Informacje

OŚWIĘCIM. Radna prosi prezydenta o zakup ławek do karmienia piersią i przewijania dzieci

ZDJĘCIE: ŁAWKA DLA MATEK KARMIĄCYCH, CHORWACJA, FOT: FACEBOOK

Radna Rady Miasta Oświęcim złożyła interpelację o montaż ławek do karmienia piersią i przewijania dzieci w plenerze m.in. w Parku Pokoju, na Bulwarach i Parku Zasole.

ZDJĘCIE: ŁAWKA W RADOMIU, FOT. FACEBOOK.COM/RADOSLAW.WITKOWSKI.RADOM

 

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł

40 komentarzy

 1. Taka ławeczka nie powinna kosztować więcej niż 10-12 tysięcy złotych (znalezione w sieci oferty firm). Nie sądzę jednak, aby to obecnie była najpilniejsza inwestycja w mieście. .

 2. W przypadku gdy administrator mino próśb nie usunie postu, który pomawia lub obraża daną osobę ponosi taką samą odpowiedzialność jak piszący komentarz.

 3. @stefanB cyt”Czytając te niektóre ” mundrości ” trudno nie odnieść wrażenia że ci bardziej rozgarnięci już dawno z Oświęcimia powyjeżdżali.”

  Powyższe bazgrałeś spoglądając w lustro?, prawda? jednak sporo gląbów zostało.

 4. Nie żebym się czepiał, ale podobno jedno z ministerstw wydało 6,5 mln złotych na badania opłacalności hodowli robaków na klatkach schodowych.

 5. Czytając te niektóre ” mundrości ” trudno nie odnieść wrażenia że ci bardziej rozgarnięci już dawno z Oświęcimia powyjeżdżali.
  Komu może przeszkadzać ustawienie takich ławeczek , co trzeba mieć we łbie by to krytykować ???

 6. @skąpy

  Pomyliło Ci się z „ławkami patriotycznymi” (zostały ustawione w 16 miastach Polski a nastepnie zdemontowano te które same się nie rozpadły) akcja rodem z „Misia”…

  Cena ławki do karmienia/przewijania jest o wiele niższa a funkcjonalność wielokrotnie wyższa.

 7. @masterkosa

  Za to dla wazeliniarzy zawsze i wszędzie jest robota 🙂 Nieprawdaż masterkosa ?

 8. @Spokojnie

  „W tym kraju nie ma pracy dla ludzi z moim wykształceniem” zwykł mawiać Ferdynand Kiepski…

 9. do@ Klima i inny,ch fanów ławeczek, oraz innych bzdur dla Miasta
  interpelacja radnej jest chęcią błyśnięcia po skandalicznym jej głosowaniu przeciw remontowi chodnika. Radna nie jest zbyt aktywna, zajmuje w rankingu 21 miejsce czyli OSTATNIE Ekipa Prezydenta czyni z Miasta Kabaret.

 10. Jeśli to jest pomysł ekipy burmistrza Chwieruta na rozwój Oświęcimia to ekstra! W Oświęcimiu nie ma dobrej pracy, w Oświęcimiu zostają sami emeryci.

 11. @Obywatel

  Uświadom sobie kilka faktów.

  1. „młodzi i kreatywni” wyjeżdżają bo wolą wybierać kierunki studiów na renomowanych uczelniach Śląska i Krakowa.
  2. Wyjazdy, dojazdy, wynajmy sporo kosztują „młodych I kreatywnych” więc często pracują i studiują jednocześnie.
  3. Większe miasto oznacza większy rynek pracy i większą konkurencję.
  4. Najlepsza inwestycja to inwestycja w samego siebie więc młody człowiek, który wykształci się w np. Krakowie i znajdzie tam dobrą pracę raczej do Oświęcimia nie wróci.
  5. Przy utrzymującym się niskim wskaźniku urodzeń (polityka „prorodzi na” PiS) kolejne pokolenie emerytów zobaczy na własne oczy co oznacza „niewydolny system emerytalny”

  Dziękuję za uwagę i idę spać bo rano muszę iść pracować na tych, którym się nie chce (I łatwiej im żyć z socjalu)

 12. W Oświecimiu rodzi się rocznie 200 dzieci,jest 9 szkół podstawowych,najwięcej w Polsce marketów w przeliczeniu na głowę mieszkańca,miasto emerytów i rencistów……Młodzi ,kreatywni uciekają z niego na dobre studia do innych miast ….i już nie wracają….. dalej zajmujcie się bzdurami….

 13. Chciałam serdecznie podziękować Panu Jarosławowi i Ministrowi Klimatu i Środowiska za wprowadzenie nakazu montażu podzielników ciepła (Zarządz. z 7 grudnia 2021 r). Dzięki temu będę więcej płaciła za ogrzewanie. Emeryci by zmniejszyć koszy utrzymania nagminnie będą zakręcać kaloryfery. W mieszkaniach niezamieszkałych będzie to samo. Tym sposobem będę ogrzewała mieszkania sąsiadów. Mam nadzieję, że różnica temperatur pomiędzy mieszkaniami nie doprowadzi do powstania grzybków na ścianach. Gdy się zapomnę i nie zakręcę zaworu podczas wietrzenia licznik oszaleje. Kilka lat temu wielu mieszkańców Oświęcimia z tego powodu zrezygnowało z podzielników. Czekam na nowe pomysły Panów z PiS-u. Może przenajświętsza trójca coś podrzuci Panu Jarosławowi.

 14. Po co budować kolejny kościół w Oświęcimiu skoro te ,które są zaczynają świećić pustkami.1/3 katolików przestalo chodzić do kościola.Lepiej niech pomyślą o budowie parkingu obok cmentarza parafialnego ,a nie liczą na to ,że miasto im wybuduje jak to mówili ostatnio Kubuś Puchatek,i Walduś Kiepski w 2 felietonie Pana Plinty .Można było 20 30 lat temu kupić ten kawałek ziemi obok cmentarza, za kilka groszy ,a teraz kosztuje krocie,ale podatnicy Oświęcimscy zrobią zrzutkę ,i kasa się znajdzie.

 15. „Przyjmuje, że samych katolików jest w Oświęcimiu około 30000. Na jeden kościół przypada około 4 tysięcy wiernych. Z tej liczby przynajmniej połowa chodzi do kościoła okazjonalnie”.
  Katolików praktykujących jest może może niecałych 10000. Ksiądz chodzący po kolędzie przeszedł przez moją klatkę (15 mieszkań) i po 10 minutach wyszedł. Młodzi chodzą na religię tylko do bierzmowania.

 16. Interpelacja Pani Marty jest jasna i krótka ale bardzo treściwa. BRAWO.

  Popieram, trzymam kciuki i życzę powodzenia.

  @Gość

  Zanim znowu napiszesz o „zagłuszaniu sygnału GSM” to najpierw policz ile jest w mieście przejść dla pieszych. Następnie użyj wyobraźni i zastanów się co by było gdyby doszło do wypadku a ty nie mógłbyś wezwać pomocy przez telefon gdyż „zagłuszono sygnał na przejściu”
  Mam wrażenie, że swoją wiedzę na ten temat zaczerpnąłeś z jakiegos filmu Sci-Fi…
  Na sam koniec doczytaj co na temat zagłuszania lub wzmacniania sygnału GSM (zwlaszcza przez podmioty nieuprawnione) mówi polskie prawo.
  Jednak najlepiej ZWOLNIJ ZBLIŻAJĄC SIĘ DO PRZEJŚCIA DLA PIESZYCH.

 17. @J-23 być może ktoś próbuje lobbować za kościołem, ale to nie jest nic na „oficjalnej tapecie”. Po pierwsze gdzie, po drugie Salezjanie musieli w ostatnich latach zrezygnować z jednego kościoła przekształcając go w Oratorium. To chyba wystarczający dowód na to, że taki nowy obiekt nie powstanie.

 18. Do „Kościół Plus” w sprawie kościoła na Starych Stawach. Nie wiem czy to prawda, ale w Oświęcimiu jest około 35000 mieszkańców, kościołów, tylko katolickich jest chyba siedem, oprócz tego kościoły innych wyznań. Przyjmuje, że samych katolików jest w Oświęcimiu około 30000. Na jeden kościół przypada około 4 tysięcy wiernych. Z tej liczby przynajmniej połowa chodzi do kościoła okazjonalnie. Po co budować kolejny kościół.? Perspektywy są raczej kiepskie, społeczeństwo coraz mniej uczęszcza do kościoła, na zachodzie kościoły są puste, przerabiane na sklepy, bary, mieszkania. Za parę lat będzie tak u nas. Już to się dzieje pomału. Dzisiaj w Oświęcimiu potrzebne są żłobki, przedszkola, obiekty sportowe a nie kościoły. Jak ktoś chce to kościół swój znajdzie. Znając życie na kościół pieniądze się znajdą ale na ławki dla mam już zabraknie. Jeżeli masz jakieś wiadomości na ten temat to podziel się nimi

 19. Ławki i przewijaki w parkach są potrzebne. Moja żona jak chodziła na spacery z dzieckiem w wózku to nie miała gdzie nakarmić piersią i przewinąć. Przewijanie na ławce jest niebiezpieczne! To zacna inicjatywa.

 20. @Gość zawdzięczasz to uni i Pisowi. MOGĄ TO WŁAŻĄ. Ty udowodnij potem, że nie jesteś garbaty.

 21. Pani Marta napisała też interpelację w sprawie Animalsów, ale prezydent ją spuścił na drzewo broniąc organizacji. Więc remis.

 22. Brawo pani Radna. Wyrazista postawa, jasno sprecyzowane potrzeby. Prosty komunikat. Zupełne przeciwieństwo „pseudopracy” w radzie m. p.Łozińskiego i tego drugiego … Poszedłbym nawet dalej, wystawiając tym dwóm rachunek, oddajcie k….wa kasę za niewykonaną robotę!!!

 23. Czy jest szansa na zagłuszanie telefonów komórkowych w rejonie przejść dla pieszych? Radiotelegrafiści non stop włażą na przejścia bezpośrednio przed samochód. Samochody w miejscy zatrzymują się tylko na amerykańskich kreskówkach. To samo się tyczy mamusiek z wózkami. Zanim wepchniecie wózek na przejście sprawdźcie czy nie ma tam już samochodu. Dotyczy to przejść ze światłami. Dżesiki oczekujące na zielone zapominają, że wózek je trochę wyprzedza.

 24. A kiedy lokalny PiS ogłosi mieszkańcom Oświęcimia dobrą wiadomość o planach budowy nowego kościoła tym razem na Starych Stawach? List intencyjny w tej sprawie jest już u biskupa Romana Pindla w diecezji bielsko-żywieckiej.

 25. @obywatel. Gdybyś skończył podstawówkę, zorientowałbyś się, że w drugiej części wpisu przeczysz pierwszej. No, ale to może zbyt finezyjne dla ciebie.

 26. Proponuje odgrodzić w Oświęcimiu wszystkie chodniki od jezdni i ścieżek rowerowych nierdzewnymi barierami pod prądem. Niewielkim. Zapobiegnie to staczaniu się pod koła wesołych panów i pań, zwłaszcza po zmroku. Poprawi to bezpieczeństwo obywateli, a to jest dla nich najważniejsze.

 27. Homofobiczne wpisy elektoratu radnych Jakuba i Waldemara. Brawo, może kolejny wywiad z hotinem panowie z PiS?

 28. A mieszkańcy Oświecimia czekają na wydzielenie miejsc do robienia grilla nad Sołą,by o odkrytym letnim basenie nie wspomieć! Precz z ideologią lewacką!

 29. #Gość kler i ludność pruderyjna na 100% zacznie te dzieci z matkami gwałcić. A najlepiej przewijać niemowlę przy mrozie i śnieżycy

 30. Dobry pomysł, tylko czy pruderyjna ludność Oświęcimia i kler to zaakceptuje?

 31. Jest moc! To jest nareszcie „dobry pomysł” na rozwój Oświęcimia. Pani radna, niech Panie porozmawia o tym z Waldkiem, Kubą i Pawłem.

 32. Znak ci to, że w naszym mieście brakuje już tylko placu zabaw dla psów!

Send this to a friend