Informacje

OŚWIĘCIM. Kandydat na prezydenta Oświęcimia prezentuje swoją „Siódemkę Przewoźnika”

Kandydat na prezydenta Oświęcimia dr Jakub Przewoźnik zaprezentował swój program wyborczy. #SiódemkaPrzewoźnika to priorytetowe zadania do wdrożenia jak najszybciej w Oświęcimiu. Oświęcim potrzebuje zmian, Oświęcim potrzebuje nowego oddechu.

materiał prasowy KW PiS


Zobacz także:

OŚWIĘCIM. Maciej Klima prezentuje program wyborczy KWW KOS 2018 dla Oświęcimia

Poprzedni artykułNastępny artykuł

150 komentarzy

 1. Firczyk na ulotce napisał, że ma doświadczenie samorządowe w urzędzie Marszałkowskim. Zapomniał dodać,że był szoferem Sowy. Ilu jeszcze takich przebierańców na lista platformy?

 2. Pan Jakub ma odpowiednie predyspozycje a nie koza z Eeeee Yyyyyy z Bielan

 3. Masz rację ten kandydat jest za cienki w uszach żeby piastować tak ważne stanowisko .

 4. Nie zagłosuję na Przewożnika z powodów opisywanych przeze mnie wcześniej , a w tej decyzji dodatkowo utwierdza mnie głupota i zwykłe chamstwo wylewajace się wprost z wiekszości komentarzy . Dziękuję .

 5. Pis nie jest dajny ale kto miał dobrze i dostał spore podwyżki za pisu to będzie za PISEM np: lekarze , niektórzy emeryci widać że sporo ich kandyduje . To z punktu widzenia każdego człowieka jest normalne – tylko pytanie czemu jeszcze im mało???

 6. @Gumiś Do koryta + dopisałbym braci Góralczyków,Homów małżeństwo Stochów,

 7. Jak to nic? Łapie i sądzić będzie pisowskich oszustów – kryminalistów. A jest ich tylu, że się pałacu prezydenckim nie pomieszczą.

 8. PIS już skończył karierę pokazał co potrafi niech jeden z kandydatów nauczy się rozmawiać z ludzmi a nie wywyższać się znamy tego kandydata co już był wszystkim i JESZCZE CHCE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! – MOŻE W KOŃCU WRÓCIĆ DO ZAWODU W-F. .

 9. W zeszłym tygodniu robiłem zakupy w castoramie , materiałów niezbędnych do prowadzenia mojej działalności zarobkowej . Był tego cały wózek za parę ładnych stów . Czekam tak sobie grzecznie w kolejce do kasy , a prze de mną stoi nie kto inny jak p. Włoszek preses we własnej osobie , ale trochę jakis taki umęczony ,może niedospany. Też kupuje materiały do swojej działalności . Jemu jednak wystarczyło pare złotych , na kilka paczek trytytek które położył na kasie.
  Ech , myślę . Kilka paczek trytytek , za to jaki zysk ! Tu jakiś stołeczek , tu posadka . Takiej stopy zwrotu poniesionych kosztów nie ma nawet Bill Gates !!!
  Jak to jednak ma się do p. Przewożnika ? Ano ma , bo obaj pochodzą z tego samego partyjnego matecznika . Zatem panie Przewoznik , masz pan mój głos ,ale wtedy jak zobaczę że coś reprezentujesz pan sobą na prawdę . Pozdrawiam …

 10. No i jeszcze jedno , mnie p.Przewoznik nie przeszkadza , ale może najpierw niech się douczy a potem zapraszamy do wyborów .

 11. @widz , niestety nie ma tak dobrze. Nikt Przewoznika się nie boi , bo to tylko „ciepłe kluchy” . Ludzie bardziej się boją tego co za nim przyjdzie , a przyjdzie na pewno bo on sam jest tylko zwykłym dyletantem . A za nim stoi wszystko to o czym ostatnio trąbią wszelkie media , korupcja , kolesiostwo i co tu dużo gadać , zwykłe ku……stwo.
  Jeden obraz za tysiąc słów , proszę sie samemu przekonać , baner wyborczy a na nim facet który nie do końca wiadomo z czego żyje , drugi to doktor od niczego a trzeci to stary kawaler prosto z pod maminego fartuszka …

 12. Niestety, nie mam tyle czasu, zeby czytac wszystkie komentarze, ale po ilosci widze, ze najbardziej medialny jest Przewoznik…chyba kogos to boli…zobaczymy co z tego wyniknie…

 13. Myślisz Pisowski kutasie że w wyborach zwrot dr. przed nazwiskiem coś znaczy pozytywnego? ???? i Ci pomoże?? Jest zupełnie odwrotnie!!!ten zwrot jest dla normalnego Polaka synonimem syfu i gnoju!!! i korupcji kopertowej!!/ Synonimem Belfra który jeździ samochodem za 500 tys złotych i płacze w w PIS-TV jak mu jest ciężko bo musi pracować 400- godzin w miesiącu tylko nie wspomina że 350 z tych godzin jebie w prywatnym gabinecie po południu na państwowym sprzęcie w państwowym Powiatowym szpitalu!!!

 14. Pan Przewożnik nie ma zielonego pojęcia o tym jak kierować czymś tak złożonym jak miasto, w ogole o czym ma pojęcie ? Byle cwaniak wlezie mu na kark i będzie pasożytować na nas-mieszkańcach . O reszcie mozna powiedzieć to samo. Zapraszam do kolejnej kandydatury za kilka lat , jak liżnie troche życia…

 15. Uśmiałem się po pachy .Pożyjemy zobaczymy mieszkańcy Oświęcimia mają swój rozum,i dobrze wiedzą na kogo zagłosować.

 16. Tylko dr Jakub Przewoznik
  nadaje się na prezydenta Oświęcimia.

 17. Głosujcie na przedstawicieli Koalicji Oszustów,
  będzie Wam się lepiej żyło.

 18. To który sposób oświęcimskie pisiory najbardziej wam odpowiada? A może wszystkie trzy?

 19. Sposób trzeci – najprostszy i najczęściej przez pisiorów stosowany:
  1. Lokalni działacze pis najpierw zakładają Bardzo Patriotyczną Fundację imienia Wielkich Bohaterów.
  2. Prezesami w niej zostają ci sami działacze pis, a jej pracownikami – ich żony, dzieci, ciotki, wujkowie, piąte wody po kisielu i różni znajomi. Każdy z nich dostaje odpowiednią, godną pensję.
  3. Następnie pisiorskie władze miasta udzielają wielkiej dotacji takiej Fundacji.
  4. Ponieważ poza samym istnieniem i wydawaniem kasy na pensje zarządu Fundacja musi się jednak czymś wykazać. Dlatego wydaje kasę na parę projektów patriotycznych rocznie, np. kampanię propagandową „Bądź Patriotą” (sponsorowanie artykułów pisoskich dziennikarzy publikowanych w pisowskich gazetach), konkurs plastyczny dla dzieci o patriotyzmie, bieg patriotyczny Bohaterów, piknik patriotyczny z udziałem lokalnej grupy rekonstrukcyjnej, itp., itd. To nie musi dużo kosztować, ważne, aby zostało jak najwięcej pieniędzy w kasie Fundacji na „wydatki bieżące”, czyli pensje, premie, stucalowe telewizory w biurach, i tak dalej.

 20. Sposób drugi (dla pisiorów cierpliwych):
  1. Lokalni działacze pis najpierw zakładają Bardzo Patriotyczną Fundację.
  2. Następnie pisiorskie władze miasta udzielają wielkiej dotacji takiej Fundacji, np. na zakup jakiejś drogiej nieruchomości.
  3. W zakupionej nieruchomości nie trzeba robić nic, poza zamknięciem jej drzwi na kłódkę.
  4. Trzeba poczekać 5 lat i wtedy można legalnie sprzedać taka nieruchomość, bez możliwości sprzeciwu skarbówki.

 21. Jak się robi pisiorskie przewały? Jest kilka sposobów.
  Sposób pierwszy:
  1. Lokalni działacze pis najpierw zakładają Bardzo Patriotyczną Fundację.
  2. Następnie pisiorskie władze miasta udzielają wielkiej dotacji takiej Fundacji, najlepiej na budowę czegokolwiek, np. Centrum Patriotycznego.
  3. Fundacja umawia się z wybraną firmą budowlaną, której płaci dajmy na to 20 milionów złotych,
  4. a firma z tych pieniędzy płaci 10 milionów Fundacji za „udostępnienie placu budowy”.
  W ten sposób pisowska Fundacja ma już te 10 milionów złotych wyprane i może z nimi zrobić, co zechce.

 22. „Pisiorku”, niestrudzenie wypisujesz brednie w kolejnych
  swoich komentarzach.

 23. Więc pisiorze, liczysz na to, że nadal jak do tej pory Pcimie i inne pisowskie wschodnie wiochy zabite dechami będą otrzymywały 500% dotacji rządowych kosztem pełoskiego Oświęcimia? Chyba grubo się mylisz.

 24. No jak to skąd? Z dotacji! Chyba nie chcecie powiedzieć, że Donald Tusk będzie karał Oświęcim za to że nie wybraliśmy Chwieruta? Albo, że posłowie Platformy Obywatelskiej wybrani głosami mieszkańców Oświęcimia będą karali mieszkańców Oświęcimia za to że nie wybraliśmy Janusza Chwieruta? Prawda? Przecież cały czas powtarzacie że to PIS tak niby robił, a PO jest cacy. Prawda? Prawdaaa? To w końcu PO jest lepsze od PISu czy nie? Bo mówisz jakbyście byli tacy sami. To po co były te wszystkie plakaty Janusza Chwieruta szkalujące rząd PIS, jak chcecie robić dokładnie to samo co oni?

 25. Ciekawe skąd brałby pieniądze na inwestycje ,i te wszystkie jego pomysły gdyby został prezydentem Oświęcimia skoro jego koledzy z Warszawy nie są już przy korycie. Koniec z rozdawnictwem po linii partyjnej.

 26. Ciekawe czy jeśli pan Przewoźnik wygra wybory o fotel prezydenta miasta Oświęcim będzie prowadził rozmowy z Tauronem w sprawie remontu słupów energetycznych na ulicy Krasickiego.

 27. to tak jak jedyny kandydat który nie odpowiedział związkom zawodowym na pytanie o przyszłość administracji miejskiej to obecny prezydent janusz chwierut. pozostali znaleźli czas dla być może przyszłych pracowników, a ten olał ich kompletnie. to jest to jego dobre dogadywanie się ze wszystkimi?

 28. Tak sobie zażartowałem. Nie sądzę aby kandydat Klima odpowiedział kiedykolwiek na to pytanie.

 29. Koryto PiS w Oświęcimiu:
  Kto w korycie jest z PiS to widać .Pan Włoszek prezes portu lotniczego w Balicach + członek zarządu w TVP w Warszawie. Czyli 2 pensje.

 30. Maciej Klima – to niech Pan poda łaskawie Pańskie kosztorysy. Bo chyba takie Pan zrobił, skoro to Pana program i Pana propozycje. Czyżby wzięte z sufitu? Tak, zawsze można taniej lub drożej. Ja brałem ceny tego rodzaju inwestycji z sieci, nie przesadne, z miast o podobnej jak Oświęcim wielkości. No to ile Pana pomysły maja oświęcimian kosztować? Konkretnie – bardzo proszę.

 31. Ja bardzo proszę , nie piszemy po pijanemu , dobrze ?

  Panie Klima , jakieś konkrety , jest Pan to winny temu portalowi a także czytelnikom i komentującym , zważywszy jak bardzo się tu Pan promuje .
  Zatem czekamy …

 32. Kto w korycie jest KO i PO to widać ZUK itp ą Wodociągi kolesie od Donka partii. Obe cenie maj przybranie komitet Chwieruta.

 33. Maciej Klima nie jest renegatem z PSL. Nikt mnie stamtąd nie wyrzucił, ani nie odszedłem… Inwestycje kosztują, dziękuję że to pan zauważył. Ale podał pan platformerskie kosztorysy. Czy da się taniej? Czasami tak. Są też dofinansowania na różne działania. Mam nadzieję że posłowie platformy, którzy dostali sześć tysięcy głosów w Oświęcimiu nie będą robić dziecinady i będą pracować dla nas. Najważniejsze, żeby prezydent, ktokolwiek nim będzie, wiedział co chce zrobić.

 34. Mariolka jak piszesz to nie pij. A teraz wymień tłuste koty Janusza Chwieruta na dyrektorskich stołkach w jednostkach urzędu miasta. Kto był czyim pełnomocnikiem wyborczym, kto jest dla kogo ciocią itd itd. No śmiało, pisz.

 35. Następny tłusty kot od jarka chce do koryta obiecując gruszki na wierzbie. Na szczęście program „rodzina (PIS) na swoim już się skończył”.

  Cała prawda o PIS opisana przez posła PiS:
  „Tłuste koty” cynicznie kpiły z ideowych działaczy, którzy mieli ambitne plany. Oni patrzyli tylko gdzie jeszcze co zachachmęcić, gdzie do jakiego koryta się dostać, gdzie w krótkim czasie zarobić miliony. O tym też trzeba mówić – stwierdził polityk. Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa w rządzie Mateusza Morawieckiego, w wywiadzie dla kanału Idź Pod Prąd

 36. Tak idę już spać bo na 6 do pracy trzeba jechać. Mi nie płacą za wpisy jak tobie oświęcimski Pablo Moralesie. Ja muszę uczciwie zarobić.

  Polecam mieszkańcom lekturę wszystkich komentarzy. Zobaczcie jak platforma robi was w balona.

 37. Skoro pisiorze „wszyscy wiedzą”, że Chwierut się nie nadaje, to po co się trudzisz i godzinami tu paszkwile na niego wypisujesz? Jeśli pisiorstwo ma już miażdżące zwycięstwo właściwie w kieszeni? Idź odetchnij, republikę oglądnij i prześpij się. Pa.

 38. @@

  A ja z przyjemnością zobaczę niezależnego prezydenta w moim mieście 👍🏻 Maciek to prawdziwy społecznik który zadba o miasto 🙂

 39. @ głosowałeś za Tuskiem a piszesz że na kłamców nie głosujesz? Dobre. Ja też polecam nie głosować. Tylko Jakub Przewoźnik jest jedynym dobrym kandydatem na prezydenta miasta.

 40. Poza tym Klima w oczywisty sposób kłamał, pisząc, że „za Chwieruta” w Oświęcimiu tak źle się porobiło, że mieszkania do wynajęcia są droższe niż w Warszawie.

  A ja na kłamców nie głosuję.

 41. @ wystarczy to co już wszyscy wiedzą. Obietnice Janusza Chwieruta są tyle warte co 100 konkretów Tuska. A po lekturze wpisów w tym artykule mieszkańcy już wiedzą co z was za gagatki. Ujawniłeś całą hipokryzję PO i jeszcze ci za to zapłacili!

 42. @@
  Ja akurat znam i wiem co mówię 🙂 Co zresztą będę cię przekonywał jak i tak twoim zadaniem jest atak na przeciwników politycznych. Lista moich przyjaciół z KOS2018 jest niepowiązana z PISem, od 2018 roku tworzą koalicję razem z Januszem Chwierutem i to świadczy o wszystkim. Ja głosuję na niezależnych 👍🏻 Żaden PIS, żadne PO bo widzę, że jesteście tacy sami 😡😡😡 Samorządy potrzebują bezpartyjnych!

 43. Możesz jeszcze dopisać pisiorku, że za czasów prezydentury Chwieruta doszło w Oświęcimiu do 456 stłuczek, 123 wypadków i zginęło na ulicach 5 ludzi. Przewróciło się też w czasie wichur siedem drzew. Oczywiście nic nie sugerujesz, ale …

 44. Krzychu – za podejrzane uważam umieszczanie w pisowskich publikatorach przez Klimę tekstów atakujących tylko i wyłącznie Chwieruta, Za podejrzanie uważam otwarte kumplowanie się Klimy z pisowskimi lokalnymi liderami. Znać Klimy nie znam, ale znam paru ludzi z jego otoczenia. Delikatnie rzecz ujmując – nie budzą zaufania.

 45. @a no to ładne kwiatki wychodzą. Muszę chyba dopisać do listy przewinień Janusza Chwieruta. Popytam o te sprawy i jak się upewnię to dam znać.

 46. at@

  wiem o takich planach z urzędu miejskiego, że takie coś było projektowane w ostatnich latach 🙂 I nie jestem pisiorem ani platformersem. Tylko lewica w moim serduszku bije 🏳️‍🌈🏳️‍🌈🏳️‍🌈

 47. @ od szantażystów pieniędzy nie potrzebuje. Mieszkańcy nie dadzą się szantażować przez platformę obywatelską. Są to metody prosto od ruskich.

 48. Widzisz gdzieś jakąś wieżę widokową? Albo tężnię solankową? Ale z pewnością pisiorze widzisz most duchów, prawda?

 49. Tak wiem dla ciebie jest PJCh i trzech kandydatów PiS 🙂 Na szczęście znam osobiście ludzi z ich list i wiem że większości daleko do PISu i ich przekonań. I trochę słaba taktyka wystawiać trzech kandydatów 😂 Ja się nie nabiorę na twoje sztuczki. Dlaczego KOS2018 jest obecnie w koalicji z PJCH a nie PISem? 🤔 Coś niespójna ta twoja teoria

 50. Pisiorku – nie potrzebujesz pieniędzy? Dziwne. Bo pisiorstwo łase jest na kasiorę jak nikt dotąd. Ja jednak wolałbym, aby Ośięcim dostał pieniądze z budżetu centralnego lub z Unii, niż gdyby miał ich nie dostać.

 51. at @

  Akurat o wieży widokowej i bodajże tężni w małpim gaju to słyszałam, ale to nie PiS chciał to budować 😂😂😂 Dowiedz się u szefa, a dopiero potem krytykuj takie pomysły bo możesz się zdziwić 😂😂😂

 52. Krzysiu – Klima to renegat z psl-u, który podpisał pakt z diabłem (tzn. z pisem). Natomiast Fijałkowska ma pokazywać pisowska „feministyczną” twarz. Ich programy są kalką kampanijnych haseł pis. I nawet się z tym specjalnie nie kryją. .

 53. @ Platforma wcale nie ma większości wyborców w mieście co pokazały ostatnie wybory. Dodając to do niespełnionych obietnic Tuska i 12 lat „pracy” Janusza Chwieruta śmiało można stwierdzić, że żegnamy platformę z miasta. Nie potrzebujemy brudnych pieniędzy od PO, poradzimy sobie sami bez szantażu.

 54. Zadałem sobie kiedyś trud i przejrzałem historię dotacji przyznawanych Pcimiowi przez rząd pis. Otóż Pcim dostawał górę kasy na każde jakiekolwiek wyrażone tylko życzenie, na każdą wymyśloną pierdółkę. Podobnie inne małopolskie wiejskie gminy, gdzie większość miał pis. Modne były szczególnie gminne tężnie solankowe i gminne wieże widokowe. Za jakieś bezsensownie wielkie sumy. A rząd bezrefleksyjnie dotował, dotował ile wlezie. Zakładam, że gdyby w Oświęcimiu rządził pis, mielibyśmy przynajmniej dwie takie wieże widokowe, na Chemików i na Zasolu. Do podziwiania przez tłumy turystów uroków naszego miasta. Nie wiem co z tego mieliby mieszkańcy, ale pisowskie władze tylko na cos takiego byłoby stać.

 55. widzicie jak PO walczy z PISem, a PIS z PO, a na końcu wychodzi że obie te partie są takie same 🤬 dlatego ja głosuję na niezależnych ludzi z KOS2018 lub Miasta Perspektyw 👍🏻👍🏻👍🏻Tym wszystkich którym obrzydła taka walka POPISu polecam wybrać Macieja Klimę lub Renatę Fijałkowską na prezydenta miasta i radnych z ich list wyborczych.🫶🏻 Podziękujmy POPISowi za ich walkę bo to są takie same partie różniące się tylko nazwą 🤬🤬🤬

 56. Oczywiście. Liczę na to, a raczej: słusznym byłoby i sprawiedliwym, gdyby teraz Wadowice i Pcimie przekonały się na własnej skórze jak to jest aplikować o środki i być olewanym ze względu na poglądy polityczne mieszkańców wyrażone w wyborach. Jesteś innego zdania? .

 57. @ mieszkańcy miasta poradzą sobie pomimo waszego szantażu. Oświęcim jest dumnym i samorządnym miastem i nie da się terroryzować. Nie będziecie nas szantażować jak Putin. Tu nie ma rosji. Więc swój szantaż wyborczy wsadźcie sobie tam gdzie tak naprawdę macie dobro mieszkańców.

 58. @ 8 lat utyskiwałeś, że PIS dotuje tylko swoje samorządy, a teraz piszesz wprost, że PO będzie robiła to samo? „A jeśli Chwierut może liczyć „po znajomości” na jakieś dofinansowania z budżetu centralnego, to KimaPrzewoźnik nie ma na to żadnych szans.”

  No proszę Państwa! Wyszła na jaw cała obłuda platformy obywatelskiej. Teraz zaczyna się szantaż platformy – albo wybierzecie Janusza Chwieruta, albo zakręcimy kurek. No pięknie ujawniasz swoją partię w wypowiedziach. Sami Państwo widzą, jak zakłamaną i fałszywą partią jest platforma obywatelska.

 59. Nie przekręcaj moich słów pisiorze. Napisałem, że Chwierut pewnie będzie mógł liczyć na jakieś ekstra środki z Warszawy i jednocześnie nie sądzę aby to był deszcz pieniędzy. Natomiast Przewoźnikoklima nie dostaliby ani grosza. Pojmujesz, czy chcesz bardziej łopatologicznie?

 60. Pisiurku: jeśli wierzyć w spełnienie obietnic waszego tandemu Przewoźnik – Klima, to samo wybudowanie wielkiego gmachu urzędu miasta z windami dla niepełnosprawnych, z wypasionymi biurami dla urzędników, „żeby mieli tzw. godne warunki pracy”. będzie kosztować co najmniej 40 milionów złotych, a jeśli wybierze się wariant na bogato, to znacznie więcej. Przy wolnej kwocie w budżecie miasta na tego rodzaju inwestycje będzie to oznaczało, że prezydent KlimaPrzewoźnik będzie toto budował przez całą kadencje i jeszcze nie zdąży. Przy odłożeniu na bok wszystkich innych inwestycji. Rozumiesz? A jeśli Chwierut może liczyć „po znajomości” na jakieś dofinansowania z budżetu centralnego, to KimaPrzewoźnik nie ma na to żadnych szans.

 61. @ dziękujemy, że chociaż raz przyznałeś prawdę i napisałeś, że wcale platforma obywatelska nie da Oświęcimowi więcej pieniędzy. To jak drodzy mieszkańcy? Obiecali wam 100 konkretów, strumienie pieniędzy dla samorządów, a wyszło jak zawsze. Postaliscie w kolejkach do urn, zagłosowaliście tak jak chcieli, dostali się do koryta, utworzyli najwięcej stanowisk ministerialnych w IIIRP, a teraz się na was wypieli. Pięknie wam platforma podziękowała za głosy. Dlatego należy unikać list platformy obywatelskiej i ich ukrytych lisów w listach KWW Janusza Chwieruta.

 62. Zbrojenia – to są gigantyczne koszty. Pisiory podpisywały umowy z Koreą – „chcemy kupić tysiąc czołgów”, „chcemy kupić pińcet wyrzutni rakiet dalekiego zasięgu”, chcemy kupić to i tamto.

  To się nazywają listy intencyjne. Nic nie kosztują, bo do niczego nas nie zobowiązują. Nie przeszkodziło to pisiorom piać nad sobą w tvp z zachwytu: oto „kupiliśmy” masę sprzętu wojskowego za pierdylion pierdylionów złotych. Polska już za chwilę będzie drugą albo pierwszą potęgą wojskową w Europie. W razie czego sami się obronimy.

  Teraz się okaże co kupimy i na co realnie Polskę stać. Dlatego pisiorku nie wierzę, aby Oświęcim, choć rzeczywiście finansowo mocno poturbowany przez 8 lat rządów pis, mógł liczyć teraz na jakieś zadośćuczynienie. Obym się mylił.

 63. @ kolejna wasza hipokryzja. Janusz Chwierut może etapować inwestycje, brać na nie dofinansowania i pożyczki, wydawać przy okazji setki tysięcy złotych na nietrafione przypały typu cafe rynek, ale jeżeli coś ważnego dla mieszkańców chce zrobić Jakub Przewoźnik, czy tam Maciej Klima to już hurt durr brakuje kasy bo liczysz mu że wszystko chce zrobić w jednym roku budżetowym. Oczywiście oni nie mogą na to wziąć pożyczki, dofinansowania i rozłożenia na etapy na kilka lat. Widzicie Państwo jakimi hipokrytami i kłamcami są ludzie platformy obywatelskiej.

 64. Prywatnie: nie sądzę, aby znalazła się góra pieniędzy na tak wielki remont lodowiska. Musiałby zdarzyć się cud. A ja za bardzo w cuda nie wierzę. Chyba że rząd peło dorzuci w ramach zadośćuczynienia za lata dyskryminowania Oświęcimia przez pis jakieś większe pieniądze, kosztem pisowioch typu Pcimi, które w ostatnich latach dostawały z Warszawy co rok ekstra dziesiątki milionów. Jednak nie liczyłby na zbyt wiele. Długi pis – jak wspomniałem – trzeba zacząć spłacać. Przyszedł też czas, aby zacząć na poważnie kupować broń. Dlatego na deszcz pieniędzy od rządu nie liczę.

 65. Małpeczko doskonale wiesz, że zielony ład i UE wymusi budowę nowego urzędu miasta tak aby spełniał wymagania europejskie i normy zeroemisyjne. Jest to nieunikniona inwestycja w Oświęcimiu, którą każdy przyszły prezydent będzie zobligowany do wdrożenia. Oczywiście można było to zrobić lata temu, za o wiele mniejsze pieniądze jak to zrobiły okoliczne gminy, ale dla platformy „nie dało się”. I tak Janusz Chwierut pozostawi po sobie niemiły prezent w postaci postkomunistycznego gospodarstwa, którym przyszły nowy prezydent będzie zmuszony się zająć.

  Poza tym chyba twój mentor ryży Tusk i UE obiecały strumień pieniędzy dla samorządów, więc te 150 milionów na ważne inicjatywy społeczne zapewne będą dofinansowane. Dlatego jak najbardziej kłamstwem platformy jest, że budżet tego nie wytrzyma. No ale co spodziewać się po was i waszych 100 kłamstwach Tuska.

 66. Jak myślisz pisiorku: dlaczego budowa ulicy Posmysz (za Kauflandem) i tego przedłużenia od Galicji za Szpitalną do Starego Miasta w rejon Chopina/Ogrodowej została podzielona na dwa – trzy etapy? Dlatego, kochany, ponieważ miasto nie miało pieniędzy, aby skończyć je w ciągu jednego roku. Bo pisowski „nowy ład” je okradł i ceny materiałów budowlanych i robocizny poszły niebotycznie w górę. Dlatego Chwierut stara się jak może, szuka zewnętrznych pieniędzy na każdą większą inwestycję. Miasto stać teraz co najwyżej i z ledwością na tzw. wkład własny.

 67. @ skoro miasto ma tak mało pieniędzy to po co wydawane są na cafe rynek, most duchów, toalety za pół miliona itd. Chcecie zbudować most duchów za ponad 30 milionów a mówisz że nie ma pieniędzy? Chcecie budować lodowisko za grubo ponad 100 milionów a mówisz że nie ma pieniędzy? Zbudowaliście park and ride za 30 milionów, a dzieci dalej grają na asfaltowych popękanych boiskach, a osoba na wózku nie może wejść do urzędu aby wyrobić nowy dowód osobisty. Z kogo ty robisz głupka. Sami Państwo widzą jak Platforma „Niedasię” Obywatelska kłamie w żywe oczy i tak manipuluje przekazem aby wyprać wam mózgi

 68. Tak pisiowski głupku. Miasto ma do dyspozycji około 20 milionów na ekstra inwestycje, nie mówię tu o naprawie nawierzchni ulic czy chodników. Se weź budżet i se sprawdź. Tym tak naprawdę można w Oświęcimiu dysponować.

 69. @ czy to prawda, że sam budżet na inwestycje w mieście Oświęcim w 2024 roku to 45 milionów? A wmawiasz mieszkańcom, że 90% budżetu to wydatki stałe. Czyli aby zrealizować te wszystkie ważne społecznie inicjatywy, które platforma nie realizuje od dekady wystarczy zgodnie z twoimi szacunkami trochę ponad 3 lata budżetowe. Ale tak wiem, dla platformy obywatelskiej reprezentowanej przez Janusza Chwieruta „nie da się”.

  Sami Państwo widzicie jak płatne trole platformowe próbują Państwa okłamać i wmówić Państwu nieprawdę. Czy chcecie być przez nich nadal okłamywani, że „się nie da”? Wybierzcie mądrze i dostawców tych ludzi od koryta.

 70. Jak pisiorstwo wygra wybory, to w Oświęcimiu zapanuje powszechny dobrobyt i radość wielka, ponieważ:

  Dobrzy pisiowi gospodarze wybudują miejski stadion piłkarski – za 20 milionów złotych

  Dobrzy pisiowi gospodarze wybudują nowy wspaniały i wypasiony gmach urzędu miejskiego – za 30 milionów złotych

  Dobrzy pisiowi gospodarze zmniejszą podatki – o jakieś 10 milionów złotych?

  Dobrzy pisiowi gospodarze wybudują przystanek kolejowy na Krukach – za 5 milionów złotych

  Dobrzy pisiowi gospodarze wybudują dworzec autobusowy na Krukach – za 5 – 10 milionów złotych,

  Dobrzy pisiowi gospodarze wybudują parking obok starego cmentarza – za 15 milionów złotych (bo podziemny)

  Dobrzy pisiowi gospodarze wybudują patriotyczne orliki przy pozostałych szkołach:(gdzie ich jeszcze Tusk nie zdążył zbudować) – za 2 miliony złotych

  Dobrzy pisiowi gospodarze wybudują osiedle bloków komunalnych ze stoma (na początek) mieszkaniami – za 23 miliony złotych

  Dobrzy pisiowi gospodarze wprowadzą darmową komunikację miejską – za jakieś 2 miliony złotych

  Dobrzy pisiowi gospodarze wprowadzą budżet obywatelski – za 2 miliony złotych

  Dobrzy pisiowi gospodarze wybudują miejski dom opieki – za 30-40 milionów złotych

  Dobrzy pisiowi gospodarze wybudują otwarte kąpielisko z zapleczem sanitarnym – za 5 milionów złotych

  Dobrzy pisiowi gospodarze w sumie wydadzą grubo ponad 100 milionów. Skąd je wezmą? Zaciągną dług pod zastaw miasta. Proste i genialne.

 71. Pisiorstwo-wszystko-da-się – w efekcie Polska ma teraz bilion długu więcej w fantastycznym tempie 8 lat. Żeby było śmieszniej: rząd peło nie może się teraz przyznać, że finanse publiczne stoją nad przepaścią, bo informując o tym wszem i wobec mógłby wzniecić panikę na rynku, masową wyprzedaż polskich papierów dłużnych, krótko mówiąc – katastrofę. Rząd peło musi więc po cichu ciąć wydatki, oszczędzać i długi ile się da spłacać. A pisiory i inne obajtki się śmieją, wręcz krztuszą się ze śmiechu. Co nam zrobicie? Nic nam nie zrobicie. .

 72. Kolejne klamstwa małpy: przyjęty budżet Oświęcimia na 2024 rok to wydatki szacowane są na poziomie 274 mln 750 tys. zł. Czy małpo przysiegasz że 90% z tego to wydatki stałe na pensje nauczycieli, urzędników, prąd itd? Przysiegniesz czy przyznasz się że okłamujesz mieszkańców w żywe oczy?

  Niech każdy mieszkaniec zada sobie te kilka pytań i sam zobaczy:

  Czy wydanie kilkuset tysięcy złotych na zaledwie projekt kładki duchów przez prezydenta Janusza Chwieruta to dobre gospodarzenie?

  Czy wydanie kilkuset tysięcy złotych na niewypał biznesowy pt Kafe Rynek przez prezydenta Janusza Chwieruta to dobre gospodarzenie?

  Czy budowa toalety za pół miliona z której śmiała się cała Polska to objaw skuteczności prezydenta?

  Czy zablokowanie inicjatywy społecznej i nieprzyznanie mieszkańcom możliwości wpływu na inwestycje ważne społecznie pt. budżet obywatelski powinno cechować dobrego gospodarza i dobrych radnych?

  Czy wykorzystywanie urzędowych bilbordów do politycznej walki to skuteczne prezydentowanie?

  Czy budowanie parkingu za publiczne pieniądze przy prywatnych blokach dewelopera zamiast zmuszania deweloperów do budowania parkingów za własne pieniądze to skuteczne prezydentowanie?

  Czy sprowadzenie radnych do funkcji bezmózgich maszynek do głosowania to objaw dobrego gospodarzenia?

  Czy próba likwidacji miejskiego targowiska to objaw troski o lokalne małe biznesy?

  Czy stałe kurczący się Oświęcim i fakt że mieszkańcy wyprowadzają się do okolicznych miejscowości to objaw dobrego gospodarzenia?

  Czy wyludniała pustynia zwana potocznie oświęcimskim rynkiem to objaw rozwijającego się miasta?

  Czy brak infrastruktury dla starszych i niepełnosprawnych w budynkach urzędu miasta to objaw troski o każdego mieszkańca miasta?

  Czy w Oświęcimiu mieście pokoju dostęp do urzędowych mediów powinien być ograniczany dla radnych opozycji?

  Czy dobry włodarz prezydent/burmistrz/wójt powinien z pieniędzy mieszkańców swojej gminy finansować polityczną walkę swojej partii?

  Czy Oświęcim powinien wrócić do inicjatywy Life Festival upadłej podczas trwania rządów Janusza Chwieruta?

  Czy polityk powinien ukrywać logo swojej partii na plakatach i reklamach wyborczych?

  Czy brak modernizacji boisk i infrastruktury przyszkolnej przed długie lata rządzenia cechuje postawę, którą można nazwać dobrym gospodarzeniem?

  Czy tytuł Doża z Old Staw powinien być nadawany każdorazowo nowemu włodarzowi miasta?

 73. Pisoekonomia. Lekcja druga.

  Pisiorski prezydent Oświęcimia chce wydać jakieś 150 – 160 milionów złotych na pisiowate obietnice wyborcze. Cieszy się: przecież budżet Oświęcimia to 200 milionów. Spokojnie wystarczy.

  Sąsiad burmistrz z Wilamowic mówi mu: słuchaj nie wygłupiaj się Z tych 200 milionów musisz przecież wydać 90% na szkoły, urzędy, pensje nauczycieli i urzędników, na ogrzewanie, wodę, prąd w budynkach miejskich, na komunikację, na sport, na kulturę, na koszenie trawników, odśnieżanie ulic, różne potrzebne remonty, itp, itd. Tak naprawdę zostaje ci na ekstra inwestycje bardzo niewiele. Opanuj się. Myśl Puchatku Nie rób tego.

  Co robi pisiorski prezydent? A pisorski prezydent zaciąga dług w bankach i rozdaje pieniążki a to tu, a to tam. Pisiorski lud bije brawo, pisiorski lud się cieszy. Do pisiorskiego ludu jeszcze nie dociera, że będzie musiał te długi spłacić. Bo przecież nie działacze pisiorscy – ci w międzyczasie zdążą się już wystarczająco nachapać.

  Tak to funkcjonowało przez ostatnie 8 lat w Polsce. Nie widzę powodu, aby inaczej miało być w Oświęcimiu.

 74. Tak małpo, każdy wie, że hasłem naczelnym platformy obywatelskiej jest: „nie da się, nie ma pieniędzy, po co to komu”. Nie przeszkadza to jednak Januszowi Chwierutowi zaciągać kolejnych pożyczek i wydać na tak potrzebne społecznie inicjatywy jak Cafe Rynek, Most Duchów, najdroższe kible w Polsce itp. A na podstawowe potrzeby mieszkańców „nie ma”, „nie da się”. Poza tym widzę że jesteś bardzo słaby z matmy. Budżet roczny to 200 milionów. 5 lat kadencji to 1 miliard złotych. Z tego na te ważne inicjatyw które wypisales i które będzie realizował nowy prezydent wystarczy mniej niż 15%. Ale tak wiem, dla platformy nie da się, nie ma pieniędzy na boiska dla dzieciaków, nie ma pieniędzy na infrastrukturę dla niepełnosprawnych w urzędach. PLATFORMA NIEDASIE OBYWATELSKA

 75. Pisoekonomia. Lekcja pierwsza.

  Pisior zarabia 60 tysięcy złotych rocznie. Chce kupić samochód za 60 tysięcy (przechodzony, taką jak to zwykle pisiory czarną beemwicę). Cudownie, akurat mi wystarczy.- pisior intensynie myśli. Sąsiad studzi jego emocje: słuchaj, przecież ty zarabiasz owszem 60 tysięcy rocznie, ale 55 tysięcy musisz wydać na czynsz, gaz, prąd, wodę, telefon, internet, jedzenie, benzynę, ubrania, buty, itp. Nie stać cię.

  Co robi pisior? Samochód kupuje.

 76. Dziękuję za pokazanie, że PISowi zależy na mieszkańcach w przeciwieństwie do PO pisze:

  Dziękujemy za tak piękną agitację na rzecz przyszłego prezydenta Jakuba Przewoźnika i samoozaoranie. Jak sami widzidzie mieszkańcy, na tak wiele potrzebnych mieszkańcom inicjatyw wystarczy trochę ponad 100 milionów. Co to jest 100 milionów przez 5 lat budżetowych, gdy budżet miasta to 200 milionów rocznie. Jeszcze zostanie pieniędzy na wiele więcej innych, ważnych inwestycji. Dziękujemy naszym przeciwnikom z PO, że pokazują że te ważne społecznie inicjatywy, których platforma obywatelska nie chce i nie spełni, są na miarę możliwości Oświęcimia. Dlatego dziękujemy za każdy głos i razem zadbajmy o podstawowe potrzeby mieszkańców.

 77. Jak pisiorstwo wygra wybory, to w Oświęcimiu zapanuje powszechny dobrobyt i radość wielka, ponieważ:

  Dobrzy pisiowi gospodarze wybudują miejski stadion piłkarski – za 20 milionów złotych

  Dobrzy pisiowi gospodarze wybudują nowy wspaniały i wypasiony gmach urzędu miejskiego – za 30 milionów złotych

  Dobrzy pisiowi gospodarze zmniejszą podatki – o jakieś 10 milionów złotych?

  Dobrzy pisiowi gospodarze wybudują przystanek kolejowy na Krukach – za 5 milionów złotych

  Dobrzy pisiowi gospodarze wybudują dworzec autobusowy na Krukach – za 5 – 10 milionów złotych,

  Dobrzy pisiowi gospodarze wybudują parking obok starego cmentarza – za 15 milionów złotych (bo podziemny)

  Dobrzy pisiowi gospodarze wybudują patriotyczne orliki przy pozostałych szkołach:(gdzie ich jeszcze Tusk nie zdążył zbudować) – za 2 miliony złotych

  Dobrzy pisiowi gospodarze wybudują osiedle bloków komunalnych ze stoma (na początek) mieszkaniami – za 23 miliony złotych

  Dobrzy pisiowi gospodarze wprowadzą darmową komunikację miejską – za jakieś 2 miliony złotych

  Dobrzy pisiowi gospodarze wprowadzą budżet obywatelski – za 2 miliony złotych

  Dobrzy pisiowi gospodarze wybudują miejski dom opieki – za 30-40 milionów złotych

  Dobrzy pisiowi gospodarze wybudują otwarte kąpielisko z zapleczem sanitarnych – za 5 milionów złotych

  Dobrzy pisiowi gospodarze w sumie wydadzą grubo ponad 100 milionów. Skąd je wezmą? Zaciągną dług pod zastaw miasta. Proste i genialne.

 78. Jak pisiorstwo wygra wybory, to w Oświęcimiu zapanuje powszechny dobrobyt i radość wielka, ponieważ:

  Dobrzy pisiowi gospodarze wybudują miejski stadion piłkarski – za 20 milionów złotych

  Dobrzy pisiowi gospodarze wybudują nowy wspaniały i wypasiony gmach urzędu miejskiego – za 30 milionów złotych

  Dobrzy pisiowi gospodarze zmniejszą podatki – o jakieś 10 milionów złotych?

  Dobrzy pisiowi gospodarze wybudują przystanek kolejowy na Krukach – za 5 milionów złotych

  Dobrzy pisiowi gospodarze wybudują dworzec autobusowy na Krukach – za 5 – 10 milionów złotych,

  Dobrzy pisiowi gospodarze wybudują parking obok starego cmentarza – za 15 milionów złotych (bo podziemny)

  Dobrzy pisiowi gospodarze wybudują patriotyczne orliki przy pozostałych szkołach:(gdzie ich jeszcze Tusk nie zdążył zbudować) – za 2 miliony złotych

  Dobrzy pisiowi gospodarze wybudują osiedle bloków komunalnych ze stoma (na początek) mieszkaniami – za 23 miliony złotych

  Dobrzy pisiowi gospodarze wprowadzą darmową komunikację miejską – za jakieś 2 miliony złotych

  Dobrzy pisiowi gospodarze wprowadzą budżet obywatelski – za 2 miliony złotych

  Dobrzy pisiowi gospodarze wybudują miejski dom opieki – za 30-40 milionów złotych

  Dobrzy pisiowi gospodarze wybudują otwarte kąpielisko z zapleczem sanitarnych – za 5 milionów złotych

  Dobrzy pisiowi gospodarze w sumie wydadzą grubo ponad 100 milionów. Skąd je wezmą? Zaciągną dług pod zastaw miasta. Proste i genialne.

 79. @ Żulu to może byście te usunęli 72 letniego Tadeusza Hołę z list KWW Janusza Chwieruta? Kolejna to Elżbieta Kos 69 lat, Walaszek Krystyna 69, Jakubowski Andrzej 72 lata i wiele innych niewiele młodszych. Dokładnie tak jak napisałeś, liczy się koryto dla osób platformy i janusza. Znów pokazujecie swoją hipokryzję! Taką hipokryzję pokazuje tylko i wyłącznie platforma.

 80. A pan Karol lat 73 to powinien zajmować się wnukiem ,a nie do polityki się pchać . Ale liczy się tylko koryto+.

 81. „Pisiorku”, znowu obrażasz,
  pisząc swoje kolejne
  idiotyczne komentarze.

 82. Starzec będąc wice- starostą załatwił w ciągu 2 sekund bardzo brzydko nauczyciela nie dając mu szansy rozmowy Słuchając tylko jednej swojej strony medalu Więc panie Starzec proponuje nauczyć się z ludzmi rozmawiać na przyszłość i patrzeć sprawiedliwie !!! w obie strony . Bo takich działaczy i nie działaczy wpatrzonych w PiS w Oświęcimiu jest więcej. +++ pamiętliwy +++

 83. „uwga” Serio? I zaczynanie zdanie po znaku zapytania od małej litery? Brak zachowania jakichkolwiek zasad języka polskiego. I ty śmiesz komukolwiek wytykać błędy?

 84. Pan STARZEC kandydat do rady Powiatu…uwga tak napisano na bilbordzie…”OŚWIEMCIMSKIEGO”!!!
  MY już panu dziękujeny nikt nardziej nie skompromitował Powiatu.
  Ma pan jakie ambicje? chyba zapaść się ze wstydu.

 85. Skromnie. Ale lepiej mniej obiecać i wykonać niż wyskoczyć z setką i zamknąć to w 10-ce.Tylko czy aby na pewno jest tu potrzebne otwarte kąpielisko na 2 miechy otwarte skoro można przy pływalni udostępnić teren i dostosować infrastrukturę ?????????

 86. Fajnie—- ale ja z tej grupy nie widzę nikogo . Ci co byli „wszystkim ” starostą , wicestarostą itp……………. tzw specjalistami powinni się już dawno schować ! bo aż w oczy kole .A emeryci wyjść na działke i poopalać się troche.

 87. BTW dziękujemy za tak piękną agitację na rzecz przyszłego prezydenta Jakuba Przewoźnika i samoozaoranie. Jak widzidzie mieszkańcy, sam wielki @ wyliczył, że aby spełnić tak wiele potrzebnych mieszkańcom inicjatyw wystarczy trochę ponad 100 milionów. Co to jest 100 milionów przez 5 lat budżetowych, gdy budżet miasta to 200 milionów rocznie. Jeszcze zostanie pieniędzy na wiele więcej innych, ważnych inwestycji. Dziękujemy @, nie wiedzieliśmy że też gra z nami w drużynie. Jak widać co sam @ pokazał, te inicjatywy są na miarę możliwości Oświęcimia.

 88. Czy wydanie kilkuset tysięcy złotych na zaledwie projekt kładki duchów przez prezydenta Janusza Chwieruta to dobre gospodarzenie?

  Czy wydanie kilkuset tysięcy złotych na niewypał biznesowy pt Kafe Rynek przez prezydenta Janusza Chwieruta to dobre gospodarzenie?

  Czy budowa toalety za pół miliona z której śmiała się cała Polska to objaw skuteczności prezydenta?

  Czy zablokowanie inicjatywy społecznej i nieprzyznanie mieszkańcom możliwości wpływu na inwestycje ważne społecznie pt. budżet obywatelski powinno cechować dobrego gospodarza i dobrych radnych?

  Czy wykorzystywanie urzędowych bilbordów do politycznej walki to skuteczne prezydentowanie?

  Czy budowanie parkingu za publiczne pieniądze przy prywatnych blokach dewelopera zamiast zmuszania deweloperów do budowania parkingów za własne pieniądze to skuteczne prezydentowanie?

  Czy sprowadzenie radnych do funkcji bezmózgich maszynek do głosowania to objaw dobrego gospodarzenia?

  Czy próba likwidacji miejskiego targowiska to objaw troski o lokalne małe biznesy?

  Czy stałe kurczący się Oświęcim i fakt że mieszkańcy wyprowadzają się do okolicznych miejscowości to objaw dobrego gospodarzenia?

  Czy wyludniała pustynia zwana potocznie oświęcimskim rynkiem to objaw rozwijającego się miasta?

  Czy brak infrastruktury dla starszych i niepełnosprawnych w budynkach urzędu miasta to objaw troski o każdego mieszkańca miasta?

  Czy w Oświęcimiu mieście pokoju dostęp do urzędowych mediów powinien być ograniczany dla radnych opozycji?

  Czy dobry włodarz prezydent/burmistrz/wójt powinien z pieniędzy mieszkańców swojej gminy finansować polityczną walkę swojej partii?

  Czy Oświęcim powinien wrócić do inicjatywy Life Festival upadłej podczas trwania rządów Janusza Chwieruta?

  Czy polityk powinien ukrywać logo swojej partii na plakatach i reklamach wyborczych??

  Czy brak modernizacji boisk i infrastruktury przyszkolnej przed długie lata rządzenia cechuje postawę, którą można nazwać dobrym gospodarzeniem?

  Czy tytuł Doża z Old Staw powinien być nadawany każdorazowo nowemu włodarzowi miasta?

 89. W dzień wyborów w Oświęcimiu będziemy się ekscytować hokejowym finałem a głosy kibiców raczej zgarnie pan Chwierut, bo wspiera hokeistów i sam jest wieloletnim kibicem Unii a niegdyś nawet prezesem sekcji piłkarskiej.

 90. Jak pisiorstwo wygra wybory, to w Oświęcimiu zapanuje powszechny dobrobyt i radość wielka, ponieważ:

  Dobrzy pisiowi gospodarze wybudują miejski stadion piłkarski – za 20 milionów złotych

  Dobrzy pisiowi gospodarze wybudują nowy wspaniały i wypasiony gmach urzędu miejskiego – za 30 milionów złotych

  Dobrzy pisiowi gospodarze zmniejszą podatki – o jakieś 10 milionów złotych?

  Dobrzy pisiowi gospodarze wybudują przystanek kolejowy na Krukach – za 5 milionów złotych

  Dobrzy pisiowi gospodarze wybudują dworzec autobusowy na Krukach – za 5 – 10 milionów złotych,

  Dobrzy pisiowi gospodarze wybudują parking obok starego cmentarza – za 15 milionów złotych (bo podziemny)

  Dobrzy pisiowi gospodarze wybudują patriotyczne orliki przy pozostałych szkołach:(gdzie ich jeszcze Tusk nie zdążył zbudować) – za 2 miliony złotych

  Dobrzy pisiowi gospodarze wybudują osiedle bloków komunalnych ze stoma (na początek) mieszkaniami – za 23 miliony złotych

  Dobrzy pisiowi gospodarze wprowadzą darmową komunikację miejską – za jakieś 2 miliony złotych

  Dobrzy pisiowi gospodarze wprowadzą budżet obywatelski – za 2 miliony złotych

  Dobrzy pisiowi gospodarze wybudują miejski dom opieki – za 30-40 milionów złotych

  Dobrzy pisiowi gospodarze wybudują otwarte kąpielisko z zapleczem sanitarnych – za 5 milionów złotych

  Dobrzy pisiowi gospodarze w sumie wydadzą grubo ponad 100 milionów. Skąd je wezmą? Zaciągną dług pod zastaw miasta. Proste i genialne.

 91. Następny tłusty kot od jarka chce do koryta obiecując gruszki na wierzbie. Na szczęście program „rodzina na swoim już się skończył”.

  Trzeba pogonić tych pisiorów.

  Cała prawda o PIS opisana przez posła PiS:
  „Tłuste koty” cynicznie kpiły z ideowych działaczy, którzy mieli ambitne plany. Oni patrzyli tylko gdzie jeszcze co zachachmęcić, gdzie do jakiego koryta się dostać, gdzie w krótkim czasie zarobić miliony. O tym też trzeba mówić – stwierdził polityk. Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa w rządzie Mateusza Morawieckiego, w wywiadzie dla kanału Idź Pod Prąd

 92. Nie jestem mieszkańcem Waszego miasta, ale życzę Wam żebyście pogonili w końcu tego prezia Chwieruta ponieważ jako miasto stoicie w tym jego szambie i się za chwile nie ruszycie. A co do tego co się podpisuje tą @ to nie dziwcie się temu co wypisuje. On już dawno w tym szambie się moczy więc z nim dyskutować nie warto.

 93. Czy wydanie kilkuset tysięcy złotych na zaledwie projekt kładki duchów przez prezydenta Janusza Chwieruta to dobre gospodarzenie?

  Czy wydanie kilkuset tysięcy złotych na niewypał biznesowy pt Kafe Rynek przez prezydenta Janusza Chwieruta to dobre gospodarzenie?

  Czy budowa toalety za pół miliona z której śmiała się cała Polska to objaw skuteczności prezydenta?

  Czy zablokowanie inicjatywy społecznej i nieprzyznanie mieszkańcom możliwości wpływu na inwestycje ważne społecznie pt. budżet obywatelski powinno cechować dobrego gospodarza i dobrych radnych?

  Czy wykorzystywanie urzędowych bilbordów do politycznej walki to skuteczne prezydentowanie?

  Czy budowanie parkingu za publiczne pieniądze przy prywatnych blokach dewelopera zamiast zmuszania deweloperów do budowania parkingów za własne pieniądze to skuteczne prezydentowanie?

  Czy sprowadzenie radnych do funkcji bezmózgich maszynek do głosowania to objaw dobrego gospodarzenia?

  Czy próba likwidacji miejskiego targowiska to objaw troski o lokalne małe biznesy?

  Czy stałe kurczący się Oświęcim i fakt że mieszkańcy wyprowadzają się do okolicznych miejscowości to objaw dobrego gospodarzenia?

  Czy wyludniała pustynia zwana potocznie oświęcimskim rynkiem to objaw rozwijającego się miasta?

  Czy brak infrastruktury dla starszych i niepełnosprawnych w budynkach urzędu miasta to objaw troski o każdego mieszkańca miasta?

  Czy w Oświęcimiu mieście pokoju dostęp do urzędowych mediów powinien być ograniczany dla radnych opozycji?

  Czy dobry włodarz prezydent/burmistrz/wójt powinien z pieniędzy mieszkańców swojej gminy finansować polityczną walkę swojej partii?

  Czy Oświęcim powinien wrócić do inicjatywy Life Festival upadłej podczas trwania rządów Janusza Chwieruta?

  Czy polityk powinien ukrywać logo swojej partii na plakatach i reklamach wyborczych?

  Czy brak modernizacji boisk i infrastruktury przyszkolnej przed długie lata rządzenia cechuje postawę, którą można nazwać dobrym gospodarzeniem?

  Czy tytuł Doża z Old Staw powinien być nadawany każdorazowo nowemu włodarzowi miasta?

 94. Jak widać – trafiłem. Nie trzeba się tak pisiurku denerwować, jeszcze ci jakaś żyłka pęknie.

 95. Jedyny tytuł jaki posiada miłościwie nam panujący Janusz Chwierut to Doża z Old Staw (Powinno być Doża z Łęki village)😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂

 96. Czego pisiurku nie rozumiesz? Wydanie 50 tysięcy na konserwację mirów zabytkowego kościoła – jest dobre. Wywalenie 5 milionów na obłożenie styropianem wątpliwej urody betonowego kościoła sprzed 40 lat – jest złe. Ponadto: czy ktoś myśli, że chodzi o ocieplenie 40 000 metrów kwadratowych, czy też to dotacja na wzór dawanych ojcu inwestorowi z Torunia?

 97. To teraz porównaj budżet państwa i budżet miasta i ilość dotacji przyznanej kościołowi Maksymiliana i ilości dotacji przyznanych Salezjanom przez ostatnie lata. I powiedz mi płatny trolu sam wiesz kogo kto wydał proporcjonalnie więcej? To jak dobrze jest dawać dotacje kościołowi czy źle? Czy jak twój pracodawca daje dotacje to jest dobrze, a jak dotacje daje ktoś inny to jest źle? Dlaczego tak jest? Hipokryto niedomyty.

 98. Strach zajrzał w oczy JCH

  Czy wydanie kilkuset tysięcy złotych na zaledwie projekt kładki duchów przez prezydenta Janusza Chwieruta to dobre gospodarzenie?

  Czy wydanie kilkuset tysięcy złotych na niewypał biznesowy pt Kafe Rynek przez prezydenta Janusza Chwieruta to dobre gospodarzenie?

  Czy budowa toalety za pół miliona z której śmiała się cała Polska to objaw skuteczności prezydenta?

  Czy zablokowanie inicjatywy społecznej i nieprzyznanie mieszkańcom możliwości wpływu na inwestycje ważne społecznie pt. budżet obywatelski powinno cechować dobrego gospodarze?

  Czy wykorzystywanie urzędowych bilbordów do politycznej walki to skuteczne prezydentowanie?

  Czy budowanie parkingu za publiczne pieniądze przy prywatnych blokach dewelopera zamiast zmuszania deweloperów do budowania parkingów za własne pieniądze to skuteczne prezydentowanie?

  Czy sprowadzenie radnych do funkcji bezmózgich maszynek do głosowania to objaw dobrego gospodarzenia?

  Czy próba likwidacji miejskiego targowiska to objaw troski o lokalne małe biznesy?

  Czy stałe kurczący się Oświęcim i fakt że mieszkańcy wyprowadzają się do okolicznych miejscowości to objaw dobrego gospodarzenia?

  Czy wyludniała pustynia zwana potocznie oświęcimskim rynkiem to objaw rozwijającego się miasta?

  Czy brak infrastruktury dla starszych i niepełnosprawnych w budynkach urzędu miasta to objaw troski o każdego mieszkańca miasta?

 99. Czytając tytuł artykułu myślałem, że będzie to jakiś stomatologiczny news😉

 100. No, pisiory, przecież wiecie. O czym była ta praca doktorska Przewoźnika? Nie wstydźcie się. Tłuczenie kotka za pomocą młotka? Wpływ nieudanego połowu karpi w Zatorze na wojskowy zamach stanu w Gwatemali? Nigdzie nie mogę tego znaleźć. Pomóżcie.

 101. To w końcu jak jest – co ty bredzisz człowieku? 28 lutego rada miasta przyznała oszałamiającą kwotę 50 tysięcy złotych na pracę konserwatorskie ścian kościoła x. Salezjan. Choć nie jestem miłośnikiem kk to akurat ten kościół ma walor zabytku, jedynego w Oświęcimiu porządnego obok wieży zamkowej, jeszcze z czasów średniowiecza. Natomiast sto razy więcej pisowskiej dotacji poszło na parafię Maksymiliana, która żadnym zabytkiem nie jest.

  To z czego to ocieplenie będzie, zamiast styropianu złoto czy stuzłotówki?

 102. Dzekil i hajd – a tak konkretnie? Czy tylko pisowskiej bredziu, bredziu?

 103. Zamierzasz to wklejać tak bez końca? W koło Macieju to samo. Z tych wszystkich pisiurskich zarzutów prawdziwy jest tylko jeden – cafe rynek, to od początku był zły pomysł. Jak na trzy kadencję w sumie niewiele. Gdyby natomiast zrealizować pomysły trójcy kandydatów PiS to dopiero byłby cyrk.

  Jak z tym parkingiem pisiurku? Podziel się z nami swoją tajemną wiedzą.

 104. Dla małpy jeżeli robi coś PiS to jest źle. Ale jak to samo robi już Janusz Chwierut to jest dobrze. Taka hipokryzja i rozdwojenie jaźni.

 105. @ a czy to nie ostatnio Janusz Chwierut szczycił się faktem, że zmienił uchwałę aby móc dać kościołowi salezjan 1mln zł dotacji? Co na szczęście zablokował rząd PiS.

  To w końcu jak jest? Ile pieniędzy publicznych dał Janusz Chwierut na dotacje dla kościołów w Oświęcimiu?
  To w końcu dobrze jest dawać im dotacje czy nie?

 106. @kazdy wie gdzie co i jak.

  Czy wydanie kilkuset tysięcy złotych na zaledwie projekt kładki duchów przez prezydenta Janusza Chwieruta to dobre gospodarzenie?

  Czy wydanie kilkuset tysięcy złotych na niewypał biznesowy pt Kafe Rynek przez prezydenta Janusza Chwieruta to dobre gospodarzenie?

  Czy budowa toalety za pół miliona z której śmiała się cała Polska to objaw skuteczności prezydenta?

  Czy zablokowanie inicjatywy społecznej i nieprzyznanie mieszkańcom możliwości wpływu na inwestycje ważne społecznie pt. budżet obywatelski powinno cechować dobrego gospodarze?

  Czy wykorzystywanie urzędowych bilbordów do politycznej walki to skuteczne prezydentowanie?

  Czy budowanie parkingu za publiczne pieniądze przy prywatnych blokach dewelopera zamiast zmuszania deweloperów do budowania parkingów za własne pieniądze to skuteczne prezydentowanie?

  Czy sprowadzenie radnych do funkcji bezmózgich maszynek do głosowania to objaw dobrego gospodarzenia?

  Czy próba likwidacji miejskiego targowiska to objaw troski o lokalne małe biznesy?

  Czy stałe kurczący się Oświęcim i fakt że mieszkańcy wyprowadzają się do okolicznych miejscowości to objaw dobrego gospodarzenia?

  Czy wyludniała pustynia zwana potocznie oświęcimskim rynkiem to objaw rozwijającego się miasta?

  Czy brak infrastruktury dla starszych i niepełnosprawnych w budynkach urzędu miasta to objaw troski o każdego mieszkańca miasta?

 107. Zainteresowało mnie to „budowanie parkingu za publiczne pieniądze przy blokach dewelopera”. Niby gdzie pisiOrku?

 108. Czy przekazanie 5 milionów złotych przez rząd PiS na ocieplanie kościoła parafialnego zamiast na potrzeby miasta to dobre gospodarze nie? Btw przy obecnych cenach te pieniądze wystarczyłyby na ocieplenie 40 tysięcy metrów kwadratowych ściany. Zamiast styropianu złotem go ocieplają, czy jak?

 109. Czy wydanie kilkuset tysięcy złotych na zaledwie projekt kładki duchów przez prezydenta Janusza Chwieruta to dobre gospodarzenie?

  Czy wydanie kilkuset tysięcy złotych na niewypał biznesowy pt Kafe Rynek przez prezydenta Janusza Chwieruta to dobre gospodarzenie?

  Czy budowa toalety za pół miliona z której śmiała się cała Polska to objaw skuteczności prezydenta?

  Czy zablokowanie inicjatywy społecznej i nieprzyznanie mieszkańcom możliwości wpływu na inwestycje ważne społecznie pt. budżet obywatelski powinno cechować dobrego gospodarze?

  Czy wykorzystywanie urzędowych bilbordów do politycznej walki to skuteczne prezydentowanie?

  Czy budowanie parkingu za publiczne pieniądze przy prywatnych blokach dewelopera zamiast zmuszania deweloperów do budowania parkingów za własne pieniądze to skuteczne prezydentowanie?

  Czy sprowadzenie radnych do funkcji bezmózgich maszynek do głosowania to objaw dobrego gospodarzenia?

  Czy próba likwidacji miejskiego targowiska to objaw troski o lokalne małe biznesy?

  Czy stałe kurczący się Oświęcim i fakt że mieszkańcy wyprowadzają się do okolicznych miejscowości to objaw dobrego gospodarzenia?

  Czy wyludniała pustynia zwana potocznie oświęcimskim rynkiem to objaw rozwijającego się miasta?

  Czy brak infrastruktury dla starszych i niepełnosprawnych w budynkach urzędu miasta to objaw troski o każdego mieszkańca miasta?

 110. To o czym był ten doktorat Przewoźnika? Ludzie chcą wiedzieć. Nie wstydźcie się pisiOrki, przecież na pewno wiecie.

 111. Budżet obywatelski – żeby 0,001 % mieszkańców – emerytów i bezrobotnych mających za dużo wolnego czasu – decydował o wydawaniu pieniędzy zebranych z podatków wszystkich obywateli.

  Skoro to taki dobry pomysł, po co w ogóle rząd i administracja lokalna?

 112. Piękny doktorat można napisać o tym jak Platforma Obywatelska reprezentowana w Oświęcimiu przez Janusza Chwieruta blokuje obywatelom wpływ na miasto głosując przeciw inicjatywie mieszkańców pt Budżet Obywatelski.

  Ewentualnie można napisać czy 500 tysięcy za toaletę to dobrze wydane pieniądze publiczne.

  Lub czy bawienie się w biznesmena za publiczne pieniądze to właściwa postawa dobrego gospodarza i skutecznego prezydenta. I jak przehulać kilkaset tysięcy publicznych pieniędzy na kawiarnie która się zaraz zwinęła.

 113. Miasto w pięknym stylu przetrwało 8 lat sekowania dofinansowań inwestycji z centrali z powodu tego, że Chwierut nie był pisowski. Karano nas jako obywateli , że śmieliśmy głosować tak a nie inaczej m .in zabierając nam NASZE pieniądze , które powinny w jakiś stopniu do nas wracać w formie inwestycji z centrali. Dostawali je w formie nagród miasta i wsie , gdzie wygrywali pisowscy kandydaci. Cóż za żąłosny sposób sprawowania władzy.
  Tymbardziej pytam jaki jest teraz sens głosowania na kogokolwiek z pisu w sytuacji, kiedy karty w centrali rozdaje obecnie Koalicja i w końcu strumień inwestycji zostanie odblokowany?? Nie wymaga chyba wiele wysiłku intelektualnego fakt, że lepiej dogada się i więcej załatwi z Warszawą taki prezydent, niż stojący wiecznie okoniem pisowiec .
  Pomijam już fakt , że ordynarnie brzydzę się pisem i musiałaby mi ręka odpaść, żebym poparł to szemrane towarzystwo po 8 latach katastrofy, którą zaserwowali temu krajowi.

 114. To gdzie ten doktorat panie Przewoźnik? Pochwal się pan, ile cytowań? Zero? Gdzie opublikowany? Jakoś cisza w internecie o przełomowym wpływie przewoźnikowych badań na politykę wielkich mocarstw. Wstydzisz się? Odwagi!

 115. PiS w Oświęcimiu od lat nie ma nikogo kto byłby w stanie rywalizować z PJCh same miernoty nieudaczniki, donosiciele ,cieniasy . Przez ostatnie lata nie zrobili dla mieszkańców Oświęcimia nic a nic .Głupawe interpelacje pana Przewoźnika były na poziomie ucznia podstawówki. Działali razem z Łozińskim i Starcem na szkodę miasta Oświęcim.Blokowali pieniądze na inwestycje utrudniali rządzenie Oświęcimiem.Prezydent JCh ,i tak przez te ostatnie 8 lat zrobił wiele w tym naszym mieście.Pozostaje niedosyt ,że można było zrobić więcej.Oświęcim na tle innych miast naszego regionu stracił sporo pieniędzy bo tu rządziła opozycja ( około 60 mln. zł ).

 116. Piękny ten baner , a na nim „święta trójca” . Pierwszy Łoziński skarżypyta i boiskowy płaczek, drugi otyły doktor po nie wiadomo jakich studiach . Trzeci , stary kawaler odklejony od normalnego życia . Chyba jednak to miasto zasługuje na coś lepszego .

 117. Pan Przewoźnik,i Łoziński zarzucali prezydentowi Chwierutowi , że wnioski na żłobek, i przedszkole zostały źle napisane , dlatego zostały odrzucone.To dlaczego Oświęcim dostał nagrodę za projekt maluch+.

 118. Czekamy na zmianę i ludzką twarz prezydenta a nie dyktatora z PO ukrytego.

 119. Same doktory w tej Oświęcimskiej polityce jest ich chyba 6-7 mają parcie na władzę.

 120. Następny tłusty kot od jarka chce do koryta. Na szczęście program „rodzina na swoim już się skończył”.

  Cała prawda o PIS opisana przez posła PiS:
  „Tłuste koty” cynicznie kpiły z ideowych działaczy, którzy mieli ambitne plany. Oni patrzyli tylko gdzie jeszcze co zachachmęcić, gdzie do jakiego koryta się dostać, gdzie w krótkim czasie zarobić miliony. O tym też trzeba mówić – stwierdził polityk. Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa w rządzie Mateusza Morawieckiego, w wywiadzie dla kanału Idź Pod Prąd

 121. Z politologii, mniej więcej to samo, jak dyplom MBA z collegium humanum.

 122. Prawdziwa zmiana to tylko wybór pana doktora. Ma pan mój i mojej rodziny głos. Czas na młodość i kreatywność!

Send this to a friend