Informacje, Sport, Wideo

POWIAT. Unia Oświęcim wygrała 8:0 z GKS Katowice

Za nami pierwszy mecz fazy play-off Polskiej Hokej Ligi. Pojedynek z katowicką GieKSą zakończył się pewnym zwycięstwem naszej drużyny, dzięki czemu prowadzimy w serii do czterech wygranych meczów 1:0.

Z pewnością nikt z nas nie spodziewał się tak wysokiej wygranej w pierwszym spotkaniu fazy play-off.

Pierwszy gol oświęcimianie zdobyli w 8. minucie spotkania, gdy błąd katowickiej defensywy wykorzystał Semen Garshin. Rosjanin przejął krążek za bramką Juraja Simbocha, podał do nadjeżdżającego przed bramkę Danila Orekhina, a ten wpakował „gumę” do siatki. Jeszcze przed zakończeniem pierwszej tercji zadaliśmy kolejny cios. Na pięć sekund przed syreną kończącą pierwszą tercję Ryan Glenn podwyższył prowadzenie biało-niebieskich.

Kolejny gol padł już po wznowieniu gry w drugiej tercji. Zaledwie 81 sekund potrzebowali nasi zawodnicy, aby ponownie pokonać Simbocha. Tym razem, strzałem z okolic bulika, popisał się Teddy da Costa. Podobnie jak w tercji pierwszej, również i w drugiej odsłonie na podwyższenie wyniku czekać musieliśmy do końcowych minut tej tercji. W 39. minucie okres gry w liczebnej przewadze wykorzystał Gilbert Brule, który mocnym strzałem z bulika po raz czwarty zmusił słowackiego bramkarza GieKSy do kapitulacji.

W trzeciej tercji nasi zawodnicy urządzili sobie prawdziwy konkurs strzelecki. Do bramki Juraja Simbocha trafiali kolejno Semen Garshin, Eliezer Sherbatov, Alexei Trandin i Gregor Koblar.

Po trzy punkty do swojego stanu posiadania dopisali po tym meczu Eliezer Sherbatov, Semen Garshin i Daniil Orekhin, z kolei piąty w tym sezonie shutout zanotował Clarke Saunders.

Drugi mecz ćwierćfinałowy z tym rywalem w czwartek 25 lutego. Areną zmagań ponownie będzie katowicka Satelita. Transmisję z tego spotkania przeprowadzi serwis polskihokej.tv.

GKS Katowice – Re Plast Unia Oświęcim 0:8 (0:2, 0:2, 0:4)

0:1 Daniil Orekhin – Semen Garshin (07:24)
0:2 Ryan Glenn – Eliezer Sherbatov – Brett McKenzie (19:55)
0:3 Teddy Da Costa – Semen Garshin – Daniil Oriekhin (21:21)
0:4 Gilbert Brule – Ryan Glenn (38:50, w przewadze)
0:5 Semen Garshin – Miroslav Zatko – Daniil Oriekhin (41:52)
0:6 Eliezer Sherbatov – Paul Swindlehurst (51:02)
0:7 Alexei Trandin – Teddy Da Costa – Eliezer Sherbatov (52:50, w przewadze)
0:8 Gregor Koblar – Łukasz Krzemień – Luka Kalan (59:10, w przewadze)

Sędziowali: Krzysztof Kozłowski i Paweł Kosidło (główni) – Mateusz Kucharewicz i Dariusz Pobożniak (liniowi)
Minuty karne: 43 min (w tym kara meczu dla Filipa Starzyńskiego) – 8 min
Strzały: 19 – 42
Widzów: bez udziału publiczności

GKS Katowice: Simboch – Kruczek, Wajda, Fraszko, Pasiut, Stepanov – Marttinen, Franssila, Kuronen, Rohtla, Kubalik – Andersons, Krawczyk, Michalski, Starzyński, Mularczyk – Paszek, Zieliński, Wanat, Nahunko, Adamus.

Re-Plast Unia Oświęcim: Saunders – Pretnar, Swindlehurst, Kalan, Kowalówka, Koblar – Glenn, Luza, Sherbatov, McKenzie, Brule – Bezuska, Zatko, Garshin, Da Costa, Orekhin – Noworyta P., Noworyta M., Trandin, Krzemień, Przygodzki.