Informacje, Sport

OŚWIĘCIM. Za nami już trzy świetne finały w pływaniu artystycznym

W Oświęcimiu trwa niezwykle barwna i efektowna rywalizacja w pływaniu artystycznym. 175 czołowych europejskich pływaków i pływaczek walczy nie tylko o sportową sławę, prestiż i 8 kompletów medali Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023. Zawody mają także rangę mistrzostw Europy i są kwalifikacją do Igrzysk Olimpijskich. Za nami już trzy finały poszczególnych konkurencji. We wczorajszej i dzisiejszej ceremonii wręczenia medali wzięła udział Iwona Gibas z zarządu województwa. Dzisiaj sportowcom w Oświęcimiu gratulował także radny województwa Rafał Kosowski.

Oświęcimska pływalnia, obiekt piękny i nowoczesny, tętni życiem i pulsuje mocnym sportowym rytmem od pierwszego dnia Igrzysk Europejskich.

Jesteśmy w Oświęcimiu świadkami wspaniałego sportowego spektaklu. Pływanie artystyczne to bardzo widowiskowa dyscyplina. Gratulujemy wszystkim sportowcom i podziwiamy ich niezwykłe umiejętności. Bardzo się cieszę, że mający tak piękne tradycje sportowe Oświęcim jest dziś częścią Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023. Gratuluję organizatorom i samorządowcom. Dziękuję i gratuluję Panu Marszałkowi Witoldowi Kozłowskiemu, który włożył ogrom pracy i serca w to, by Igrzyska Europejskie 2023, to wielkie święto sportu, odbyło się w naszej Małopolsce

– mówi Iwona Gibas z Zarządu Województwa Małopolskiego.

Zawodnicy prezentują się doskonale. Pływanie artystyczne to sport, który znakomicie się ogląda. Poziom i sportowa stawka, zgodnie z przewidywaniami jest wysoka.

Na pływalni w Oświęcimiu kibicujemy sportowcom z 25 krajów. Wśród nich czołowi i utytułowani zawodnicy tej dyscypliny z Austrii, Belgii, Bułgarii, Czech, Danii, Estonii, Francji, Grecji, Gruzji, Hiszpanii, Holandii, Izraela, Liechtensteinu, Niemiec, Portugalii, Serbii, Słowacji, Słowenii, Szwajcarii, Turcji, Ukrainy, Wielkiej Brytanii, Węgier i Włoch. Na starcie nie mogło oczywiście zabraknąć reprezentantów gospodarzy. W tym elitarnym gronie Polskę reprezentuje duet Nikola Leja oraz Swietłana Szczepańska (obie z AZS OŚ Poznań).

Pływanie artystyczne często nazywane jest wodnym baletem. To suma absolutnie niezwykłych pływackich umiejętności, gracji ruchu, artystycznego wdzięku i precyzyjnej synchronizacji. Pływanie artystyczne to sport uprawiany również przez mężczyzn. Tak właśnie jest podczas naszych Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023 – w Oświęcimiu o medale rywalizują panie oraz panowie.

Organizatorzy podkreślają, że Igrzyska Europejskie Kraków – Małopolska 2023 z pewnością przyczynią się do zwiększenia popularności tej pięknej dyscypliny jaką jest pływanie artystyczne. Bilety wyprzedane. Poziom sportowy bardzo wysoki. Atmosfera znakomita. Zgodnie z przewodnim hasłem Igrzysk Europejskich: We are unity!

Wczoraj, w finale konkurencji Duet Technical, pewnie wygrały Austriaczki. Srebrny medal dla reprezentantek Holandii. Trzecie miejsce i brązowy medal Igrzysk Europejskich popłynie do Grecji. Natomiast w pierwszym z finałów na pływalni w Oświęcimiu, po znakomitym występie, na pierwszym miejscu w konkurencji Mixed Duet Technical uplasowała się para z Włoch – Minisini Giorgio i Ruggiero Lucrezia, która zaimponowała sędziom swoją perfekcyjną techniką, elegancją i synchronizacją ruchów.

Dzisiaj, w piątek 23 czerwca, odbywają się w Oświęcimiu finały dwóch konkurencji. Za nami właśnie trzeci finał w pływaniu artystycznym podczas Igrzysk Europejskich Kraków – Małopolska 2023. Zwycięzcami konkurencji Team Free Routine Combination są pływacy z Izraela. A wieczorem – finał Team Technical.

W sobotę 24 czerwca na oświęcimskiej pływalni sportowcy zmierzą się w trzech finałach (Acrobatic Routine, Duet Free, Mixed Duet Free). W niedzielę 25 czerwca będziemy świadkami ostatniego finału, który zwieńczy rywalizację w pływaniu artystycznym (Team Free). Po każdym z finałów odbywają się ceremonie medalowe.

UMWM

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł

13 komentarzy

 1. Widzę w wyobraźni prezydenta Janusza pomiędzy radnym Przewoźnikiem a panią marszałek Gibas z podniesionym kciukiem do góry…

 2. brawo pis – na poparcie waszych sukcesów napewno lepsza jest ostrołęka, turów, odra . . .

 3. Przecież to PIS rządzi a nie PO to do kogo te pretensje wy rozdajecie kasę na lewo i prawo .300 miliardów wprowadzone poza budżet.

 4. Szkoda tylko że ekipa PO jest zmęczona i nie interesowała się tymi igrzyskami od samego początku, czyli od 2019 roku. Panowie z PO Krynica zmodernizowała halę lodową w ramach igrzysk.
  Brawo PiS za tą imprezę! 👏 A PO niech sobie gwizda.

 5. O kurczę blade , a gdzie jest wuefista ( starzec) przeoczyl taką ważną imprezę A tak na niego liczyli mieszkańcy Oświęcimia.Coś mi się wydaje, że się już nachapał tych stołków koryto + ,że ta miernota PISU już się wypalił zawodowo.Nie chce się już lansować tak jak jego partyjny koledzy Łoziński, i Przewoźnik.

 6. przepraszam za mój błąd – brązowy medal zdobyły francuzki i ich dotyczyła ta wpadka. Przepraszam

 7. Najważniejsze są dla nich zdjęcia. Nieważne jakie. Ważne żeby o nich pisali. Prawie jak za Marszałka.

  Cała prawda. Całą dobę. 100proc PiS

 8. do paradowania przed kamerami i przed kasą pierwsi. Żeby spieprzyć nabożeństwo też pierwsi
  Dzisiaj (piątek) wieczorem podczas dekoracji medalowej „zadbali” o to żeby dwie brązowe medalistki z W.Brytanii nie otrzymały maskotek, Dla Hiszpanki zabrakło z kolei złotego medalu. Nikt nie naprawił błędu, nikt nie przeprosił. Oni po prostu do niczego się nie nadają Typowa pisowszczyzna. Na szczęście już nie długo ! ! !

 9. A radny Przewoźnik co tam robi to jest impreza sportowa nie wiec polityczny.

Send this to a friend