Informacje

OŚWIĘCIM. W szpitalach zwiększa się liczba łóżek „covidowych”

Na mocy wydanych przez wojewodę małopolskiego Łukasza Kmitę decyzji w kilkunastu szpitalach w Małopolsce zwiększy się liczba łóżek „covidowych” łącznie o ok. 380:

 Szpital w Krynicy-Zdroju – zwiększenie o 10 łóżek dla pacjentów z potwierdzonym zakażeniem,

 • Szpital w Proszowicach – zwiększenie o 15 łóżek dla pacjentów z potwierdzonym zakażeniem,
 • Szpital w Suchej Beskidzkiej – zwiększenie o 11 łóżek dla pacjentów z potwierdzonym zakażeniem,
 • Szpital w Nowym Sączu – zwiększenie o 23 łóżka dla pacjentów z potwierdzonym zakażeniem,
 • Szpital w Limanowej – zwiększenie o 21 łóżek dla pacjentów z potwierdzonym zakażeniem,
 • Szpital MSWiA w Krakowie – zwiększenie o 3 łóżka respiratorowe,
 • Szpital w Miechowie – zwiększenie o 6 łóżek dla pacjentów z potwierdzonym zakażeniem,
 • Szpital w Chrzanowie – zwiększenie o 35 łóżek dla pacjentów z potwierdzonym zakażeniem,
 • Szpital w Myślenicach – zwiększenie o 32 łóżka dla pacjentów z potwierdzonym zakażeniem i 3 respiratorowe,
 • Szpital im. Żeromskiego w Krakowie – zwiększenie o 25 łóżek dla pacjentów z potwierdzonym zakażeniem (dorosłych),
 • Szpital im. Dietla w Krakowie – zwiększenie o 7 łóżek dla pacjentów z potwierdzonym zakażeniem,
 • Szpital w Oświęcimiu – zwiększeni o 2 łóżka dla dzieci z potwierdzonym zakażeniem, zwiększenie o 43 łóżka dla pacjentów z potwierdzonym zakażeniem i 4 łóżka respiratorowe,
 • Szpital im. Szczeklika w Tarnowie – zwiększeni o 3 łóżka dla dzieci potwierdzonych i 5 łóżek dla dorosłych potwierdzonych,
 • Szpital w Brzesku – zwiększenie o 22 łóżka dla pacjentów z potwierdzonym zakażeniem i 3 respiratorowe,
 • Szpital w Nowym Targu – zwiększenie o 40 łóżek dla pacjentów z potwierdzonym zakażeniem i 4 respiratorowe,
 • Szpital w Gorlicach – zwiększenie o 28 łóżek dla pacjentów z potwierdzonym zakażeniem i 4 respiratorowe,
 • Szpital im. Narutowicza w Krakowie – zwiększenie o 30 łóżek dla pacjentów z potwierdzonym zakażeniem.

 W ciągu ostatniego miesiąca – pomiędzy 21 października a 21 listopada – liczba łóżek udostępnionych przez szpitale zwiększyła się już o ponad 1234 (z 665 do 1899).

– To ogromne zaangażowanie i ogromny wysiłek małopolskiej służby zdrowia. Bardzo za nie dziękuję. Małopolski system opieki „covidowej” współtworzy już ponad 30 szpitali – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

– Tylko w ciągu tygodnia – pomiędzy 14 a 21 listopada – liczba pacjentów z COVID-19 w małopolskich szpitalach zwiększyła się o prawie 330. W tym czasie baza łóżek „covidowych”  wzrosła o 521. O 52 zwiększyła się też zajętość respiratorów, ale w ciągu tygodnia liczba udostępnionych respiratorów wzrosła o 73. Staramy się być cały czas o dwa kroki przed epidemią, choć nie jest to łatwe, bo jej siła narasta. W ciągu miesiąca dzienna liczba nowych przypadków wzrosła ośmiokrotnie. Dlatego cały czas monitorujemy sytuację i trzymamy rękę na pulsie. Wydałem kolejne decyzje dalej poszerzające bazę łóżek „covidowych”. Łącznie będzie ich więcej do ok. pierwszej połowy tego tygodnia o blisko 380. Według danych z dziś szpitale udostępniają już ok. 2,2 tys. łóżek dla pacjentów z COVID-19 – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

MUW.pl / foto: materiały prasowe

Poprzedni artykułNastępny artykuł

11 komentarzy

 1. Po raz pierwszy w historii medycyny winę za nieskuteczność preparatów medycznych ponoszą osoby, które je nie przyjęły. Prezydent Siemianowic Śląskich i dyrektor szpitala miejskiego na prośbę mieszkańców podają liczbę pacjentów covidowych zaszczepionych i niezaszczepionych w tym przebywających na intensywnej terapii również z podziałem na zaszczepionych i niezaszczepionych. Można wejść i sprawdzić na miejskiej stronie w aktualnościach. PORAŻAJĄCE!

 2. @człowiek piszesz o segregacji i humanitarnym podejściu. Powiedz to osobom u których za późno zdiagnozowano choroby nowotworowe. Tak się składa, że przy tej chorobie liczy się czas, którego ich pozbawiono przez antyszczepionkowców w imię wolności osobistej. Wolność osobista kończy się tam, gdzie zaczyna się zagrożenie cudzego życia. Ale kto by się tam przejmował innymi chorymi. Ważniejsze jest własne ego.

 3. @Czlowiek

  Ty z kolei cierpisz na chorobę półprawd. Porównując obecną sytuację do wydarzeń z okresu drugiej wojny światowej popisujesz się ignorancją i niewiedzą. Wiem, że chodzi ci tylko o to żeby zrobić mocne wrażenie. Nic ponadto.
  Dodatkowo nie ma w tobie woli zrozumienia argumentów osób reprezentujących inny niż twój punkt widzenia. Nie łatwo ci pogodzić się z faktem, że ktoś ma odmienną opinię.

  Skoro nie zamierzasz się szczepić – ok, twój wybór.
  Skoro nie ufasz nauce to twoja sprawa.
  To trochę tak jakby mając możliwość zapięcia pasów bezpieczeństwa w aucie celowo to pomijać i wmawiać tym, którzy to robią, że postępują niewłaściwie.

 4. Człowieku prawda jest taka, że przez tych idiotów zajmowane są łóżka szpitalne i personel, który ma zwykle inną pracę i innych zwyczajnych pacjentów do leczenia. Powiedz to mojej kuzynce, której po raz trzeci przekładana jest przez to operacja – bo nie ma łóżek i lekarzy – a dostaniesz patelnią przez eb.

 5. @Przytomny Reprezentujesz wyczerpane zasoby człowieczeństwa. Byli już w naszej historii tacy, którzy w ramach segregacji wysyłali ludzi do gazu. I to w naszym mieście. Popieracie takie rozwiązania?

 6. Cyt. :
  „… Cieszę się, że coraz mniej obawiamy się tego wirusa, tej epidemii i to jest dobre podejście, bo on jest w odwrocie. Już teraz nie trzeba się jego bać. Trzeba pójść na wybory tłumnie 12 lipca – przekonywał szef rządu 1 lipca 2020 w Tomaszowie Lubelskim…”

  No to jak to w końcu jest?

 7. Uważam, że niezaszczepionych nie powinno się przyjmować do szpitali. Niech sami podają sobie tlen. Na przykład na lodowisku. Za głupotę trzeba kiedyś w końcu płacić.

 8. Szkoda ze humanitaryzm i prawo nie pozwala kopnac w tylek oraz poza szpital antyszczepionkowcow .Wasz egoizm ,oraz zwykla 100% glupota ,zabiera miejsca ludziom w szpitalach ,wiele miesiecy czekajacym na zabiegi czy operacje.Nikogo nie obchdzą wasze glupie argumenty rodem z pudelka i plaskoziemców. Nie szczepcie sie ale badzcie konsekwentni i od szpitali wyp***lać .Leczta sie melisą i bańkami .

Send this to a friend