Informacje

POWIAT. 102 tys. zł na zakup sprzętu komputerowego do nauki zdalnej

Województwo Małopolskiego przeznaczyło 102 tys. zł na zakup sprzętu komputerowego do nauki zdalnej we wszystkich szkołach średnich prowadzonych przez Powiat Oświęcimski. Ponadto ponad 60-tysięczne wsparcie otrzymała od samorządu wojewódzkiego niepubliczna placówka oświatowa prowadzona przez księży salezjanów w centrum Oświęcimia. Pieniądze pochodzą z Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej.

Z symbolicznym czekiem przyjechała dziś do starostwa Iwona Gibas, członkini zarządu Województwa Małopolskiego. Przekazała czek na ręce starosty oświęcimskiego Marcina Niedzieli.

– Mam ogromny zaszczyt w imieniu samorządu Województwa Małopolskiego wręczyć tę symboliczną promesę na zakup sprzętu do nauki zdalnej w szkołach średnich w powiecie oświęcimskim – powiedziała Iwona Gibas, wyrażając nadzieję, że sprzęt komputerowy dobrze posłuży uczniom w pracy zdalnej.

Starosta Marcin Niedziela podziękował za pomoc, zaznaczając, że jest to jedna z wielu form wsparcia dla szkół.

– Cieszę się, bo jest to na pewno duża pomoc w tych trudnych czasach. Nauka zdalna to jest anormalna sytuacja. Nie wszystkich stać na sprzęt, więc ta pomoc będzie dobrze służyć młodzieży – powiedział starosta.

Iwona Gibas dodała, że niedawno szkoła salezjańska w Oświęcimiu, która jest placówką niepubliczną, otrzymała ponad 60 tys. zł na tę formę wsparcia uczniów w dobie zdalnego nauczania.

Źródło: powiat oświęcimski / Fot. RL

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend