Informacje

OŚWIĘCIM. Radny Jan Adamaszek krytycznie o decyzjach prezydenta Janusza Chwieruta

Po kolejnej antyrządowej kampanii na miejskich billboardach, tym razem radny Jan Adamaszek wylicza nietrafione inwestycje Janusza Chwieruta prezydenta Oświęcimia.

 

 


 

Budowa Cafe Rynek w 2020 r.

 

Projekt kładki pieszej na Kamieńcu tzw. Most Duchów

 

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł

71 komentarzy

 1. @małpa
  nie ogarniasz małpo, wszyscy już to widzą, najwyraźniej chodziłeś na wagary zamiast do szkoły

 2. A od kiedy bilbordy o treści „Rząd PiS i premier Mateusz Morawiecki umożliwili mi podniesienie sobie pensji o 95% kosztem pracowników MOPS i urzędu miejskiego. Prezydent miasta Oświęcim Janusz Chwierut”?

 3. @małpa
  małpo sugerujesz, że jesteś inteligentem (bo nie popierasz ***)? No weź małpo, znowu nas rozśmieszasz. Przecież tobie brakuje nawet wrodzonej inteligencji, a jedyna książka, która stoi u ciebie na półce, to książka telefoniczna, a lokalna Alma Mater miała kryzys wizerunkowy, jak sie okazało, że chciałeś aplikować. Gdyby to była prawda to na lokalnej farmie trolli byłbyś co najmniej dyrektorem wykonawczym, a ty zwykły troll sales manager 🙂 🙂

 4. Co za głupi komentarz. Jak nie masz nic sensownego do powiedzenia, to lepiej milcz.
  Widać, że złapany po raz kolejny na kłamstwie, tracisz nerwy.
  Nie lubisz inteligentów? Jasne, przecież dlatego właśnie jesteś pisiorem.

 5. Asie – społemowskie markety są: „duży berlin” i ten na Zasolu. A twoje narzekania na upadek małych sklepów osiedlowych przypominają zawodzenia średniowiecznych kopistów w reakcji na pojawienie się druku. Tak jest z marketami w całej Polsce, a także w wielu innych krajach.

 6. Bo piszesz młody tak, że cię zrozumieć trudno. „Miał może kontrowersyjny, ale jednak miał na Haberfelda” – co miał, chętkę na Haberfelda? Haberfeld sobie stał, dalej stał, aż się w końcu zawalił. Gdzie w tej historii jakaś zasługa Marszałka? „Za jego czasów rozpoczęto rewitalizację starówki” – gdzie? „I wielu miejsc” – jakich miejsc, żartujesz sobie? „Zaczęto porządkowanie ładu urbanistycznego poprzez systemowe uchwalanie odpowiednich dokumentów” – jakich dokumentów? Ble, ble. „Bum inwestycyjny to zasługa decyzji podjętych kilkanaście lat temu”. Bum, bum, w główkę, młody.

 7. To jest ogólnopolski dramat, nie tylko oświęcimski. Mieszkańcy domagali się supermarketów, bo im się nie chciało jeździć do Tesco. Można było próbować zawracać kijem Wisłę, ale po co?

 8. 15 supermarketów to miejsca odpoczynku oświęcimskiej elity a nie miejsca pracy. W tym czasie upadły wszystkie małe sklepy osiedlowe, lub zostały zastąpione supermarketami Żabka i Lewiatan. Wszystko banksterski kapitał.

 9. Uderz w stół a dostaniesz w pysk tępą propagandą z czasów posłowania pana prezydenta. Napisałem prawie stronę rzeczy, które załatwiono w tamtych czasach, nie podważasz ich więc widzisz jak bardzo mam rację. Więc może odszczekaj co masz do powiedzenia na temat bezpartyjnych. Bo zazwyczaj jak się gdzieś urządzą to raczej gmina zyskuje a nie traci. Co do hali to fakt, to był powód numer dwa. Jak się pyskuje przełożonemu to się wylatuje. Jednak hala, nawet jak spóźniona o dekadę, dawałaby jakiś realny przychód i załatwiałaby szereg problemów na oświęcimskiej pustyni rozrywki. Kręgielnie mamy przecież dopiero od niedawna. A jaki da przychód parking dla apartamentowca za 30 baniek? Czy ma to szansę się zwrócić w 10 lat?

  Widzisz, to ja do mojej poprzedniej listy dorzucę koncepcję przebudowy basenu (rzekomej inwestycji roku), przebudowa bulwar w kierunku zapewnienia miejsc parkingowych inwestycji Susuła i Stramy, budowa domu osiedlowego na Starych Stawach…
  Tak, Marszałek to tylko kamienie miał w głowie.
  A teraz kolego podaj mi autorskie pomysły aktualnego prezydenta z powiedzmy pierwszych 4 lat. Kibel na Klasztornej już znamy, coś jeszcze? Remonty dróg? Marszałek i Krawczyk też to robili. Kwiatki to też.

 10. Młody zielarzu – Marszałek wyrzucił Bojarskiego dlatego, ponieważ ten nie zgadzał się na dopłacenie do Marszałkowego głupiego pomysłu budowy „hali targowej z funkcją kręgielni”. Młodyś, więc możesz nie pamiętać.
  Bunkier na rynku i biblioteka – tak. Niestety poza tym wyłącznie niedorzeczne plany. Żarcie się ze wszystkimi prawdziwymi i urojonymi przeciwnikami. A na koniec z własnymi współpracownikami. Żenujące promowanie „idei kopca” połączonego z „supermarketem dla dzieciątek”. Zwożenie kamieni z podróży dookoła świata. Mam dalej wymieniać?
  Więc nie bredź, że Chwierut tylko „przeszedł na gotowe”, bo wszystko już wcześniej Marszałek przewidział, załatwił i zaplanował.

 11. Należy pamiętać jak miasto i ogólnie Polska była zaniedbana po latach Jaruzelskiego i Balcerowicza.

 12. Bezpartyjny Marszałek był może i bucem, ale miał swoją wizję wielu rzeczy i je doprowadził do realizacji. Na przykład wykupił rynek, tęczę (i ją zburzył) miał może kontrowersyjny, ale jednak miał na Haberfelda, za jego czasów rozpoczęto rewitalizację starówki i wielu miejsc, zaczęto porządkowanie ładu urbanistycznego poprzez systemowe uchwalanie odpowiednich dokumentów. Bum inwestycyjny to zasługa decyzji podjętych kilkanaście lat temu. Zbudował bibliotekę. Co więcej, udowodnił różnym pozorantom z urzędu miejskiego i powiatowego, że można znaleźć inwestorów. Te wyszydzane piętnaście supermarketów to miejsca pracy (wtedy to było na wagę złota) i podatek od nieruchomości. Kolejny Januszek sam dołożył parę. Czyli kasa na inwestycje następca miał dzięki poprzednikowi. Co więcej Bojarski wyleciał ze stołka, bo sabotował rozpoczęcie ukwiecenia miasta. Tak, to Marszalek zaczął systemowo to robić, ale skromniej. Po prostu nie wisiał żadnych przysług od pewnego ogrodnika. I co ważne, zbudował kilkaset mieszkań komunalnych i socjalnych. Ile wybudowano ich w ostatnich 3 kadencjach? Tak, bezpartyjny, albo chociaż z poza aktualnego klucza towarzyskiego na pewno jest lepszym wyborem. Ktoś pamięta 200 mln złotych na posadzenie drzew i skoszenie trawy? Nie wiem co Marszałek załatwiłby wtedy, ale przypuszczam, że poszłoby to na infrastrukturę miasta i dalszy rozwój, a nie na dom spokojnej starości.

  Co więcej swoimi pomysłami zapełnił pierwsze dwie kadencje Chwieruta, bo inwestycje były przygotowane i często z załatwionym finansowaniem. Park koło OCK? Rynek? Projekt Marszałka, przebudowa szeregu ulic w tamtym czasie? Marszałek i Kała. Aktualny parking? Czy jak JCh odda władze w 2024 albo 2029 następca będzie miał coś gotowego do wdrożenia? Pewnie znajdzie tylko poradnik małego zielarza.

 13. Te wszystkie rozważania oczywiście pod warunkiem, że demokracja w Polsce przetrwa i że pis nie zdecyduje się na opcję w stylu białoruskim, z „korpusem ochrony wyborów” na czele.

 14. W teorii to świetny pomysł: bezpartyjny kandydat, nieuwikłany, itd. Tylko, że już takich przerabialiśmy: u nas podróżnika i zbieracza kamieni, kłótnika Marszałka, a szczebel wyżej Palikota i Kukiza, też nieuwikłanych. Wokół nich tworzyło się natychmiast zaplecze, złożone najczęściej z rozbitków politycznych, odrzutów z innych partii, nieudaczników, pyskaczy, osób konfliktolubnych. Więc nie bardzo wierzę w takich geniuszów znikąd, którzy idą do wyborów pod hasłem: „dajcie mi porządzić, bo jeszcze nie rządziłem”. Sięgam wstecz pamięcią i jakoś nie udaje mi się przypomnieć kogoś, kto odniósłby sukces. Na poziomie lokalnym kandydatami „bezpartyjnymi” są najczęściej wieloletni samorządowcy, ale i oni deklarują się jakoś politycznie, czy jest im bliżej do po, czy do pis. Na jeźdźca znikąd, który przybędzie na białym koniu od strony wschodzącego słońca, będzie ponad przyziemne spory pracować dla dobra wszystkich mieszkańców, specjalnie bym nie liczył.

 15. Oświęcim czeka i liczy z niecierpliwością na bezpartyjnego prezydenta który nie będzie trwonił publicznych pieniędzy na wojenki PO-PIS.

  Tylko prawdziwie bezpartyjny i wychowany już w wolnej Polsce prezydent da Oswiecimowi rozwój

 16. @małpa
  małpo ty jak zwykle, nie na temat.
  Nikt przy zdrowych zmysłach nie kwestionuje, braku (znanego) kandydata na stanowisko prezydenta miasta, ze strony ***.
  To dyskusja na temat „przewag” miłościwie nam panującego. A tu ponuro i wiatr jesienny wieje, bo za dużo tychże przewag nie ma. A kwiatki na rondach małpo wiosny nie czynią.

 17. Do pisowskiego trolla – więc uważacie oświęcimian za idiotów, ponieważ głosowali za Chwierutem tylko z powodu kwietników w mieście? Nic dziwnego, że z takimi analizami przegrywacie kolejno wybory.
  Niestety dla was ludzie w Oświęcimiu widzą, czy też czują, że prezydent Starzec, prezydent Łoziński lub też jakikolwiek inny prezydent z waszego zestawu, byłby dla miasta znacznie gorszą alternatywą. A ponieważ nie macie góry dodrukowanych pieniędzy do rozdania, nie udaje się wam Chwieruta w żaden sposób podłączyć propagandowo do „opcji niemieckiej” i nie umiecie tak sprawnie kłamać i insynuować jak szefostwo na Nowogrodzkiej, nie macie „politycznie” w Oświęcimiu czego szukać. Warto by się więc panowie rozejrzeć za jakimś innym, pożytecznym zajęciem.

 18. do @:
  tak, określiłem się tak by ironicznie wywołać banana na twej gębie i żebyś miał euforyczne poczucie własnej wyższości i nieomylności, bo gdybym tego nie zrobił a napisał o błędach (nie)miłościwie nam panującego Janusza VI (tak bo w Oświęcimiu to jakaś klątwa, że rządy wszystkich Januszów a w szczególności trzech ostatnich nie wychodziły tej mieścinie na dobre), sam byś mnie takimi epitetami obdarzył, więc zaoszczędziłem nam czasu,
  a co do meritum:
  – to tak, ja jestem pamiętliwy srodze i fakt że coś się wydarzyło przed kilkoma laty ale pokaźnie uszczupliło miejską (czyli naszą) kasę to nie znaczy że nie miało miejsca
  – w przypadku kibla z Klasztornej to nie chodzi o gażę babci klozetowej tylko o fakt dlaczego kosztowało to pół miliona, gdy odpowiedniki takich szaletów pewien redaktor znalazł w necie za bodaj 120-150 tys. zł. i w tamtym czasie nasz oświęcimski egzemplarz cenowo ustępował tylko tym ze Stadionu Narodowego, ale tam były zdecydowanie pojemniejsze jeśli chodzi o „odwiedzających”
  – remonty Rynku był realizowany za czasów Chwieruta i to on otwierał szampana na oświęcimskim Rynku, gdy pod jego płytą jeszcze trwały zasadnicze prace przy odwodnieniu zabytkowych murów, ale ważniejsze było dotrzymanie terminu końcowego niż poprawność zastosowanych rozwiązań. To raczej normalne że przy tak dużych inwestycjach występują różnego rodzaju problemy i trzeba reagować na nie, a nie zakrywać płytą przed opinią publiczną. (nie muszę dodawać że te „poprawki” pod płytą rynku były dużo droższe niż gdyby były realizowane przy odkrytym stropie)
  – że projekt zmiany płyty Rynku powstały za Marszałka był do bani to nie jest tajemnicą, ale kiedy już było wiadomo, że kamienie brukowe powinny być osadzone na sztorc a nie na płasko to należało taką poprawkę uwzględnić, podobnie jak okazało się, że oryginalne mury odkrywanego zabytkowego ratusza zalegają płytko względem zaprojektowanej nowej płyty Rynku to należało to skorygować a nie dostosowywać zabytek do projektu poprzez skucie 5 warstw cegieł z oryginalnego zabytku – w ten sposób dokonano fenomenalnej na skalę europejską rewitalizacji zabytku przez dostosowanie zabytku do projektu a nie odwrotnie. Co by nie pisać tu wszystko zostało spartolone, ale z drugiej strony czego wymagać od urzędnika miejskiego gdy doża nie podnosi wynagrodzenia od niepamiętnych czasów
  – co do remontu ulic to fajnie jest się chwalić sukcesami innych i nasz doża opanował to do perfekcji aby za pośrednictwem propagandowych mediów typu „Wieści z ratusza” lub „GZO” informować mieszkańców o właśnie zakończonych remontach kolejnych ulic, a tym czasem prawda była taka, że w połowie przypadków to były ulice powiatowe gdzie to starosta Starzec wykładał często większą część kasy na realizację, ale Starzec przespał pewien ważny aspekt nie zaopatrzył się w odpowiednie instrumenty do informowania opinii publicznej (brak swoich tub propagandowych w postaci gazety i programu TV) i skutek był taki, że doża miał wyłączność na przekaz o sukcesach czyli że „(to my) wyremontowaliśmy ulicę X czy Y” – no i lud nie znając szczegółów sprawy to kupił bo musiał skoro innego przekazu medialnego nie było
  – jedno trzeba zaliczyć J.Ch na plus to piękne kwietniki na rondach ale czy to najambitniejsze udane realizacje tego prezydenta?, Niektórzy napiszą że Oświęcim za niego wypiękniał, ale od razu podajcie przykłady miast które na przestrzeni ostatnich 10 lat wyraźnie zbrzydły, bo ja śmiem twierdzić że nie ma takich, czyli dbanie estetyki o wygląd przestrzeni miejskiej jest znakiem tych czasów i realizowane jest wszędzie nie zależnie od tego kto jest prezydentem i z jakiej pochodzi partii, więc nie ma w tym szczególnej zasługi Janusza VI

 19. Prezydent powinien być przede wszystkim liderem. Od urzędniczenia są referenci. Czy pan prezydent podjął jakąkolwiek strategiczną decyzję oprócz zlikwidowania żłobków w latach dziewięćdziesiątych?

 20. @małpa
  cyt.”No i stchórzyłeś Gwiazdorze. Bo prawda jest taka, że kłamiesz i nie masz żadnego sensownego pomysłu.”
  no i znowu wykazałeś się małpim poziomem umysłu, uważając, że mam obowiązek łaszczyć się na twoje małpie pieniądze. Ciekawe małpo, że tylko jeden element mojej wypowiedzi tak cię „zaintrygował”, nie dbam o to dlaczego.
  A, że toje małpie prowokacje są kiepskie, dowodzi między innymi to, że uważasz, że będę na tyle naiwny, że uwierzę w twoje dobre intencje podobnie jak miałbym uwierzyć, w to, że bardzo ważni ludzie będą zachwyceni, że jakiś „nikt” z ulicy, wykazuje, że można lepiej i sprawniej, wykonywać obowiązki na rzecz mieszkańców.
  Sugestia małpo głupia w swej istocie.

 21. „Jeszcze trochę do góry i będziemy drugą Japonią” Tak rzekł tow. Jarosław. Zapomniał tylko, że za tow. Gierka już byliśmy drugą Japonią. Teraz będziemy trzecią

 22. No i stchórzyłeś Gwiazdorze. Bo prawda jest taka, że kłamiesz i nie masz żadnego sensownego pomysłu.
  Twierdzisz, że „nie odpowiada ci żadna dostępna opcja polityczna”. Aha. Poza rzecz jasna Polską Partią Gwiazdora Oświęcimskiego? To powodzenia w tworzeniu takiej. Miłego popołudnia życzy ci twoja ulubiona @.

 23. @małpa
  małpo, po pierwsze, napisałem, że wiedza kosztuje a ciebie nie stać nawet na darmową lekcję”.

  Po drugie, to prezydent powinien „cisnąć” na policję, a nie odwrotnie. Jeżeli nie wie jak powinien poszukać sobie lepszych doradców.
  Po trzecie, za 1000 zł nie wyjmę, dla ciebie, nawet długopisu z kieszeni, nie mówiąc o pisaniu czegokolwiek.
  Po czwarte, twoje małpie gwarancje są nic nie warte, podobnie jak twoje rozumowanie na temat możliwości podjęcia działań i ich skuteczności.
  Nick, dobrałeś sobie małpo idealnie.

 24. @Małpa
  małpo, tyle jesteś w stanie ogarnąć? Kosze na śmieci? Bo ty twierdzisz, że nie ma problemu i problemu nie ma?
  Żałosne, małpo.
  Równie żałosne są sugestie, ze „jestem od Korwina albo od Brauna”. Wiem małpo, że to dla ciebie szokujące, ale w tym kraju są ludzie, którym nie odpowiada żadna dostępna opcja polityczna.
  I jeszcze jedno, to, że uważasz, że pan JCH, jest dobrym urzędnikiem, dowodzi tego, że swoją wiedzę na temat jego działań, czerpiesz wyłącznie z „Wieści z ratusza”.
  Po trzykroć żałosne, małpo.

 25. Do Gwiazdora – napisałeś: ” Mam ci małpo napisać jak to zrobić? Chyba żartujesz, wiedza małpo kosztuje”. Dobrze, geniuszu, zrobimy tak: ty napiszesz jak w prosty i w miarę tani sposób uwolnić się od pijaczków na Placu Pokoju, korzystając z prerogatyw prezydenta miasta, po czym zapytamy o opinię powiatowej komendy policji. A jeśli policja odpowie: „cóż za geniusz z tego gwiazdora, aż dziw, że nikt na to wcześniej nie wpadł”, po czym naciśnie na Chwieruta, a ten wprowadzi twój genialny plan w czyn, to jeśli poskutkuje – zapłacę ci tysiąc złotych. Ale jeśli policja stwierdzi: „pomysł gwiazdora jest śmiesznie głupi” albo pijaczkowie po okresie testowym nadal tam zostaną – wpłacisz tysiąc złotych na jakiś szczytny cel. Umowa stoi?

 26. Ech, Gwiazdorze, no to kto ty jesteś – od Korwina czy od Brauna? Takie zabawne ale i chore klimaty.
  Bezzasadne oskarżenia to twoja specjalność: „widziałem śmieci wysypujące się z koszy, ale wam nie powiem gdzie i kiedy”. To jakie ma to znaczenie? A nie przyszło ci do głowy, że – jeśli nawet – zdarzają się w naszym błogosławionym mieście obywatele, którzy wysypują z worka do kosza swoje ponadwymiarowe śmieci. Albo imprezowicze po imprezie wywalają do kosza stos puszek lub butelek. Mieszkam w Oświęcimiu i twierdzę, że nie ma w mieście problemu przepełnionych koszy.

 27. @małpa
  małpo, choć nie mieści ci się to w twojej małpiej głowie, nie mam nic wspólnego ani z *** ani z **,
  co do reszty.
  Piszesz”Ach tak – gwiazdorze pisowski – ulica Wyspiańskiego nie jest wyremontowana? Dziury w nawierzchni, chodniki w rozsypce? Nie pij chłopie tyle, bo ci się wzrok pogarsza.”
  Ja rozumiem, że twój małpi rozum nie ogarnia rzeczywistości, ale zechciej wskazać, gdzie ja napisałem to co mi przypisujesz? Wyraźnie napisałem o bałaganie towarzyszącym tej inwestycji. No ale czego wymagać od małpy?

  Idźmy dalej.
  „Samochody ZUK-u jeżdżące po trawnikach i chodnikach? Radny Adamaszek (bardzo dobrze) ma taką listę: więc może ty też: np 19 września o godzinie 9:16 samochód zuk-u wjechał na trawnik. To straszne.”
  Kpij małpo, problem w tym, że „administracja JCH” utrwaliła swoisty lokalny immunitet, gdzie któremu, „wybrani” mogą mieć w d.pie zasady, które muszą przestrzegać inni. Mozna i tak , jak pokazuje rzeczywistość tego miasta.

  „Nieopróżniane kosze na śmieci. Do tego stopnia, aż się wysypują. Gdzie? Kiedy? Czy to tylko twoje przewidzenia.”
  tak, małpo, do tego stopnia, że aż się wysypują i znam wiele przypadków, gdzie śmieci są usuwane, dopiero wtedy kiedy wokół kosza tworzy się malowniczy „pierścień”. Gdzie? Kiedy? Niczego nie muszę ci udowadaniać, wiem co widziałem, wiem co widzę.

  „Pijaczkowie na Placu Pokoju – pamiętam, że starosta Starzec obiecywał, jak to się za ten problem zabierze – szast, prast i pijaczków tam nie będzie. Do dzisiaj – są. Czy Chwierut jest komendantem policji? Nie, nie jest. Czy Chwierut stanowi w Polsce prawo w zakresie zwalczania pijaczków? Chyba też nie. W Oświęcimiu nie ma izby wytrzeźwień. Wożenie pijaczków do Bielska czy Jaworzna sporo kosztuje, angażuje ludzi i samochody. Nie wiem jak można problem pijaczkości rozwiązać, z pewnością jednak nie leży to w zasięgu prezydentów miast takich jak Oświęcim.”
  Starzec nie dostał szansy, by zrealizować swój „plan” więc to tylko anegdota o znaczeniu wyłącznie historycznym. Z pewności JCH nie jest komendantem policji, na szczęście również nie stanowi prawa. Ale to prawo daje mu szereg instrumentów, by wpływać na poziom bezpieczeństwa w mieście. Do takiej wiedzy może dotrzeć każdy, kto jest w stanie przeczytać ustawę o samorządzie gminnym i ustawę o policji. Oświęcim to małe miasteczko, nieledwie 38 tysięcy mieszkańców i jeżeli ktoś mówi Panu JCH, że tego problemu nie da się rozwiązać, to go oszukuje. Mam ci małpo napisać jak to zrobić? Chyba żartujesz, wiedza małpo kosztuje, a ciebie nie stać nawet na darmową lekcję. A jeszcze jedno czy w Oświęcimiu nie ma straży miejskiej? Pytam, bo od dawna już ich nie widziałem, skoro o nich nie piszesz to pewnie pan JCH w końcu ich rozpędził na cztery wiatry.

  „Czekamy na pomysły gwiazdora jak usprawnić system płatnego parkowania w Oświęcimiu. z pewnością jest on genialny.”
  Czekamy małpo? To ilu was tam w małpim stadzie jest? Nieważne. Powtórzę, to co napisałem wyżej. Wiedza małpo kosztuje, a ciebie nie stać nawet na darmową lekcję.

  Ps.
  Wybacz małpo cytaty, ale chciałem zadbać o twój umysłowy dobrostan, inaczej mówiąc, żebyś był w stanie zrozumieć, do której części twojej wypowiedzi, małpo, odnosiłem się.

 28. Poza tym Gwiazdorze – ma oczy i widzę. Potrafię porównać sytuację z 2014 roku, kiedy inflacja w Polsce wynosiła ZERO% i teraz, gdy za rządów pis wynosi teoretycznie 17.2%, a odliczając ceny lokomotyw itp (co mi zisa i powiewa), czyli biorąc pod uwagę tylko ceny podstawowego pakietu żywności, paliw oraz mediów, inflacja w Polsce wynosi teraz 27-28%. Czyli jakość zarządzania aparatu pis powoduje, że prawie jedną trzecią moich zarobków szlag teraz trafia. Tak samo jedną trzecią moich ubiegłorocznych oszczędności. Choć więc Chwietut geniuszem nie jest (a widzę jego błędy i nietrafione pomysły), przyjmuję że jak pełowiec ma znacznie, czy raczej ogromnie mniejszą szansę na zmarnotrawienie pieniędzy z moich podatków, niż pisowcy Starzec, Łoziński czy Przewoźnik. Chwierut jest po prostu sprawnym urzędnikiem, tylko tyle i aż tyle.

 29. Ach tak – gwiazdorze pisowski – ulica Wyspiańskiego nie jest wyremontowana? Dziury w nawierzchni, chodniki w rozsypce? Nie pij chłopie tyle, bo ci się wzrok pogarsza.
  Samochody ZUK-u jeżdżące po trawnikach i chodnikach? Radny Adamaszek (bardzo dobrze) ma taką listę: więc może ty też: np 19 września o godzinie 9:16 samochód zuk-u wjechał na trawnik. To straszne.
  Nieopróżniane kosze na śmieci. Do tego stopnia, aż się wysypują. Gdzie? Kiedy? Czy to tylko twoje przewidzenia.
  Pijaczkowie na Placu Pokoju – pamiętam, że starosta Starzec obiecywał, jak to się za ten problem zabierze – szast, prast i pijaczków tam nie będzie. Do dzisiaj – są. Czy Chwierut jest komendantem policji? Nie, nie jest. Czy Chwierut stanowi w Polsce prawo w zakresie zwalczania pijaczków? Chyba też nie. W Oświęcimiu nie ma izby wytrzeźwień. Wożenie pijaczków do Bielska czy Jaworzna sporo kosztuje, angażuje ludzi i samochody. Nie wiem jak można problem pijaczkości rozwiązać, z pewnością jednak nie leży to w zasięgu prezydentów miast takich jak Oświęcim.
  Czekamy na pomysły gwiazdora jak usprawnić system płatnego parkowania w Oświęcimiu. z pewnością jest on genialny.

 30. @małpa
  to ja ci małpo dołożę coś z bliższej przeszłości, takie drobiazgi:
  – totalny bałagan przy remoncie ul. Wyspiańskiego, brak sensownej organizacji ruchu dla mieszkańców ul.Kopernika (ludzie jeżdżący po chodnikach pomiędzy ul. Zaborską a ul. Kopernika, oznakowanie miejsc dla niepełnosprawnych uzupełnione do prawidłowego ponad rok po inwestycji.
  – Samochody spółek miejskich i prywatnych wykonawców niszczący chodniki i trawniki (szczególnie aktywny w tym zakresie MZUK),
  – tygodniami nieopróżniane kosze na śmieci na Osiedlu Chemików, od strefy zieleni do Placu Pokoju,
  drobiazgi:
  – nierozwiązywalny problem osób nadużywających alkoholu, w wielu miejscach na terenie miasta – Strefa zieleni (obok Parku P.) Plac Pokoju, okolice Oświęcimskiego Centrum Kultury, skwer pomiędzy ulicą Trzeciego Maja a ulicą Dąbrowskiego (to tylko najbardziej widoczne miejscówki)
  – od lat nierozwiązywalny problem (dla „administracji” JCH) sensownego systemu postoju pojazdów na starym mieście – budowa parkingu na Bulwarach, tylko ten problem pogłębi, co najmniej do zakończenia tej inwestycji)
  i wiele innych, małpo.

 31. To może teraz co Chwierutowi udało się zrobić. Z ważnych rzeczy:
  – naprawienie prawie już wszystkich dróg w mieście. Ich jakość jest doskonała.
  – strefa aktywności gospodarczej przy drodze na Zator to sukces i wiele nowych miejsc pracy
  – obwodnica od castoramy do Nowch Stawów po to, aby pobudzić tam rozwój budownictwa domów jednorodzinnych i szeregowych – dobry pomysł i doskonałe efekty, co każdy może teraz przejeżdżając tamtędy zobaczyć. Nie mówiąc o odciążeniu ronda na Zatorskiej – Jagiełły.
  – rozwój budownictwa poprzez OTBS. W dodatku najnowszy blok na Starych Stawach jest po prostu piękny.
  Dorzucisz coś?

 32. Co do twoich konkretów – to głównie odgrzewane kotlety z tak dawna, że mało kto ich szczegóły pamięta.
  Kibel miejski – postawiony pewnie dlatego, że inne miasta też wtedy sobie je fundowały. Ciekawe jaka jest teraz kalkulacja kosztów, tzn. ile kosztował0by przez 10 lat półtorej etatu babci klozetowej?
  Rynek – to koncepcja, projekt i budowa jeszcze z czasów późnego Marszałka. Potem to już tylko remonty i poprawki.
  Obiecana podziemna trasa zwiedzania – naprawdę pisowski trollu chcesz się licytować w niezrealizowanych obietnicach (mój ty milionie samochodów elektrycznych itp, itd). Chwieruta przynajmniej stać na to, aby się z planów, które okazały się nietrafione – wycofać.
  Gdzie pieniądze z kar umownych od pierwszego wykonawcy płyty rynku? Z tego co pamięt6am wykonawca totalnie zbankrutował, a kar nie udało się sądownie wyegzekwować. Gdzie tu wina Chwieruta?

 33. @małpa
  małpi trollu padły konkretne pytania – raczysz na nie odpowiedzieć równie konkretnie? Czy twój małpi rozum jest zbyt ograniczony?

 34. @pisoski troll – to miło, że samookreślając się, napisałeś wreszcie prawdę.
  Nie mieliśmy w Oświęcimiu wielu okazji aby porównać skuteczność zarządzania peowców i pisowców, ale wystarczyła jednak kadencja rządów pis w powiecie, aby oświęcimianie z krzykiem zagłosowali przeciw Starcowi, Łozińskiemu itp. Trzeba przypomnieć, że każda inwestycja prowadzona wtedy przez powiat, czyli przede wszystkim remonty dróg, kończyła się w listopadzie wielkim płaczem, że o – nie udało się, o – ratunku, brakuje pieniędzy, o – wykonawcy gdzieś się pochowali. Czysta nieudolność, pisowski trollu, nic innego. Chwierut tymczasem budował, remontował sprawnie i w terminie. A ludzie to widzieli, więc Starcowi pokazali figę.

 35. do @: Konkrety oprócz tych wyżej przedstawionych w artykule ? Bardzo proszę:

  1) Dlaczego kibel na Klasztornej kosztował blisko 500 tys zł a mógł ok. 130 tys?
  2) Dlaczego na Rynku teraz trzeba poprawiać wypadające kamienie i przeprowadzić jego remont skoro Rynek miał być taki „super” na długie lata?
  3) Gdzie obiecana trasa podziemna pod płytą Rynku do zwiedzania?
  4) Gdzie pieniądze (ponad 1 mln zł) za niedotrzymanie terminu wykonania Rynku przez pierwszego wykonawcę „nowej” płyty Rynku?
  5) Z jakich środków finansowane są te anty-Pisowskie kampanie billboardowe przedstawiające subiektywny i osobisty pogląd Pana Janusza Chwieruta – bo na pewno nie Prezydenta Miasta (bo do reprezentowania takiego stanowiska nikt upoważnienia mu nie dał)?
  6) Dlaczego muzeum miejskie (zamek) wykorzystano jako miejsce imprezy do „spotkań z zaproszonymi do miasta kandydatami na prezydenta RP” – oczywiście tylko tym z PO -Rafałem Trzaskowskim? Dlaczego miejska jednostka kultury wraz z pracownikami zostało uwikłane w rozgrywki polityczne?. Jeżeli miało to przybliżyć mieszkańcom miasta program i osobę samego kandydata na prezydenta RP to dlaczego obiektywnie nie zaproszono i z równym splendorem nie „goszczono” wszystkich kandydatów na oświęcimskim zamku?

 36. Widać, że Wydział Propagandy Urzędu Miasta Oświęcim myśli, że jak ktoś jest przeciw Chwierutowi to od razu musi być za PiSem. Pan M. T. tylko taką dysponuje strategią obrony J. Ch.

 37. Pan ,, prezydent” robi ogólnopolską politykę. A problemy mieszkańców go nie interesują i takie są FAKTY!!!. A ja pytam ile z państwowej kasy na tą swoją propagandę łącznie z ,, wieściami z ratusza” wydał ? A przedszkola i żłobki to trzeba było przed wyżem demograficznym robić a nie teraz jak znowu idzie niż. Wiem bo sam kilka lat temu miałem problem. Ale wtedy daleko do wyborów było i JCh też nie było. Czas na zmiany jak w Oświęcimiu ma być lepiej dla mieszkańców FAKT.

 38. Ktoś powinien zbadać dlaczego Chwierut sponsoruje kampanię PO za pieniądze mieszkańców miasta. Na nic nie ma podobno pieniędzy, ale jak Chyży Ruj z Brukseli pierdnie to już Janusz leci z propagandą. Na szczęście wielkimi krokami zbliża się 2024 rok – rok wykopania platfusiarza z Oświęcimia.

 39. Nie ma gorszej obelgi dla każdego człowieka z IQ>kury niż „wyborca pis”. Ha tfu.

  Zalatując klasyką ..”Nie ma w słowniku ludzi kulturalnych słów, które mogłyby dostatecznie obelżywie określić takie postępowanie…” 🙂

 40. Aby dostać kasę to wniosek trzeba umieć napisać. No i jeszcze: czy nie głupio wołać o pieniądze skoro koledzy w Brukseli stale wołają i przy każdej okazji aby Polacy pieniędzy nie dostali?

 41. @anonim
  w odróżnieniu od ciebie, bu*u z kibu*u umiem czytać i korzystać z tego co przeczytałem

 42. Kiedy idę do sklepu to przy kasie mówię, że glosowałem na PiS i ekspedientka obniża ceny.

  Kiedy jadę zatankować to przy kasie mówię to samo i płacę mniej.

  Wyngla miałem do wyboru kilka gatunków. Na razie kupiłem półtorej tony bo tak mówił Pan Prezes.

  Żyję sobie od grantu do grantu, z socjalu na socjal… Do pracy niech sobie chodzą ci którzy głosowali przeciw Panu Prezesowi.

  A co do inflacji 17 procent to chyba się trzeba cieszyć, że taka niska a za Tuska byłoby juz dawno 100 procent.

 43. Oj chyba jest kiepsko skoro lokalna farma trolli sięga po towarzysza szmaciaka. Obatel to o tobie.

 44. Skoro jest tak źle to dlaczego pan Prezydent nie zrezygnował z posadki Gorszego to nie będzie. PS kolesie z PO W Brukseli Nas Zagłodzili. Wzorcowy Przypadek.

 45. Jak tam inflacja pisuary? Cieszyta się jak płacicie w sklepach i rachunki za media?
  Jak tam raty w banku? Spadły? :):)Wongla taniego tez nie brakuje co nie??Nazbieraliśta już chrustu na zime? Tankujeta juz slonecznikowy do baków czy jeszcze styknie na kujawski?
  Bardzo mnie to cieszy ze dostajecie tak po dupie . Macie co wybraliście i mam nadzieje ze boli.

 46. @Dzafaraż
  cyt.”Temat umarł. Niestety taki urok Jana.”
  Masz rację, w połowie, mniej więcej, bo temat umarł nie dzięki urokowi radnego Jana a dzięki wysiłkom farmy trolli inspirowanych przez wydział propagandy.
  NO I OCZYWIŚCIE, dzięki temu, że *** najwyraźniej nie ma zdolności do trollingu na porównywalnym poziomie.
  Reasumując masz rację mniej więcej w jednej trzeciej 🙂

 47. Sens sprawy nigdy nie umiera,Dżafaraszu,synu zaprzedany złym PO-budkom. Chwierut aut !

 48. Chłopie, teściowa prezydenta nie może się doprosić autobusu bliżej domu, a ty wymagasz od krnąbrnego radnego opozycji z Hołowni by zrobił to czego nie zrobił żaden gospodarz tej ziemi od wojny.

 49. Panie Janie, będzie pan wielki, jak pan doprowadzi do skutku inwestycję, która zatrzyma proces zalewania piwnic, w poniemieckich kamienicach przy ulicy Śniadeckiego. Chodzi o inwestycję odwodnienia gruntu od zaplecza kamienic. Która to inwestycja przesuwana jest w czasie, od dziesięcioleci, z powodu braku środków finansowych. Naszym domom zagraża katastrofa budowlana.

 50. Jak w tym mieście ma być dobrze jak tu żyją sami poloniści? Wszyscy tu wylewają swoje mądrości odnośnie formy a merytorycznej dyskusji co do treści zero…
  Radny pisze jak pisze ale prawdę przynajmniej.

 51. @ radny Jan Adamaszek. Jeżeli do pana jeszcze nie dotarło, przypomnę, wczoraj pis (po raz kolejny łamiąc prawo) przesunęło wybory na kwiecień 2024, daj sobie pan na wstrzymanie, falstart kampanijny. Panie Janie jako radny to nie zaistniał pan. To jedyny pański sukces. W kręgach miejskich postrzegany jako „a nie mówiłem , chcę ale nic nie mogę”. Nie posiada pan żadnego sukcesu w interpelacjach, aktywność w social mediach, za mało żeby się przebić, szkoda głosu na radnego „Jana a nie mówiłem”. Za bycie radnym i obecnym zasłużył pan na dietę. Po czterech latach powinien pan nabyć odrobinę inteligencji samorządowej, że najłatwiej pochwalić się dowaleniem prezydentom albo pochlebić urzędnikowi magistratu, lecz to takie maluczkie. Jest wiele problemów w obrębie pańskiej dzielnicy zamieszkania, sukcesów brak. Bilbord ma tylu krytykantów, że pańska krytka potwierdza tezę, najlepiej wychodzi obszczekiwanie prezydenta, a na sesjach…mizeria, nic nie mogę, albo a nie mówiłem. Życzę choć jednego osobistego sukcesu, w którego promyku mógłby się pan ogrzać i błysnąć, będzie ciężko.

 52. Za turów nie pije czeskiego piwa i nie powinno się kupować skodzin nie się kręciki nażrą!!!!

 53. Człowiek należacy do P-artii O-nuc nigdy nie powinien rzadzić w naszym Oświęcimiu,bo to tylko przynosi wstyd mieszkańcom miasta.

 54. Pana znajomość zasad pisowni, ortografii i gramatyki jest na poziomie mniejszym od zera. Po drugie jakby głupota mogła latać, to fruwałby Pan jak gołębica… Po trzecie to trochę mi Pana żal, bo Przewoźnikowi ma kto pisać pisma(pewnie jeżeli sam by pisał to byłyby one na tym właśnie poziomie), a Panu nie…żal ludzi, którzy na Pana oddali głos… Hołownia się złapie za głowę jak zobaczy kogo przygarnął….hahahaha

 55. zbliżają się wybory, więc pan adamaszek zgodnie z pisowską tradycją rusza do wzmożonego atakowania oponentów. Do tej pory jakoś nie było o panu słychać. Jak pan nie ma o czym pisać to proszę bardzo, jest Ostrołęka, Turoszów, fundusze unijne, Odra, Chętnie poczytamy co na ten temat ma do powiedzenia oświęcimski pis ?

 56. Jedyną wadą Adamaszka jest fakt, że jeszcze nie został kupiony przez lokalną Platformę.

 57. Coś dawno radny Adamaszek nie obwieszczał swoich interpelacji. A przecież składał ich całkiem sporo. Na przykład niedawno w sprawie zbyt wczesnego włączania oświetlenia przez budynkiem prokuratury: „Przechodząc w dn. 7.08.2022 o godz. 17.08 już lampy się świeciły pomimo że do zmierzchu zostało jakieś 2,5 godziny” (odpowiedź Chwieruta – przecież te lampy nie należą do urzędu miasta). Albo, że kierowcy w Oświęcimiu coraz częściej źle parkują i żeby Chwierut zrobił z tym coś.
  Kiedyś radny pochwalił się w mediach, że chodzi po mieście z workami i w czynie społecznym zbiera śmieci. Czytając więc te jego interpelacje myślę sobie, że radny powinien skupić się na takiej właśnie działalności, na pewno z większym pożytkiem i dla dobra wspólnego.

 58. Po 10 latach obserwacji stwierdzam, że politykę Janusza Chwieruta charakteryzuje powiedzenie: psy szczekają, karawana idzie dalej.

 59. Ech, bicie piany. Panie radny, proszę dać pisma do korekty.

Send this to a friend