Informacje

OŚWIĘCIM. Zarzut dla księdza za molestowanie seksualne

Prokuratura rejonowa w Oświęcimiu postawiła 32-letniemu kapłanowi zarzut molestowania seksualnego małoletniej. Według prokuratury, duchowny z parafii św. Maksymiliana w Oświęcimiu miał przy pomocy komunikatora społecznościowego nakłaniać do kontaktu o charakterze seksualnym dziewczynkę poniżej 15. roku życia. Za czyn ten byłemu katechecie grozi kara do dwóch lat więzienia.

Jak informuje Diecezja Bielsko-Żywiecka, Bp Roman Pindel zwolnił już duchownego z oświęcimskiej parafii, odsunął od pracy duszpasterskiej. Ksiądz pozostaje w odosobnieniu do dyspozycji prokuratury.

W odpowiedzi na zapytania dziennikarzy, informujemy, że w związku z wpłynięciem do Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa wobec osoby małoletniej przez księdza Szymona Cz., prokuratura podjęła stosowane działania, o czym poinformowała kurię diecezjalną w piśmie otrzymanym 19 lutego br.

W związku z tym, Delegat ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży Diecezji Bielsko-Żywieckiej skontaktował się z rodzicami pokrzywdzonej w celu przyjęcia zgłoszenia oraz zaoferował pomoc psychologiczną i duchową. Ksiadz Szymon Cz. został przez Biskupa Bielsko-Żywieckiego zwolniony z parafii, odsunięty od pracy duszpasterskiej i od możliwości kontaktu z osobami małoletnimi. Pozostaje w odosobnieniu do dyspozycji prokuratury.

Ze względu na dobro osób, których sprawa dotyczy, oraz prowadzonego śledztwa, informacji udziela prokuratura prowadząca postępowanie.

Ks. Mateusz Kierczak
Dyrektor Centrum Informacyjno-Medialnego
Diecezji Bielsko-Żywieckiej

zdjęcie: Google Maps

Poprzedni artykułNastępny artykuł

38 komentarzy

 1. Co za bełkot. Nawet mi, zdeklarowanemu lewakowi trudno się to czyta . o.misjonarzu , twoje miejsce jest na kompoście ,gdzie praca resztek twej mózgownicy wytworzy choc trochę ciepła, które jako jedyny pozytyw twego marnego jestestwa pobudzi bakterie gnilne do bardziej wysilonej pracy.

 2. ks. pedofil Szymon Czarnota z Miedzybrodzia Bialskiego
  Wszędzie tam gdzie jest Kościół rzymsko katolicki – jest pedofilia i inne seks dewiacje.
  Na świecie jest tylko jedna organizacja, która pedofilów i innych seks-dewiantów sama rekrutuje, potem tychże dewiantów wspiera a w razie wpadki chroni przed wymiarem sprawiedliwości. To Kościół rzymsko-katolicki zwany „pedofilskim”.
  Dlatego atrakcją dla mediów jest nie sam wielebny pedofil, ale skuteczne wyłuskanie go spod papieskiej czyli kurialnej kurateli. Kościoła nie da się naprawić. Zbyt wiele uczynił krzywd, zbyt długo kłamał, cała logika tej instytucji oparta na hierarchii i pogmatwanej mistyce czyni ją przestarzałą, zbędną i szkodliwą społecznie. Miejmy nadzieję, że Franciszkowi przypadnie rola Gorbaczowa i jego „pierestrojka” oraz „głasnost” przyśpieszą upadek tej Stajni Augiasza pomiotu Antychrysta i wyzwolenie ludzkości z jego pazernych macek.
  Nie wierzcie tej usakralnionej obłudzie, tej eklezjalnej hipokryzji! Ta instytucja została stworzona na kłamstwie i nie jest w stanie się oczyścić.

 3. @Marek Nazarowski

  Zwracałem tylko uwagę na fakt istnienia interaktywnej mapy kościelnej pedofilii. Taka mapa to już coś…

  W odniesieniu do pijaków za kółkiem nie interesuje mnie czy nietrzeźwy kierowca jest z zawodu księdzem, lekarzem aktorem czy politykiem. Idiota to idiota (i potencjalny morderca).

 4. @Masterkosa

  Wiem że ta mapa istnieje, jednak do niedawna pomimo sprzyjających warunków (liczebność i zaangażowanie religijne mieszkańców) na terenie powiatu oświęcimskiego była wielka biała plama. Trudno się jednak temu dziwić, gdy czytając doniesienia lokalnych mediów np. o nietrzeźwym zakonniku za kierownicą (na trasie Oświęcim – Kraków) nie sposób dowiedzieć się nawet jak miał na imię ani z też jaki zakon reprezentował (info z ubiegłego roku). Osoby duchowne, co do których nie toczy się jeszcze żadne postępowanie (etap nieśmiałego szemrania wiernych) są szybciutko przenoszone w ustronne miejsce. Wiem, gdyż zgłębiałem ten temat osobiście.

 5. h t t p s : / / g o o . g l / m a p s / a X M x d F J h H V F e D 7 W L 9

  Wystatczy usunąć spacje…

 6. @Marek Nazarowski

  Nie wiem co robi biskup

  Taka mapa istnieje
  Niech Pan wpisze w wyszukiwarke Mapa koscielnej pedofilii i przemocy seksualnej

 7. @Masterkosa

  Stworzenie lokalnej mapy kościelnej pedofilii jest niezwykle trudne, gdyż bp. Pindel sprawnie żongluje kadrami, zachowując przy tym daleko posuniętą dyskrecję.

  Pozdrawiam

 8. @Marek.
  Czy @Grażyna jest Twoją mamą?

  Zaczął się Wielki Post. Czas spokoju i zadumy…

 9. Teraz pomnik na Jagiełły przedstawiający księdza przytulającego dwóch małych chłopców, zrobił się trochę dwuznaczny, nie?. Zapytajcie swoje mamy: obok którego bardzo znanego oświęcimskiego księdza dziewczynki nie chciały po ciemku siadać w kinie? Inne to były czasy, gdy takie rzeczy się ludziom nie mieściły w głowach, a pedofile mogli hasać bezkarnie.

 10. Ten ksiądz wpadł tylko dlatego, że zostawił oczywisty dowód w postaci sms-ów. Inni macający dziewczynki i chłopców są sprytniejsi i uchodzi im to płazem. Od razu też w razie czego kanalie znajdują obrońców: „dzieci same lgną do księży”, itp.

 11. Zdaje się, że „niemoralne propozycje” wielebnego są w treści sms-ów przesyłanych dziewczynie. Darujcie więc sobie obrońcy cholenego pedofila gadki w rodzaju „sąd nie wydał jeszcze wyroku”. Gdyby było inaczej biskup nie usunąłby go z parafii a prokurator nie wszczął śledztwa.

 12. Wszyscy narzekają a kto ich tego nauczył, jeszcze miesiąc temu wszyscy na kolędzie koperty wciskali, pogrzeb, ślub ile chcą to dajecie. A potem narzekanie a kto każe ślub w kościele brać czy jakieś koperty dawać.
  I pamiętajcie że ZACZYNALI OD STAJENKI.

 13. Czytam niektóre komentarze i nie wierzę 🙁
  cieszcie się że nie spotkało to waszych bliskich inaczej byście na to patrzyli
  Katolicy ???

 14. „diabeł przybrał ornat i ogonem na mszę dzwoni”…

  Kościół musi się nauczyć sobie z tym radzić,bo inaczej pozostanie sam sobie.

 15. To pedofile staja sie ksiezmi,a nie na odwrot.Poza tym nie ma wyroku,wiec pieski lewackie nie szczekac.

 16. Oczywiście. Polecam wygooglować sobie Ilu księży trafiło do więzienia za pedofilię.
  Może to zrobić każdy,i w sobie rozważyć co o tym myśleć.

  Swego czasu papież Franciszek jasno i jednoznacznie określił czym jest pedofilia w kościele.

  Dla czego obecny papież jest tak bardzo niepopularny wśród polskiego kleru?

 17. Nie wiadomo czy to prawda. Mówić można wiele. Może to być zwykle pomowienie. Wyrok wyda Sąd a nie społeczeństwo.

 18. Jeszcze nic nie udowodniono jest tylko zgłoszenie ale wy wszyscy już wydaliście wyrok,wiecie więcej i lepiej.Jak będzie wyrok czy postanowienie sądu to będziecie rzucać kamieniami, tylko wy niczym nie różnicie sie od tych co pomawiają nie mając żadnych dowodów. „Wielcy sprawiedliwi”

 19. @ ku rozwadze

  Może ciężko Ci w to uwierzyć ale zwykli ludzie,przez was zwani świeckimi , to nie pedofile. Mają żony,dzieci . A jak już komuś podobają się dzieci to idzie za to do paki,gdzie „kumple spod celi” odpowiednio umilą mu życie.
  A co z pedofilami w Kościele? Po prostu przenoszą ich gdzie indziej. I tyle.

 20. Może teraz Obrońcy Konstytucji zaprotestują ze świeczkami w dłoni.
  Dlaczego jednych wsadza się do aresztu a księdza tylko do „pieczary” biskupiej?

  Art. 32. Zasada równości obywatela wobec prawa.
  Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r.

 21. Hasło „Chrońcie swoje dzieci!” brzmi teraz jak najbardziej sensownie.
  Proboszcz nic nie wiedział?
  Koledzy nic nie zauważyli?

 22. A to dopiero wierzchołek tej góry…Nawet ten portalik zamieścił info o tym pożałowania godnym incydencie przyparty do ściany parę tyg.po „niewczasie”.

 23. Zabronić czarnym spotykać się z ludźmi, siatka w kościele przed ołtarzem, potem biegiem do zakrystii. Zakaz wstępu do szkół, przedszkoli, zakaz kontaktu z kimkolwiek. Lekcje religii won ze szkół. Albo zlikwidować celibat, dać im żony, niech sobie dziubią w zaciszu domowym ile chcą i nie będą rozglądać się za dziećmi. Co za zgniłe środowisko, widocznie to tkwi tak głęboko w księdzach, że nawet ogólnopolska dyskusja, tyle spraw o pedofilię nie powstrzymuje księdzy przed kontaktami z dziećmi. Dno i metr mułu. A czy Szymon winny orzeknie sąd, nie linczujmy go przed wyrokiem.

 24. Zbigniew Ziobro-super minister: sprawiedliwości, prokurator generalny zawsze mówi,cyt. : „prawo jest jednakowe dla wszystkich, wszyscy są równi wobec prawa”!.
  Czy mowę Pana ministra można traktować poważnie gdy podejrzanego księdza o czyn seksualny, któremu postawiono zarzuty, pozwala się biskupowi czyli jakby pracodawcy-umieszczać swojego pracownika/księdza w swoim służbowym areszcie? Czy analogicznie, każdy chłop albo kobieta podejrzany/a o to samo od dzisiaj powinien być oddany w areszt-odosobnienie swojemu pracodawcy. Strach się bać.Skąd rodem ten geniusz ? – pomysł aby to biskup aresztował podwładnego? Podejrzenia i zarzuty stawiane o nadużycia seksualne wobec nieletnich do tej pory były sankcjonowane posiedzeniem aresztowym Sądu i zwykle 3 miesięczną „kuracją poza zasięgiem internetu” np. w Wadowicach? Czym różni się zarzut postawiony o nadużycie seksualne dla księdza lub „cywila”? Prawo jest dość trudne do zrozumienia ale społeczeństwo, to nie są barany i osły. O tym powinien decydować SĄD !!!

 25. Rodzice powinni wystąpić do sądu o odszkodowanie w setkach tysięcy.
  I trzymać się z daleka od kościelnej mafi która wmówi im że to ich wina.

 26. Czemu tyle czasu zabrakło umieszczenie tej informacji?

  @Marek Nazarowski
  Dobre podsumowanie

 27. Ewidentnie nasz ksiądz Szymek
  wolał młodsze niż ksiądz Tymek.

Send this to a friend