Informacje

Mało znane atrakcje Zakopanego i okolic

Podhale to rwące strumyki i rzeka Zakopianka- płynąca swoim codziennym rytmem, w odróżnieniu do mocno obleganej potocznie nazywanej tak samo drogi. To również najwyższe góry w Polsce i niezwykle widoki. Choć patrząc na Krupówki czy Gubałówkę, jest gwarno i tłumnie. Trudno w tym wszystkim czasem odnaleźć spokój i poczuć klimat gór.

Obok wydeptanych przez turystów szlaków jest jeszcze wiele pięknych miejsc w Zakopanem. Na uboczu, bez poklasku i bez tłumów. To miejsca, w których można zobaczyć prawdziwe oblicze gór i górali.

Dolina Lejowa i Butorowy Wierch

Pomiędzy Kościeliskiem a Doliną Chochołowską jest Dolina Lejowa. Jest to największa po polskiej stronie dolina reglowa. Ma niecałe 5 km długości. Jest znacznie mniej oblegana od dwóch wspomnianych, najpopularniejszych na Podhalu dolin. Przemierzając ją można odetchnąć od tłumów i napawać się pięknymi widokami.

Kolejna propozycja to Butorowy Wierch. Jest on świetną alternatywą dla kolejki na Gubałówkę, gdzie prawie zawsze jedzie pełny wagonik. Na Butorowy Wierch wjeżdża się kolejką krzesełkową. Zwiększa to przyjemność i możliwość podziwiania niezwykłości Tatr- oczywiście przy dobrej pogodzie.

Chochołów- wehikuł czasu

Świetną alternatywą do spaceru po Krupówkach jest wioska Chochołów. Choć słynie ona z term i na turystów nie narzeka, to warto iść na długi spacer w Chochołowie. Wzdłuż drogi ciągną się tradycyjne, drewniane chałupy. W tym miejscu można poczuć klimat dawnych lat.

Przed wyprawą śniadanie w góralskim stylu

Chodzenie po górach, spacery po Krupówkach, wycieczka do Chochołowa wymagają dostarczenia  o poranku konkretnej dawki energii! A taką dają śniadania regionalne. Górale wiedzą, że śniadanie powinno być energetyczne, ale też zdrowe.

Turyści, którzy wynajmują domek bądź apartament i nie mają wyżywienia, mogą zamówić śniadanie. Co ważne dostawa w obszarze Zakopanego i Kościeliska jest bezpłatna. Możliwa jest również dostawa poza ten obszar, ale wiąże się z dodatkowa opłatą.

Śniadania Zakopane to oferta jednej z firm, która ma swoją bazę noclegową i gastronomiczną. Bazują na produktach lokalnych, co widoczne jest na talerzach i odczuwalne w smaku! Do wyboru są różne śniadania. Począwszy od klasycznego, przez regionalne, wegetariańskie, po śniadanie na słodko i dla dzieci. Śniadanie zamawia się przez stronę internetową firmy i nie zajmuje to dłużej niż minutę.

Jeśli planujesz wycieczkę w góry, dłuższe spacery, to wraz ze śniadaniem zamów bułki bądź inne dodatki, które zaspokoją głód.  Można zamówić również kawę, herbatę, soki. Śniadanie jest urozmaicone, są w nim dania na ciepło i tradycyjne poranne przekąski w postaci wędlin.

art. partnerski

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend