Informacje

ZATOR. Nowy komendant komisariatu policji

Podinspektor Dariusz Kulig został nowym komendantem komisariatu Policji w Zatorze. Zastąpił na tym stanowisku asp. szt. Sławomira Habasa, który przeszedł na emeryturę.

Podczas uroczystości zorganizowanej 20 lutego, insp. Robert Chowaniec, komendant  powiatowy Policji w Oświęcimiu powierzył pełnienie obowiązków komendanta komisariatu Policji w Zatorze podinsp. Dariuszowi Kuligowi, który dotąd był zastępcą komendanta komisariatu Policji w Kętach.

Równocześnie  złożył podziękowania asp. szt. Sławomirowi Habasowi za kierowanie zatorskim komisariatem, skuteczność w zwalczaniu przestępczości oraz podejmowanie  działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców gminy Zator.

Sławomir Habas podziękował wszystkim za wiele lat wspólnej służby, za okazane zaufanie i zrozumienie oraz bardzo dobrą współpracę w realizacji wspólnego celu, jakim było dbanie o bezpieczeństwo na terenie gmin Zator  i Przeciszów przez ostatnie
siedem lat.

Następnie insp. Robert Chowaniec na ręce podinsp. Dariusza Kuliga, nowo mianowanego komendanta, złożył życzenia wszelkiej pomyślności i samych sukcesów na nowo objętym stanowisku.

Słowa podziękowania za owocną współpracę na rzecz bezpieczeństwa, odchodzącemu na emeryturę asp. szt. Sławomirowi Habasowi, złożyli burmistrz Zatora  Mariusz Makuch oraz radny powiatowy Bogdan Bartula. Następnie złożyli gratulacje podinsp. Dariuszowi Kuligowi, obejmującemu kierownictwo zatorskim komisariatem.

Nowo mianowany komendant w swoim przemówieniu podziękował za  zaufanie, przywitał się policjantami, pełniącymi służbę w komisariacie w Zatorze   i zapewnił o pełnej gotowości do służby na nowym stanowisku.

– Podinsp. Dariusz Kulig służbę w Policji rozpoczął w 1991 roku.  Przez 17 lat pełnił ją w komisariacie Policji w Zatorze, w oświęcimskiej Policji oraz Komisariacie Policji w Kętach. W 2009 ukończył Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie i został mianowany na pierwszy stopień oficerski. Przez ostatnie lata związany był z pionem  kryminalnym i pełnił służbę na stanowiskach kierowniczych nadzorujących służbę kryminalną. Wielokrotnie nagradzany przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie i Komendanta Powiatowego Policji w Oświęcimiu – przybliżyła asp. szt. Małgorzata Jurecka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Fot. KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend