Informacje

OŚWIĘCIM. Radny przechodzi do Polski 2050 Szymona Hołowni

W czwartek 25 lutego Stowarzyszenie Polska 2050 Szymona Hołowni zorganizowała konferencję prasową pod Miejską Biblioteką Publiczną w Oświęcimiu.

W konferencji prasowej wzięli udział: Maciej Pikor – Prezes Zarządu Stowarzyszenia Polska 2050 w Małopolsce, Jan Adamaszek – radny miasta Oświęcim oraz Maria Kowalska-Koźbiał, liderka powiatu oświęcimskiego.

Organizatorzy odnieśli się do licznych działań liderów i wolontariuszy z powiatu oświęcimskiego na rzecz lokalnej społeczności m.in. zbiórki żywności i ubrań dla osób w kryzysie bezdomności z terenu Oświęcimia i okolic, pomocy schronisku dla zwierząt w Chełmku, czy planowanej zbiórki żywności dla stołówki Matki Małgorzaty prowadzonej przez Siostry Serafitki.

Wystosowany został również apel do rządzących, by przygotowali konkretny plan dla gospodarki, a wyeliminowali działania z dnia na dzień. Przedstawiono również propozycje wypracowane przez ekspertów Instytutu Strategie 2050 dla polskiej gospodarki w czasie kryzysu. Prezes Zarządu Maciej Pikor przypomniał, że Polska 2050 od wielu miesięcy informuje, że w sytuacji, w jakiej znalazło się nasze państwo, powinien zostać wprowadzony stan klęski żywiołowej.

Do Stowarzyszenia Polska 2050 w Małopolsce dołączył oficjalnie Jan Adamaszek, radny miasta Oświęcim (startował do rady miasta Oświęcim z KWW Porozumienie dla Oświęcimia). “Zdecydowałem się dołączyć do Stowarzyszenia Polska 2050, ponieważ przekonali mnie do tego projektu tworzący go ludzie. Z jednej strony był to lider ruchu – Szymon Hołownia, który swoją charyzmą i pomysłami na zmianę Polski zdobył moje zaufanie, a z drugiej strony były to wszystkie osoby zaangażowane, entuzjastycznie nastawione do życia, które nie skupiają się na problemach, lecz koncentrują się na szukaniu rozwiązań. To właśnie oni pokazują politykę od nowej strony.” – mówił Adamaszek.

 

Fot. Tomasz Komędera / materiały prasowe

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł

30 komentarzy

 1. @Golden Oczywiście, że nie. Jesteśmy obligatoryjnie wyłączani przez tzw unię. Ceny stali na rynku w ciągu 3 miesięcy wzrosły o 50% i są duże braki. A radny będzie robił ścieżkę rowerową.

 2. I co to da ta zmiana ? Jak wirus w natarciu Myśle że żadna partia nie pomoże teraz i w najbliższych latach ………………………………

 3. Ruch Hołowni najbliższych wyborów nie wygra, PiS-u nie pokona,
  takich szans również nie ma PO.

 4. To jest jego największy sukces polityczny,głośniej już o nim nie będzie.Niech się cieszy…

 5. Jan Adamaszek – jak zwykle, niczym niezmącone zadowolenie z siebie 🙂

 6. Do : powtórka z historii : jeśli to do mnie !? … to kula w płot , bo nigdy nie nalezalem do tych partii ….. pozdrawiam wszystkich komentujących za „merytoryczne” podejście do mojego PRZYSTĄPINIA do Stowarzyszenia : Polska 2050 ( jako wolontariusz , sympatyk i entuzjasta ) . Błędne jest stwierdzenie że przechodzę bo jako osoba bezpartyjna, nie mogłem do nikogo przejść…. bo skąd !??! Zawsze będę kojarzony z działalnością społeczno-obywatelską …… NIE polityczną. 🙂🙂🙂🙂👋👋👋👋👋

 7. Mój wpis z 26 lutego godz.17.53 był odpowiedzią do innego wpisu. Niestety, został usunięty.

 8. Z nowymi partiami problem jest taki, że łapią działaczy wszystkich, jacy wolni są, czyli rozbitków politycznych, nieudaczników, wylanych intrygantów, których w poprzedniej partii mieli serdecznie dosyć. Mają jakieś tam doświadczenie w polityce i dlatego wydają się atrakcyjni do przejęcia, ale prędzej czy później przynoszą więcej szkód niż korzyści.

 9. Szczerze, to Janek nigdy nie miał zdolności koncyliacyjnych i koalicyjnych, co przy jego bezpośredniości przy „puszczaniu bąków” w towarzystwie, plasuje się blisko byłego starosty „działeczki”. Eh… kolejna fikcja pełna życia

 10. Mieliśmy w Oświęcimiu dziwaczny KOD, zwariowany i niepoczytalny Strajk Kobiet,
  a teraz mamy Ruch Hołowni bez wyrazistego programu.

 11. To nieważne. Zamordyzm wprowadzony przez Hołownię jest słusznym zamordyzmem.

 12. Rada pana Jana dla bezrobotnych i młodzieży, która nie widzi dla siebie w Osw perspektyw ?

  Wybierzcie się na rower.

 13. Adamaszek będzie mógł zrobić sobie zdjęcie z Joannna Mucha, on jest jak lep na muchy.

 14. Co mnie obchodzi czy ten lub ów radny jest z partii tej czy tej. Radny to nie polityk. Radny pracuje u podstaw, z resztą nie za darmo. Jeśli jego praca zaczyna przynosic efekty,to jest dopiero zaczyn by pomyśleć o uprawianiu polityki. Pisać dalej? Jasne ,szkoda czasu…Szanowni Państwo, nie dajmy robić z siebie frajerów.

 15. „Prezes Zarządu Maciej Pikor przypomniał, że Polska 2050 od wielu miesięcy informuje, że w sytuacji, w jakiej znalazło się nasze państwo, powinien zostać wprowadzony stan klęski żywiołowej.” – czyli upraszczając aby rządzący mogli więcej i na skróty, w czasie gdy słychać narzekania na „zamordyzm”.

 16. Adamaszek zawsze aspirował do Platformy Obywatelskiej, tylko tam jego nie chcieli, tak samo jak byłego radnego Grzybka.

 17. Zmiana barw w trakcie kadencji powinna powinna być zabroniona prawnie pod groźba utraty mandatu. To jest zdrada wyborców. Prawda jest taka, że kto raz zdradził zdradzi i drugi raz.

 18. Głosuj na Szymona czyli Po-bis! Szymon jak będzie musiał podjąć ważną decyzję to się po prostu rozpłacze… 😀

 19. Ta laurka jest artykułem sponsorowanym?

  Lokowanie produktu aż bije po oczach😂

 20. ….. bardzo dziękuję za miłe słowa 🙂🙂🙂 ….. natomiast gdybym miał decydować ( oczywiście hipotetycznie 😏 ) to staralbym się o przedłużenie ścieżek rowerowych do Rajska w okolice stawów , piękne okolice rekreacyjne, potem w tamtej okolicy kładkę nad Sołą i kolejna ścieżka rowerowa w kierunku Kamieńca …. to tak na gorąco . Pozdrawiam 👋👋👋

 21. Ekologiczny? No to zakaz palenia węglem, gazem, drzewem, zakaz jazdy autami, wyrąb do końca drzew w mieście, wybudowanie parku PRAWDY.

 22. Sądzę ze Pan Jan Adamaszek to świetny kandydat na Prezydenta Miasta Oświęcim. Nie ma lepszego kandydata. Potrafi zarządzać i interpelować, poza tym jest bardzo ekologiczny i miły. Ma mój głos. Panie Janie. Jakie inwestycje by Pan proponował w Oświęcimiu?

 23. Każdemu kto zapisze się do Polska 2050 zostanie uszyty piękny garnitur. Promocja trwa do końca lutego br.

Send this to a friend