Informacje, Sport

KRAKÓW. III Igrzyska Europejskie Kraków-Małopolska 2023 oficjalnie otwarte!


Na Stadionie Miejskim im. H. Reymana w Krakowie odbyła się uroczysta Ceremonia Otwarcia III Igrzysk Europejskich. Przed nami 12 dni sportowych emocji!

III Igrzyska Europejskie Kraków-Małopolska 2023 otworzył Prezydent RP Andrzej Duda.

To szczególna edycja tej imprezy, bo Igrzyska po raz pierwszy odbywają się na terytorium Unii Europejskiej. Jednocześnie jest to największe w tym roku wydarzenie sportowe na świecie. Jestem przekonany, iż wszyscy czujemy, że już dzisiaj zapisuje się ono w historii – mówił Andrzej Duda.

Jak dodał, sport to przestrzeń szlachetnej rywalizacji, międzyludzkiej solidarności i przyjaźni, a ideały olimpijskie są wyrazem wolności, pokoju oraz szacunku dla ludzkiego życia i godności każdego człowieka.

W tym kontekście chciałbym szczególnie serdecznie powitać sportowców z Ukrainy, która toczy heroiczną wojnę z rosyjską agresją. Drodzy ukraińscy przyjaciele! Wasza obecność tutaj jest wyraźnym znakiem, że ideały olimpijskie są silniejsze niż zło i przemoc! Dziękuję, że jesteście!

– powiedział prezydent.

W swoim wystąpieniu marszałek województwa Witold Kozłowski przywitał wszystkich sportowców i gości w Małopolsce.

Małopolska ‒ to miejsce niezwykłe pod każdym względem! Małopolska, to miejsce przyjazne, gościnne i bezpieczne – to piękny region o wspaniałej historii. Dla mieszkańców Małopolski szacunek dla godności każdego człowieka, przyjaźń i tolerancja, braterstwo i solidarność – to wartości najbliższe! Dlatego wojnie mówimy nie! Musimy być jednością!

Igrzyska Europejskie Kraków-Małopolska 2023 to ponad 7 tysięcy sportowców, którzy będą rywalizować w 29 dyscyplinach. Relacje z poszczególnych rozgrywek dostępne są – pod tym linkiem – na oficjalnej stronie wydarzenia.

UMWM

Poprzedni artykułNastępny artykuł

15 komentarzy

 1. Do lokalu.
  Zapomniałem Ci jeszcze dodać gwolli ścisłości że Rosyjscy sportowcy od 5-u lat startują pod neutralną flagą. Jeszcze wojny nie było a już startowali bo tego wymagał MKOL. Ale dla Pisowskich jebanych patokatolickich fanatyków jak Bortniczuk to za małooooo!!!. Więc się doucz!!!!!

 2. Doskonale, zrozumialem. . Czyli idąc tokiem twojego rozumowania
  Jak Polski Ksiądz pedofil zgwałcił dziecko to i tak mam mówić że to nie jest wina kościoła bo to moralnie uzasadnione? Idź się kretynie jebany leczyć boś chory na umysle

 3. No nie zrozumiał Pan, Panie Policjant tego, co napisałem. Tu nie idzie o to, czy dany sportowiec popiera swój rząd czy nie, tylko idzie o to, że propaganda terrorystycznego państwa, dokonującego seryjnych morderstw i zbrodni wojennych, wykorzystuje ewentualne występy i sukcesy swoich sportowców do budowania pozoru potęgi państwa. Potęgi wykorzystywanej do dokonywania wspomnianych zbrodni. Dlatego usunięcie rosyjskich sportowców występujących pod rosyjską flagą (to jest ważne) z wszelkich imprez międzynarodowych jest moralnie uzasadnione. Nawet jeżeli poszczególni sportowcy reżimu nie popierają i być może po cichu się sprzeciwiają. Mogą w takiej sytuacji przecież postarać się o obywatelstwo innego państwa i w zawodach startować pod inną flagą. Kilku takich by się znalazło.

 4. Do Lokals
  Idąc twoim tokiem rozumowania to po obraźliwych – skandalicznych słowach o Polakach Dyrektora IPN UA które padły kilka dni temu publicznieeee!!! to wszyscy sportowcu Ukrainy powinni być natychmiast wyjebani z Igrzysk na zbity pysk!!. Czy to nie byłoby sprawiedliwe?. Przecież ” oni też popierają” swoje władze swojego ministra który skandalicznie obraził Polaków!!! No to jak kolego kij nie ma w tym wypadku dwóch końców???

 5. Panie Policjant, tu nie chodzi o żadnych sportowców i popieranie bądź nie tego czy owego, tylko o ruską propagandę, która będzie cieszyć japę jak to ich sportowcy uczestniczą w rywalizacji cywilizowanych krajów, wciskając swoim kit o przynależności do tychże. Gadanie, żeby sportu nie mieszać z polityką nie działa w tym wypadku (z resztą w większości również – patrz casus Marciniaka ostatnio). Ruscy sport traktują jako element imperialnych marzeń o podboju tej części świata, którą sobie uroili w swoich chorych łbach, uważać za swoją strefę wpływów.

 6. Do @ Ormo
  Takie kłamstwa wmawia Bortniczuk, Duda i Morawiecki takim wszystko łykającym ” pożytecznym” idiotom jak ty. A ty jesteś odpowiedzialny za łamanie Konstytucji przez Dudę??? Jesteś??? Bo według mnie skoro masz takie myślenie to jesteś!!

 7. Milicjant bądź zomowiec ono popierają zbrodniarza putina ty też?Napisz to otwartym tekstem obędzie ok.

 8. Do @ ko
  Skoro dla ciebie sportowiec który jak każdy inny z innego przygotowywał się do Olimpiady harując 4 lata to morderca to znaczy że jesteś jebnięty na umysle jak paczka gwoździ- nie ubliżając gwoździom

 9. Bortniczuk ty Pisowski fanatyku dlaczego nie podzielisz się z Polakami najnowszymi informacjami tj. Że z powodu twojego fanatyzmu , jątrzeniu i sianiu nienawiści wobec Rosyjskich sportowców- Polsce w trybie natychmiastowym odebrano organizacje Mistrzostw w Szremierce. Słusznie zresztą. Patokatoliccy fanatycy nie odróżniający Polityki od Idei sportowej rywalizacji powinni co najwyżej organizować zawody w stawianiu babek z piasku w piaskownicy

 10. To moja ulubiona pisowska celebrytka Iwona Gibas, w stroju ludowym z okolicy Brzeszcz. Jednak wątpię, aby chciała startować: konkurencja fikania w wodzie nóżkami powoduje, że na zdjęciach nie widać kto fika. A tego by przecież Gibas nie chciała.

 11. Obiektywnie:
  1. FAJNE przedstawienie zrobione z rozmachem jak na nasze reali, choć trochę za długie – trochę za dużo tej historii
  2. Pokaz świateł i drony na końcu PERFECT
  3. MAŁY MINUS że nie wypełnione wszystkie miejsca
  4. Gwizdy przy jednej osobie BEZCENNE

Send this to a friend