Informacje

OŚWIĘCIM. Wnuk chciał zabić swoją babcię

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu zatrzymali 19 – latka podejrzanego o usiłowanie zabójstwa swojej babci. Kobieta w porę trafiła pod opiekę lekarzy, natomiast jej wnuk decyzją Sądu trafił do jednego z aresztów śledczych.

W nocy z piątku na sobotę (19/20.11.2021) o godzinie 3.30 dyżurny oświęcimskiej Komendy Policji został powiadomiony, że na Szpitalny Oddział Ratunkowy ratownicy przywieźli 68 – letnią kobietę z ranami ciętymi głowy oraz klatki piersiowej. Policjanci błyskawicznie udali się do szpitala, gdzie ustalili, że związek z uszkodzeniem ciała kobiety miał jej nastoletni wnuk, który mieszkał u niej od dwóch dni.

Funkcjonariusze natychmiast udali się do mieszkania pokrzywdzonej gdzie zatrzymali 19 – latka. Podczas oględzin miejsca zdarzenia za jednym z okien mieszkania policjanci odnaleźli i zabezpieczyli nóż kuchenny, którym posłużył się sprawca.

Podejrzany trafił do pomieszczeń dla zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji.  Badanie jego stanu trzeźwości nie wykazało alkoholu w wydychanym powietrzu. Przeprowadzone badanie testerem narkotykowym nie wykazało zawartości środków odurzających. Zatrzymanemu została jednak pobrana krew do analizy na zawartość innych substancji w organizmie.

W trakcie prowadzonych czynności śledczy ustalili, że nastolatek używając noża kuchennego zaatakował kobietę podczas snu. Po tym fakcie powiadomił sąsiada z którym wspólnie wezwali karetkę Pogotowia Ratunkowego.

W sobotę (20.11.2021) podejrzany został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu, gdzie na podstawie zebranych dowodów prokurator przedstawił mu zarzut usiłowania zabójstwa.  Następnie 19 – latek trafił przed oblicze sędziego, który na wniosek prokuratora zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Wczoraj (22.11.2021) przed południem podejrzany został osadzony w jednym z aresztów śledczych.

Za usiłowanie zabójstwa grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 10 lat, kara 25 lat pozbawienia wolności lub dożywocie.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend