Informacje, Sport

OŚWIĘCIM. Po wysokim zwycięstwie przyszła porażka 0:5

Nie udał się naszym hokeistom drugi mecz rywalizacji ćwierćfinałowej z GKS-em Katowice. Po wysokim zwycięstwie przyszła porażka 0:5.

Bardzo szybko po rozpoczęciu gry w drugim meczu ćwierćfinałowym okazało się, iż spotkanie to nie będzie przypominało tego środowego. Już po nieco ponad trzech minutach katowiczanie otworzyli wynik meczu, zdobywając pierwszą bramkę.

Nasi zawodnicy za wszelką cenę chcieli odwrócić losy tego spotkania, jednak bardzo dobrze spisywała się defensywa GieKSy. Długi okres bez bramek pozwalał z optymizmem patrzeć na trzecią tercją tego widowiska.

Niestety, ostatnie 10 minut meczu nie należało do najlepszych w naszym wykonaniu. Gol na 2:0 autorstwa Bartosza Fraszko był kluczowy dla tego spotkania. Po nim było już jasne, że o powrót do rywalizacji w tym pojedynku będzie już szalenie trudno. Kolejne trzy bramki były tylko potwierdzeniem, iż mecz ten padnie łupem katowiczan…

Po dwóch meczach stan rywalizacji ćwierćfinałowej jest remisowy. Teraz seria przenosi się na lodowisku przy ul. Chemików.

GKS Katowice – Re-Plast Unia Oświęcim 5:0 (1:0, 0:0, 4:0)
1:0 Maciej Kruczek – Patryk Wajda – Andrei Stepanov (03:08)
2:0 Bartosz Fraszko – Andrei Stepanov (49:02)
3:0 Filip Starzyński – Janis Andersons (54:47)
4:0 Bartosz Fraszko (56:05)
5:0 Bartosz Fraszko (57:25)

Sędziowali: Bartosz Kaczmarek i Robert Długi (główni), Andrzej Nenko i Kamil Korwin (liniowi)
Minuty karne: 2 – 4
Strzały: 31 – 30
Widzów: Bez udziału publiczności

GKS Katowice: Simboch – Kruczek, Wajda, Fraszko, Pasiut, Stepanov – Marttinen, Franssila, Kuronen, Rohtla, Kubalik – Andersons, Krawczyk, Michalski, Starzyński, Wanat – Mularczyk, Zieliński, Nahunko, Paszek, Adamus
Trener: Andrei Parfyonov

Re-Plast Unia Oświęcim: Saunders – Pretnar, Swindlehurst, Kalan, Kowalówka, Koblar – Glenn, Luza, Sherbatov, McKenzie, Brule – Bezuska, Zatko, Garshin, Da Costa, Oriekhin, Noworyta P., Noworyta M., Trandin, Krzemień, Przygodzki
Trener: Kevin Constantine

Źródło: Unia Oświęcim