Informacje

POWIAT. Grupa ze Śląska kradła infrastrukturę kolejową

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu rozpracowali grupę przestępczą ze Śląska, którą tworzyli czterej mieszkańcy Katowic. Grupa zajmowała się kradzieżami infrastruktury kolejowej i teletechnicznej, na dużą skalę.

Oświęcimscy policjanci od kilku miesięcy pracowali nad ustaleniem sprawców, którzy od sierpnia do października ubr. na terenie Oświęcimia dokonali trzech kradzieży infrastruktury kolejowej oraz teletechnicznej z terenów  placów budowy oraz z terenów kolejowych.

Rozpracowując przestępczy proceder policjanci wpadli na trop wiodący do grupy przestępczej, w skład której wchodziło czterech mieszkańców Katowic w wieku od 25 do 54 lat.  W dniu 21 grudnia ubr. na podstawie prokuratorskiego nakazu przeszukania, policjanci weszli do miejsc zamieszkania wszystkich podejrzanych, gdzie zabezpieczyli sprzęt służący do popełnienia przestępstwa, w tym szlifierki kątowe oraz  obcinaki hydrauliczne. Sprawcy zostali zatrzymani i trafili do oświęcimskiej komendy Policji.

Na podstawie zebranych dowodów podejrzanym przedstawiono już trzy zarzuty kradzieży infrastruktury kolejowej.  Policjanci oszacowali, że  wartość skradzionego mienia wraz ze stratami firm sięgnęła 450 tysięcy złotych.

W toku dalszego postępowania zarzuty wobec podejrzanych zostaną uzupełnione ponieważ materiał zebrany w tej sprawie wskazuje na fakt, iż przestępcy stoją również za kradzieżami infrastruktury kolejowej na terenie Brzeszcz oraz licznymi kradzieżami dokonanymi na terenie Polski,  między innymi w województwie śląskim oraz województwie opolskim. Ponadto policjanci nadal pracując nad tą sprawą starają się także ustalić paserów oraz skupy złomu, które skradzione mienie skupywały.

Za popełnione przestępstwa podejrzanym grozi do 5 lat więzienia.

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend