Informacje

OŚWIĘCIM. Utrudnienia na ważnej drodze, rusza budowa ronda turbinowego

Spółka Budimex, wykonawca obwodnicy Oświęcimia wraz z mostem na Sole i połączeniem do drogi S 1 informuje o rozpoczęciu budowy ronda w ramach jej przebiegu.

Od wtorku, 27 czerwca, rozpoczną się prace przy drodze wojewódzkiej 948 – przy ul. Jagiełły, gdzie powstanie rondo turbinowe. Roboty będą prowadzone do końca roku. Na czas inwestycji ruch będzie prowadzony wahadłowo. Dodatkowo w piątki i niedziele będzie też ręczne sterowanie ruchem. W połowie lipca planowana jest budowa drugiego ronda przy drodze wojewódzkiej 933 – przy ul. Legionów. O dokładnym terminie wykonawca poinformuje z wyprzedzeniem.

UM Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

16 komentarzy

 1. A co z rondem przy ulicy chemików i fabrycznej? Czy będzie tak jak z otwarcie nowego centrum obsługi turystów przy audchdwitz? Prezydent będzie zaskoczony sytuacją?

  Czy władze ja miasta i powiatu maja jakiś dobrych doradców czy tam są sami klakierzy?

 2. ,,A komu to potrzebne”- Jak zwykle projektanci przekombinowali, rondo turbinowe w założeniu ma ułatwiać płynny ruch na tymże rondzie ,jednak prawdopodobnie będzie siedliskiem stłuczek i mandatów.

 3. Tylko idiota narzeka jak mu oddaja chociaz czesc pieniedzy zlupionych podatkami…

 4. Pod tunel w Świnoujściu też się podpięli mimo, że nie dali ani grosza. Unia im za to rogi wyprostowała.

 5. Jestem za tym aby przy najbliższych wyborach głosować na p. Hotina. Naszym hasłem: „Hotin na prezydenta”!!!

  Dlaczego nie? Skoro Janusz Kowalski, który nie odróżnia pszenicy od owsa, jest ministrem rolnictwa. Więc Hotin też może.

 6. boni, wyborca po, nie jesteście oczytani ani osłuchani w poważnych i niezależnych mediach. wiedza z ambony i TVP to żadna wiedza. Efekty widać po tym co tutaj wypisujecie

 7. Ale dziękuję Ci, przynajmniej wykurzyłeś stąd pisowskich radnych, z ich „felietonami” i „listami otwartymi”.

  Ponieważ boją się, aby wymieniano jednym tchem: „Przewoźnik, Łoziński i Hotin”.

 8. A co zrobił tusk?Wtedy nie było unii?Wiekszych frajerów niż ci którzy głosują na POpaprancow nie znam!

 9. To nie PIS to buduje tylko Unia Europejska wyłożyła kasę na budowę .Zajęło im to 8 lat żeby budowa ruszyła wiadomo idą wybory to trzeba się lansować żeby frajerzy z PISU na tych nieudaczników głosowali. Kaczyński nie dołożył się do tej inwestycji ani grosza.Bambik Morawiecki też.

Send this to a friend