Informacje

OŚWIĘCIM. Wkrótce otwarcie szpitalnych przewiązek

Dobiega końca budowa przewiązek, które połączą poszczególne obiekty Szpitala Powiatowego w Oświęcimiu. Dzięki tej ważnej i długo oczekiwanej inwestycji, pacjenci będą przewożeni z poszczególnych oddziałów na badania w bezpiecznych i komfortowych warunkach.

Obecnie trwają roboty wykończeniowe w środku. Windy już działają, a wnętrze powoli nabiera blasku. Oficjalne otwarcie przewiązek planowane jest na początku września br. Przypomnijmy, że rozpoczęta we wrześniu ubiegłego roku inwestycja kosztowała blisko 6 mln zł. Powiat Oświęcimski dofinansował zadanie w kwocie 2 mln zł. Dotąd pacjenci, którzy są diagnozowani lub przechodzą dodatkowe badania w sąsiednich budynkach, są transportowani karetkami, co jest uciążliwe i kosztowne. To się już wkrótce zmieni. Pomysł budowy szpitalnych przewiązek narodził się 7 lat temu. Rok później został opracowany projekt, po czym uzyskano pozwolenie na budowę.

Fot. Szpital Powiatowy w Oświęcimiu

Poprzedni artykułNastępny artykuł

9 komentarzy

 1. @Przytomny

  Mówię o znanych mi przypadkach. Nie znam żadnego lekarza, który by z Osw wyjechał za granicę. Ale znam kilka przypadków gdy obrali ww. kierunki. Ja tych niedoborów nie neguję. Po prostu trzeba będzie sprowadzić lekarzy z Ukrainy i Białorusi. Ale jak w poprzednim przypadku nie wierzę by w Osw umiano to zrobić.

 2. A dlaczego ta tęcza na przewiązce taka niedorobiona, zakamuflowana ? No cooo ? Wstydzimy się ?

 3. Nie chrzań. W Polsce po prostu brakuje ok. 70 tys. lekarzy. Z kwietnia tego roku: „Jeszcze nigdy w historii Polski tylu lekarzy nie chciało wyjechać z kraju w jednym kwartale. Prezes NRL uważa, że jeśli nie poprawi się warunków pracy i płac lekarzy, to „dojdzie do katastrofy”.

 4. „„Niech wyjeżdżają”. No to wyjechali.”
  – Taaaa, do Bielską, do Tychów, do Chrzanowa, Wadowic, Pszczyny. Co zdolniejsi do Katowic i Krakowa. Byle dalej od Osw.

 5. Chwierut postępuje roztropnie. Zanim „Nowy ład” zabierze pół budżetu Oświęcimia chce widocznie mieć jakąś rezerwę, żeby na ogrzewanie szkół i łatanie dziur w ulicach przynajmniej starczyło. Możesz się więc zacząć przyzwyczajać.

 6. Polecam książkę: „Zapaść. Reportaże z mniejszych miast”, Wydawnictwo Czarne.
  Zwłaszcza dwa rozdziały:
  „W przypadku pozyskania kadry planujemy uruchomić oddział ponownie”
  oraz
  „Wszyscy ludzie prezydenta”.

 7. Tylko wyżywienie szpitalne pozostaje bez zmian – paskudne . W tym temacie również powinno coś się zmienić .

Send this to a friend