domena PiSowców ale POwców. Ale do takich jak ty to nie dociera i nie dotrze dlatego podziwiam twą odwagę przy wyborze nicku.. Gumiś z ciebie jak ulał.

 19. Dziękujemy za tak piękną agitację na rzecz przyszłego prezydenta Jakuba Przewoźnika i samoozaoranie. Jak sami widzicie mieszkańcy, na tak wiele potrzebnych mieszkańcom inicjatyw wystarczy trochę ponad 100 milionów. Co to jest 100 milionów przez 5 lat budżetowych, gdy budżet miasta to 200 milionów rocznie. Jeszcze zostanie pieniędzy na wiele więcej innych, ważnych inwestycji. Dziękujemy naszym przeciwnikom z PO, że pokazują że te ważne społecznie inicjatywy, których platforma obywatelska nie chce i nie spełni, są na miarę możliwości Oświęcimia. Dlatego dziękujemy za każdy głos i razem zadbajmy o podstawowe potrzeby mieszkańców.

 20. Jak pisiorstwo wygra wybory, to w Oświęcimiu zapanuje powszechny dobrobyt i radość wielka, ponieważ:

  Dobrzy pisiowi gospodarze wybudują miejski stadion piłkarski – za 20 milionów złotych

  Dobrzy pisiowi gospodarze wybudują nowy wspaniały i wypasiony gmach urzędu miejskiego – za 30 milionów złotych

  Dobrzy pisiowi gospodarze zmniejszą podatki – o jakieś 10 milionów złotych?

  Dobrzy pisiowi gospodarze wybudują przystanek kolejowy na Krukach – za 5 milionów złotych

  Dobrzy pisiowi gospodarze wybudują dworzec autobusowy na Krukach – za 5 – 10 milionów złotych,

  Dobrzy pisiowi gospodarze wybudują parking obok starego cmentarza – za 15 milionów złotych (bo podziemny)

  Dobrzy pisiowi gospodarze wybudują patriotyczne orliki przy pozostałych szkołach:(gdzie ich jeszcze Tusk nie zdążył zbudować) – za 2 miliony złotych

  Dobrzy pisiowi gospodarze wybudują osiedle bloków komunalnych ze stoma (na początek) mieszkaniami – za 23 miliony złotych

  Dobrzy pisiowi gospodarze wprowadzą darmową komunikację miejską – za jakieś 2 miliony złotych

  Dobrzy pisiowi gospodarze wprowadzą budżet obywatelski – za 2 miliony złotych

  Dobrzy pisiowi gospodarze wybudują miejski dom opieki – za 30-40 milionów złotych

  Dobrzy pisiowi gospodarze wybudują otwarte kąpielisko z zapleczem sanitarnych – za 5 milionów złotych

  Dobrzy pisiowi gospodarze w sumie wydadzą grubo ponad 100 milionów. Skąd je wezmą? Zaciągną dług pod zastaw miasta. Proste i genialne.

 21. Jak pisiorstwo wygra wybory, to w Oświęcimiu zapanuje powszechny dobrobyt i radość wielka, ponieważ:

  Dobrzy pisiowi gospodarze wybudują miejski stadion piłkarski – za 20 milionów złotych

  Dobrzy pisiowi gospodarze wybudują nowy wspaniały i wypasiony gmach urzędu miejskiego – za 30 milionów złotych

  Dobrzy pisiowi gospodarze zmniejszą podatki – o jakieś 10 milionów złotych?

  Dobrzy pisiowi gospodarze wybudują przystanek kolejowy na Krukach – za 5 milionów złotych

  Dobrzy pisiowi gospodarze wybudują dworzec autobusowy na Krukach – za 5 – 10 milionów złotych,

  Dobrzy pisiowi gospodarze wybudują parking obok starego cmentarza – za 15 milionów złotych (bo podziemny)

  Dobrzy pisiowi gospodarze wybudują patriotyczne orliki przy pozostałych szkołach:(gdzie ich jeszcze Tusk nie zdążył zbudować) – za 2 miliony złotych

  Dobrzy pisiowi gospodarze wybudują osiedle bloków komunalnych ze stoma (na początek) mieszkaniami – za 23 miliony złotych

  Dobrzy pisiowi gospodarze wprowadzą darmową komunikację miejską – za jakieś 2 miliony złotych

  Dobrzy pisiowi gospodarze wprowadzą budżet obywatelski – za 2 miliony złotych

  Dobrzy pisiowi gospodarze wybudują miejski dom opieki – za 30-40 milionów złotych

  Dobrzy pisiowi gospodarze wybudują otwarte kąpielisko z zapleczem sanitarnych – za 5 milionów złotych

  Dobrzy pisiowi gospodarze w sumie wydadzą grubo ponad 100 milionów. Skąd je wezmą? Zaciągną dług pod zastaw miasta. Proste i genialne.

 22. Powiedz mi ile ze 100 konkretów Tuska na 100 dni rządu zostało spełnione? Taka cała wasza platforma obywatelska jest wiarygodna. Byleby dorwać się do koryta i już obietnice wyborcze można schować głęboko w d.

 23. Kłamstwa, i manipulacje to jest domena Pisowców. Wadowice dostały dotacji 80 mln Oświęcim 16 mln.Tak pan wuefista Starzec wicewojewoda dbał o finanse Oświęcimia na inwestycje.

 24. Prawda boli dlatego boicie się tych pytań jak diabeł święconej wody 😂 Macie nóż na gardle a te pytania odsłaniają wszystkie wasze kłamstwa i manipulacje.

 25. Ile Judaszu wziąłeś pieniędzy od prezesa za trolowanie kopiuj wklej .Jak trzeba nisko upaść żeby takie bzdury lepiej byś się przyjrzał tym naszym trzem muszkieterom i Starcowi jak działali na szkodę mieszkańców miasta Oświęcim. Ile Oświęcim stracił kasy na inwestycje.

 26. Coś jak Tusk. Na 100 zrealizowano ok 10….no 15 %. Czyli że z tych 50 obietnic on zrealizuje 5 …no niech będzie 8. Festiwal.

 27. BTW dziękujemy za tak piękną agitację na rzecz przyszłego prezydenta Jakuba Przewoźnika i samoozaoranie. Jak widzidzie mieszkańcy, sam wielki @ wyliczył, że aby spełnić tak wiele potrzebnych mieszkańcom inicjatyw wystarczy trochę ponad 100 milionów. Co to jest 100 milionów przez 5 lat budżetowych, gdy budżet miasta to 200 milionów rocznie. Jeszcze zostanie pieniędzy na wiele więcej innych, ważnych inwestycji. Dziękujemy @, nie wiedzieliśmy że też gra z nami w drużynie. Jak widać co sam @ pokazał, te inicjatywy są na miarę możliwości Oświęcimia.

 28. Hahahaha oj ale się boicie. Prawda boli.

  Czy wydanie kilkuset tysięcy złotych na zaledwie projekt kładki duchów przez prezydenta Janusza Chwieruta to dobre gospodarzenie?

  Czy wydanie kilkuset tysięcy złotych na niewypał biznesowy pt Kafe Rynek przez prezydenta Janusza Chwieruta to dobre gospodarzenie?

  Czy budowa toalety za pół miliona z której śmiała się cała Polska to objaw skuteczności prezydenta?

  Czy zablokowanie inicjatywy społecznej i nieprzyznanie mieszkańcom możliwości wpływu na inwestycje ważne społecznie pt. budżet obywatelski powinno cechować dobrego gospodarza i dobrych radnych?

  Czy wykorzystywanie urzędowych bilbordów do politycznej walki to skuteczne prezydentowanie?

  Czy budowanie parkingu za publiczne pieniądze przy prywatnych blokach dewelopera zamiast zmuszania deweloperów do budowania parkingów za własne pieniądze to skuteczne prezydentowanie?

  Czy sprowadzenie radnych do funkcji bezmózgich maszynek do głosowania to objaw dobrego gospodarzenia?

  Czy próba likwidacji miejskiego targowiska to objaw troski o lokalne małe biznesy?

  Czy stałe kurczący się Oświęcim i fakt że mieszkańcy wyprowadzają się do okolicznych miejscowości to objaw dobrego gospodarzenia?

  Czy wyludniała pustynia zwana potocznie oświęcimskim rynkiem to objaw rozwijającego się miasta?

  Czy brak infrastruktury dla starszych i niepełnosprawnych w budynkach urzędu miasta to objaw troski o każdego mieszkańca miasta?

  Czy w Oświęcimiu mieście pokoju dostęp do urzędowych mediów powinien być ograniczany dla radnych opozycji?

  Czy dobry włodarz prezydent/burmistrz/wójt powinien z pieniędzy mieszkańców swojej gminy finansować polityczną walkę swojej partii?

  Czy Oświęcim powinien wrócić do inicjatywy Life Festival upadłej podczas trwania rządów Janusza Chwieruta?

  Czy polityk powinien ukrywać logo swojej partii na plakatach i reklamach wyborczych?

  Czy brak modernizacji boisk i infrastruktury przyszkolnej przed długie lata rządzenia cechuje postawę, którą można nazwać dobrym gospodarzeniem?

  Czy tytuł Doża z Old Staw powinien być nadawany każdorazowo nowemu włodarzowi miasta?

 29. Jak pisiorstwo wygra wybory, to w Oświęcimiu zapanuje powszechny dobrobyt i radość wielka, ponieważ:

  Dobrzy pisiowi gospodarze wybudują miejski stadion piłkarski – za 20 milionów złotych

  Dobrzy pisiowi gospodarze wybudują nowy wspaniały i wypasiony gmach urzędu miejskiego – za 30 milionów złotych

  Dobrzy pisiowi gospodarze zmniejszą podatki – o jakieś 10 milionów złotych?

  Dobrzy pisiowi gospodarze wybudują przystanek kolejowy na Krukach – za 5 milionów złotych

  Dobrzy pisiowi gospodarze wybudują dworzec autobusowy na Krukach – za 5 – 10 milionów złotych,

  Dobrzy pisiowi gospodarze wybudują parking obok starego cmentarza – za 15 milionów złotych (bo podziemny)

  Dobrzy pisiowi gospodarze wybudują patriotyczne orliki przy pozostałych szkołach:(gdzie ich jeszcze Tusk nie zdążył zbudować) – za 2 miliony złotych

  Dobrzy pisiowi gospodarze wybudują osiedle bloków komunalnych ze stoma (na początek) mieszkaniami – za 23 miliony złotych

  Dobrzy pisiowi gospodarze wprowadzą darmową komunikację miejską – za jakieś 2 miliony złotych

  Dobrzy pisiowi gospodarze wprowadzą budżet obywatelski – za 2 miliony złotych

  Dobrzy pisiowi gospodarze wybudują miejski dom opieki – za 30-40 milionów złotych

  Dobrzy pisiowi gospodarze wybudują otwarte kąpielisko z zapleczem sanitarnych – za 5 milionów złotych

  Dobrzy pisiowi gospodarze w sumie wydadzą grubo ponad 100 milionów. Skąd je wezmą? Zaciągną dług pod zastaw miasta. Proste i genialne.

 30. Ja robię to z czystej niechęci do JCH, ale za to ty pewnie jesteś naszym lokalnym Pablo Moralesem, płatnym trolem którego Platforma Obywatelska opłacała. Chyba przenieśli taktykę ogólnopolską na lokalny grunt.

 31. Widać małpa nie może znaleźć żadnego punktu zaczepienia w Oświęcimiu 😂

  Czy wydanie kilkuset tysięcy złotych na zaledwie projekt kładki duchów przez prezydenta Janusza Chwieruta to dobre gospodarzenie?

  Czy wydanie kilkuset tysięcy złotych na niewypał biznesowy pt Kafe Rynek przez prezydenta Janusza Chwieruta to dobre gospodarzenie?

  Czy budowa toalety za pół miliona z której śmiała się cała Polska to objaw skuteczności prezydenta?

  Czy zablokowanie inicjatywy społecznej i nieprzyznanie mieszkańcom możliwości wpływu na inwestycje ważne społecznie pt. budżet obywatelski powinno cechować dobrego gospodarza i dobrych radnych?

  Czy wykorzystywanie urzędowych bilbordów do politycznej walki to skuteczne prezydentowanie?

  Czy budowanie parkingu za publiczne pieniądze przy prywatnych blokach dewelopera zamiast zmuszania deweloperów do budowania parkingów za własne pieniądze to skuteczne prezydentowanie?

  Czy sprowadzenie radnych do funkcji bezmózgich maszynek do głosowania to objaw dobrego gospodarzenia?

  Czy próba likwidacji miejskiego targowiska to objaw troski o lokalne małe biznesy?

  Czy stałe kurczący się Oświęcim i fakt że mieszkańcy wyprowadzają się do okolicznych miejscowości to objaw dobrego gospodarzenia?

  Czy wyludniała pustynia zwana potocznie oświęcimskim rynkiem to objaw rozwijającego się miasta?

  Czy brak infrastruktury dla starszych i niepełnosprawnych w budynkach urzędu miasta to objaw troski o każdego mieszkańca miasta?

  Czy w Oświęcimiu mieście pokoju dostęp do urzędowych mediów powinien być ograniczany dla radnych opozycji?

  Czy dobry włodarz prezydent/burmistrz/wójt powinien z pieniędzy mieszkańców swojej gminy finansować polityczną walkę swojej partii?

  Czy Oświęcim powinien wrócić do inicjatywy Life Festival upadłej podczas trwania rządów Janusza Chwieruta?

  Czy polityk powinien ukrywać logo swojej partii na plakatach i reklamach wyborczych?

  Czy brak modernizacji boisk i infrastruktury przyszkolnej przed długie lata rządzenia cechuje postawę, którą można nazwać dobrym gospodarzeniem?

  Czy tytuł Doża z Old Staw powinien być nadawany każdorazowo nowemu włodarzowi miasta?

 32. Czy zadłużenie Polski na bilion złotych przez pis to jest dobre gospodarzenie?

  Budżet obywatelski – to jedno z głównych haseł pisiorskich i okołopisiorskich kandydatów. To zobaczmy jakie w realu propozycje przechodzą:

  „Montaż wrzutni do samodzielnego zwrotu wypożyczonych w bibliotece przy ul. Rajskiej pozycji oraz na rozbudowie wcześniej zamontowanego, książkomatu o moduł z dodatkowymi 24 skrytkami na książki” – koszt 550 000 złotych..

  „Projekt Razem przyjaciele” jest częścią szerszych działań na rzecz rozwoju edukacyjnego uczniów w obszarze artystycznym oraz nabywania wiedzy i umiejętności cywilizacyjnych, do których należy nauka pływania, nauka tańca oraz nauka jazdy na nartach.” – w gminie Lutosławice i Kąsina Dolna, koszt – 561 500 złotych.

  „Głównym celem zadania jest przygotowanie serii filmów promujących trzy szlaki – drogi Jakubowe, które biegną przez teren województwa małopolskiego. Drogi te łączy św. Jakub Apostoł, są częścią dróg, które prowadzą do grobu św. Jakuba w Santiago de Compostela w Hiszpanii. Biegną przez ważne historycznie i kulturowo tereny województwa małopolskiego. Przygotowanie filmów ma na celu pokazanie bogactwa tych dróg”, koszt – 700 000 złotych.

  I tak dalej.

  Budżet obywatelski w Oświęcimiu skończyłby się podobnie – grupa 5 inicjatorów wymyśla zadanie, które im wydaje się przydatne, mobilizuje członków rodziny, paru sąsiadów i znajomych i uzyskuje w ten sposób 50 głosów. W praktyce wystarczy, aby projekt został klepnięty. Bo nikt nie ma czasu ani ochoty aby angażować się w sprawdzanie czy projekt ma sens, ile będzie kosztować (i dlaczego tak dużo) i komu przyniesie korzyść.

  Ja nie mam czasu aby zajmować się analizowaniem, czy koniecznie trzeba dofinansować za 200 000 złotych zakup strojów dla grupy tanecznej albo za 100 000 naprawić chodnik przed klatką numer 56. I czy są jakieś inne ważniejsze potrzeby. Bo może są. Od tego mam władze lokalne, którym za to płacę.

 33. Do Orzysza? W programie wyborczym taka wpadka🤦🏻‍♂️ to miasteczko na drodze z Tychów do Rybnika nazywa się Orzesze. Chyba, że z Oświęcimia bezpośrednio na Mazury będziemy mogli jeździć. Pana Klimę znam ze wspólnych WFów w szkole średniej. W życiu nie dostanie mojego głosu. Zwykły buc.

 34. Czy wydanie kilkuset tysięcy złotych na zaledwie projekt kładki duchów przez prezydenta Janusza Chwieruta to dobre gospodarzenie?

  Czy wydanie kilkuset tysięcy złotych na niewypał biznesowy pt Kafe Rynek przez prezydenta Janusza Chwieruta to dobre gospodarzenie?

  Czy budowa toalety za pół miliona z której śmiała się cała Polska to objaw skuteczności prezydenta?

  Czy zablokowanie inicjatywy społecznej i nieprzyznanie mieszkańcom możliwości wpływu na inwestycje ważne społecznie pt. budżet obywatelski powinno cechować dobrego gospodarze?

  Czy wykorzystywanie urzędowych bilbordów do politycznej walki to skuteczne prezydentowanie?

  Czy budowanie parkingu za publiczne pieniądze przy prywatnych blokach dewelopera zamiast zmuszania deweloperów do budowania parkingów za własne pieniądze to skuteczne prezydentowanie?

  Czy sprowadzenie radnych do funkcji bezmózgich maszynek do głosowania to objaw dobrego gospodarzenia?

  Czy próba likwidacji miejskiego targowiska to objaw troski o lokalne małe biznesy?

  Czy stałe kurczący się Oświęcim i fakt że mieszkańcy wyprowadzają się do okolicznych miejscowości to objaw dobrego gospodarzenia?

  Czy wyludniała pustynia zwana potocznie oświęcimskim rynkiem to objaw rozwijającego się miasta?

  Czy brak infrastruktury dla starszych i niepełnosprawnych w budynkach urzędu miasta to objaw troski o każdego mieszkańca miasta?

  Dlaczego małpy tak bardzo boją się niewygodnych pytań?

 35. To wszystko oczywiście przy darmowych biletach komunikacji miejskiej i obniżce podatków. Jest taka bajka o „stoliczku nakryj się”. To gdzie pan masz taki stoliczek?

 36. Zadłużenie miasta – o czym pan radny jakoś zapomniał dodać – od jakiegoś czasu wyraźnie spada. Wobec znacznego spadku dochodów do budżetu spowodowanego pisowskim „nowym ładem” trzeba było wydatki ciąć. Też ostrożniej brać kredyty. Na bezpośrednie dotacje rządowe wobec draństwa PiS nie było co liczyć. Dlatego polityka budżetowa Chwieruta była jak najbardziej sensowna.

  Może teraz radny Przewoźnik wyjaśni ludziom skąd jego kumple wezmą ze 100 milionów złotych z lekka licząc na obiecywane inwestycje, w rodzaju „centrum przesiadkowego” na Krukach, nowego stadionu piłkarskiego, nowego gmachu urzędu miejskiego, itp, itd. Pożyczkę się zaciągnie? Jasne.

 37. Parking – decyzję podjęto gdy wyburzano hotel glob i gdy stał jeszcze duży stary dworzec. Dopiero później okazało się, że powstanie dworzec o połowę mniejszy i zwolni się teren na nowy parking. Tym niemniej – jak może radny Adamaszek zauważył – ten przydworcowy parking już pęka w szwach i stopniowo także zapełnia się chwierutowy parking piętrowy. Budowany zresztą za pieniądze zewnętrzne, unijne, w małym stopniu za miejskie.

 38. Panie Adamaszek – nawet wróble w pisie od dawna ćwierkają, że żadnego mostu duchów nie będzie. Była chwila, moment dawno temu, kiedy wydawało się, że to pomysł realny, że będą duże pieniądze zewnętrzne na ten most. Ale kiedy okazało się, że projekt ma być znacznie droższy i miasto musiałoby dołożyć mnóstwo pieniędzy, Chwierut jak najbardziej słusznie się wycofał.

 39. Adamaszek Jan :,
  A z czego się wziął ten dług .Gdyby rząd PiSu nie blokował finansowania inwestycji w Oświęcimiu tak jak na przykład w Wadowicach długu by w ogóle nie było.Pieniądze rząd dawał tylko swoim kolesiom z PiSu.

 40. ….. dodałbym jeszcze :
  – parking P&R ( zwany potocznie pustostanem ) a pelnacy aktualnie formę garazu dla wszystkich
  – łąka na Kamieńcu , która miała służyć potrzebą Festivalu
  – parking podziemny przy hali sportowej
  oraz projekt reaktywacja ( swoiste deya vu ) most/kladka projektu J. Kozakiewicza na Kamieńcu za bagatela , na obecne pieniądze jakieś 35-38 mln , zapisany w strategii miastach w lata 2021 -2030 !!! .
  To jest ten most , który nie jest akceptowany przez Mieszkancow , ja osobiscie nie znam osoby ktora by ten projekt akceptowala !?? Moje prywatne zdanie jest takie , jeśli powstanie ten most / kładka to będzie to na pewno pomnik władzy , jaki chce pozostawić po sobie aktualny tzw. „dobry gospodarz” .
  Chętnie poznam zdanie innych Mieszkańców …. oczywiście nie tych z pod znaku „anonima lub trola ”
  Tylko pod własnych imieniem i nazwiskiem 👍😀 pozdrawiam serdecznie Mieszkańców 👋
  PS : Warto wspomnieć o zadłużeniu miasta …. 62 mln !

 41. Czy wydanie kilkuset tysięcy złotych na zaledwie projekt kładki duchów przez prezydenta Janusza Chwieruta to dobre gospodarzenie?

  Czy wydanie kilkuset tysięcy złotych na niewypał biznesowy pt Kafe Rynek przez prezydenta Janusza Chwieruta to dobre gospodarzenie?

  Czy budowa toalety za pół miliona z której śmiała się cała Polska to objaw skuteczności prezydenta?

  Czy zablokowanie inicjatywy społecznej i nieprzyznanie mieszkańcom możliwości wpływu na inwestycje ważne społecznie pt. budżet obywatelski powinno cechować dobrego gospodarze?

  Czy wykorzystywanie urzędowych bilbordów do politycznej walki to skuteczne prezydentowanie?

  Czy budowanie parkingu za publiczne pieniądze przy prywatnych blokach dewelopera zamiast zmuszania deweloperów do budowania parkingów za własne pieniądze to skuteczne prezydentowanie?

  Czy sprowadzenie radnych do funkcji bezmózgich maszynek do głosowania to objaw dobrego gospodarzenia?

  Czy próba likwidacji miejskiego targowiska to objaw troski o lokalne małe biznesy?

  Czy stałe kurczący się Oświęcim i fakt że mieszkańcy wyprowadzają się do okolicznych miejscowości to objaw dobrego gospodarzenia?

  Czy wyludniała pustynia zwana potocznie oświęcimskim rynkiem to objaw rozwijającego się miasta?

  Czy brak infrastruktury dla starszych i niepełnosprawnych w budynkach urzędu miasta to objaw troski o każdego mieszkańca miasta?

 42. Dno dna gorszego występu wyborczego dawno nie widziałem.Jąkanie problem z wysłowieniem ,i to ma być prezydent Oświęcimia.

 43. Kruki i Dwory to dawne wioski przyłączone po wojnie do Oświęcimia. Nie albo prawie nic się tam nie buduje

 44. KOS to ukryta lewica, od 5 lat przystawka KO w mieście i powiecie. Szkoda głosu

 45. Nie wierzcie Kos2018. Już 5 lat temu naobiecywali i ani jednej obietnicy nie spełnili.

 46. „będziemy zabiegać o przebudowę dwukilometrowego odcinka DK44 od ronda przy „Orlenie” do ronda przy markecie „Castorama” – świetny pomysł. Tylko rzut oka na google maps pokazuje, że wiązałoby się to z licznymi wyburzeniami wzdłuż tej ulicy.

  „Powstanie także … przystanek kolejowy na Krukach” – i poza tym do Oświęcimia przyłączone zostaną Niderlandy. Tory i ziemia przy nich należy do PKP. Stacje kolejowe buduje PKP. Więc jak Klima może coś takiego obiecywać?

  „Od lat kolejka oczekujących na mieszkania komunalne i socjalne to blisko 800 osób.” – już kilka rządów obiecywało przed wyborami mieszkania „za darmo”. Jestem przeciw budownictwu komunalnemu i że miasto „da”, poza szczególnymi przypadkami ludzie których na kupno nie stać, powinni mieszkania wynajmować albo decydować się na TBS-y.

  „Zaangażujemy się w rozwój szybko rozwijających się osiedli jak Monowice … i Kruki.” – tu pojawia się wątpliwość, czy kandydat Klima jest rzeczywiście z Oświęcimia. Gdzie do jasnej niespodziewanej jest osiedle Kruki i jak niby się rozwija? Puk, puk w mózgownicę, kochany panie kandydacie.

 47. Chwierutowi się nawet nowego zdjęcie chciało zrobić, a co dopiero napisać nowy program. Tylko administrowanie do emerytury.

 48. Czy Pani Agnieszka jak dostanie się do Rady Miasta będzie od początku do końca kadencji tak aktywnie interpelowała?

 49. Ciekawy program wyborczy pana Klimy problem w tym , że żaden z kandydatów na prezydenta Oświęcimia nic nie wspomniał o finansowaniu tych pomysłów. A koszty tych obietnic wyborczych są dość wysokie jak na miasto Oświęcim.

Send this to a friend