Kultura

OŚWIĘCIM. Tomasz Kuncewicz uhonorowany medalem „Powstanie w getcie warszawskim”

W 79. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim Tomasz Kuncewicz, dyrektor Centrum Żydowskiego w Oświęcimiu został uhonorowany medalem „Powstanie w getcie warszawskim” przyznanym przez Stowarzyszenie Żydów Kombatantów i Poszkodowanych w II Wojnie Światowej oraz Stowarzyszenie Żydowski Instytut Historyczny w Polsce. Wyróżnienie jest dowodem uznania za obronę godności każdego człowieka oraz za walkę z przejawami ksenofobii, nacjonalizmu i antysemityzmu. Dziękujemy za docenienie naszych wieloletnich działań, a także wzruszającą laudację wygłoszoną podczas uroczystości przez Lesława Piszewskiego, której treść publikujemy poniżej.

Wśród uhonorowanych wyróżnieniem osób są też między innymi Wojciech Smarzowski, Maja Kleczewska i Wilhelm Sasnal. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i dziękujemy za Państwa niezwykle ważne i potrzebne działania!

Poprzedni artykułNastępny artykuł

3 komentarze

  1. Podobno Bąkiewicz ma dostać medal za atak na będących w kościele Ukraińców. Podobno śpiewali po ukraińsku.

  2. Egon prawdziwi Polacy za to kupują ropę i gaz sponsorując tym samym zagładę ludzi w Ukrainie. Rzecz w tym iż niebawem i my będziemy mordowani jak kiedyś.

  3. O, aż tak niski poziom wystarczy by otrzymać ową nagrodę?
    Nie wspieram Izraelskich inwestycji, gdyż przyczyniają sie do zagłady Palestyńczyków

Send this to a friend