Informacje, Kultura

OŚWIĘCIM. Tunele pod zamkiem otwarte dla turystów

Miłośników podziemi, mrocznych korytarzy zapraszamy do zwiedzania tuneli pod wzgórzem zamkowym, które ponownie otwarły się w marcu. Kilkumiesięczny jesienno -zimowy lockdown wykorzystano na przeprowadzenie prac modernizacyjnych tuneli oraz opracowanie nowej wystawy stałej o Legionach Polskich i lokalnych wydarzeniach z czasów I wojny światowej.

Atmosfera tajemniczości, wyjątkowa sceneria oraz możliwość udziału w grze na pewno zachęci wiele osób do poznania tego miejsca. Tunele można zwiedzać w trzech turach o godzinie 10, 12 i 14 w poniedziałki, wtorki, czwartki oraz piątki. W niedziele przewidziano wejścia o godzinie 10.30, 12.30 i 14.30. Z kolei w środy w godzinach 10, 12 i 14 można będzie zwiedzać tunele bez udziału w “Grze o niepodległość”.

Rezerwacja terminu i godziny wejścia do tuneli pod nr tel. 33 842 44 27 – od poniedziałku do piątku – w godzinach od 8 do 16.
We wzgórzu oświęcimskiego zamku znajdują się dwa tunele, starszy pochodzi z końca XVIII wieku, późniejszy wykonany został w latach 1939-1945.

Muzeum Zamek

Poprzedni artykułNastępny artykuł

7 komentarzy

  1. Jak długie są te tunele, 50 metrów i 30 metrów? Dlaczego nigdzie nie informuje się o frekwencji w muzeach w Oświęcimiu? A może to sto osób rocznie? Teraz jeszcze dojdzie muzeum pomagającym więźniom. Ciekawe ile to wszystko kosztuje.

  2. Jak organizatorzy zwiedzania rozwiazali problem ewentualnego ryzyka zarażeniem się COVID ? Wszak tunele to konstrukcje gdzie wymiana powietrza jest utrudniona i jak sprawnie nie działała by wentylacja to owo powietrze owiewa wszystkich po kolei , znajdujących się wewnątrz.

  3. ….. do wszystkich : może to nie są tunele o ogromnej ilości zakamarków czy dużych odległości , ale wartość i wiedza historyczna o Oświęcimiu…. BEZCENNA !! 👍🙂 wtedy kiedy ja zwiedzalem byli również turyści z Poznania , Torunia oraz okolic Opola ….. byli zachwyceni . O tunelach dowiedzieli się z Internetu oraz od znajomych którzy byli tu wcześniej . Z kolei wieża !??? widok na miasto rewelacyjny . Ja osobiście polecam , nasuwa się powiedzenie : ” cudze chwalicie swego nie znacie ” …….

  4. Nie wiem po co się tak gorączkujecie. Wrażenia po przejściu tych tuneli to jak wyprawa po ziemniaki do piwnicy. Taka sama atrakcja.

  5. Czyli dla tych co pracują tunele do zwiedzania tylko w niedzielę!?Gratuluję tym co ustalali ten grafik.

Send this to a friend