Informacje

POWIAT. Najważniejsi samorządowcy przekazali plac budowy

Wkrótce rozpocznie się modernizacja placu przed dworcem kolejowym w pasie drogowym powiatowego traktu nr 1880K ul. Powstańców Śląskich w Oświęcimiu.

Dziś z udziałem włodarzy Powiatu Oświęcimskiego (starosta Andrzej Skrzypiński, wicestarosta Paweł Kobielusz, członek zarządu powiatu Jerzy Mieszczak), Miasta Oświęcim (prezydent Janusz Chwierut) nastąpiło przekazanie wykonawcy placu budowy. Zadanie jest finansowane przez Powiat Oświęcimski przy wsparciu Miasta Oświęcim.

Modernizacja drogi dla autobusów zatrzymujących się na przystanku przy dworcu oraz postojowej dla taksówek jest konieczna. Stan traktu jest zły, a kostka w wielu miejsca zapada się.

Wykonawcą zadania jest Zakład Usług Budowlanych „DĘBOWSKI” z Zaborza (Gm. Oświęcim). Wartość umowna kontraktu sięga blisko 163 tys. Firma ma do 60 dni kalendarzowych od daty przekazania placu budowy na wykonanie robót.

Fot. RL / powiat oświęcimski

Poprzedni artykułNastępny artykuł

25 komentarzy

 1. A na przykład dlaczego taki Glapiński może przyznawać sobie co roku podwyżki po 20% pensji i zarabiać milion sto tysięcy złotych oraz dawać sobie premie po sześćset tysięcy złotych? My oświęcimscy radni pis też chcemy zarabiać jakieś normalne pieniądze, nie takie, jak lud ciemny. Też chcemy być prezesami i zasiadać w pięciu radach nadzorczych jednocześnie. A przecież ceny w sklepach ciągle rosną i rosną.

 2. Jeszcze do niedawna,aby rządzić należało zapisać się do niemieckiej opcji politycznej zwanej Platformą z nazwy tylko Obywatelską. Dzisiaj wystarczy być uczciwym jak PiS,a wygrana w wyborach przyjdzie sama!

 3. W Psiej Wólce rządzi pis, w Ģłuchej Dolnej rządzi pis, to dlaczego pis nie może rządzić w Oświęcimiu? To jawna niesprawiedliwość. Taki Horała na przykład jest jednocześnie wiceministrem od obojętnie czegośtam, prezesem Centralnego Portu Komunikacyjnego, a od wczoraj też innym jeszcze wiceministrem i kasuje miesięcznie grubo ponad 100 000. A my? Też chcemy posad i pieniędzy. Bo nam się po prostu należą.

 4. Niech to szemrane towarzysze pojadą do N.Bierunia i pooglądają jak miasto odreustorowalo otoczenie dworca

 5. Przegranym pismanom w wyborach do Rady Miejskiej , Rady Powiatu i na Prezydenta pozostaje jedynie anonimowo szydzić ze zwycięzców zza klawiatury . Obłuda .

 6. Na fotce Lord Vader z ekipą Małego imperium „The Powiat” przed międzygalaktycznym dworcem wysyłającym ludzi w dalekie podróże. Obradują jak uczynić rentownym kosmodrom Park nad Ride i jak zwabić inwestorów z innych galaktyk do pracy na rzecz City Oświęcim.

 7. Dworzec autobusowy byłby w Oświęcimiu bardzo potrzebny. Dotąd jest tak, że przez stare miasto przejeżdżają mniej więcej po 4 busy na godzinę. A gdyby zbudować taki dworzec – na przykład na placu Kościuszki – z 4 przykładowo stanowiskami, na każdym takim stanowisku mógłby się zatrzymywać jeden bus na godzinę. W ogromny sposób ułatwiłoby to życie pasażerom. Nie rozumiem dlaczego Chwierut tego nie rozumie i dworca na placu Kościuszki nie buduje. W Krakowie jest, w Warszawie jest – to dlaczego w Oświęcimiu nie ma?

 8. Prezydent rozważy; zrobić zakaz wjazdu do Miasta, samochody parkować w Park&Raid, przynajmniej będzie wykorzystany. Dojazd do Miasta MZK- będzie rentowny. Zakaz wjazdu samochodów do Miasta uwolni z roboty Straż Miejską, bo ta nie radzi sobie z niczym w Mieście. Pan Chwierut chyba nie uratuje już kadencji. Panie Prezydencie, żal mi pana, szansa na kolejną kadencję „sypie się” jak kamienie w płycie Rynku.

 9. Cackają się z tą Nideckiego i cackają, a obiecana przez Szydłową 7 lat temu ekspresówka S-1 do Katowic i Bielska już dawno gotowa. Dzięki czemu matka z dziećmi może szybko dojechać do lekarza i na zakupy. Da się?

 10. Może pierwsze niech na Błoniach skończą.
  Od dwóch tygodni trzeba z dziećmi do żłobka chodzić drogą, albo dziurami po chodnikach.

 11. Najczęstszym powodem obgadywania jest zawiść i zaniżona ocena osoby plotkującej, wynikająca nierzadko z jej życiowych niepowodzeń.
  Osoba taka poprawia sobie samopoczucie przekazując bądź nawet tworząc nieprzychylne opinie i informacje na temat ludzi, którym najczęściej zazdrości i którym źle życzy.

 12. To jest banda imbec… Jak byla droga zamknięta, mogli robić, jak był dworzec zamkniety, mogli robić, to nie, teraz beda rozwalać

 13. Ludzie co chcecie od wieśmiaków i komunistów jak zwykle słoma a nie kultura.

 14. Jeszcze tylko budki z piwem brakło….Elyta z PO,nie dziwie się że za rządów Chwieruta z Oświęcima zrobiłą się dziura bez przyszłości.

 15. Ale jaka znowu modernizacja ? Przecież kilka lat temu modernizowali ? Nie ma pilniejszych potrzeb ? Może by tak języków obcych uczyć w mniejszych grupach ? Albo sfinansować zajęcia z programowania ?

 16. Zdjęcie za 163 tysiące złotych 🤣 Zdjęcie obrazuje jakość panów z PO. Ręce w kieszeniach! Czego tam szukają tak łapiąc się za kieszenie? Brawo dla specow od PR w starostwie 💪

 17. Tak wielką sumę pieniedzy to z wasnych portfeli wyciagnęli? Przecież 173 tysiące to dla takich notabli to jakieś drobne na waciki,a może chodzilo tylko o zwykły lans?

Send this to a friend