Informacje

CHEŁMEK. Kradł gaz z pominięciem licznika

Policjanci z oświęcimskiej komendy Policji zatrzymali 49 – letniego mieszkańca gminy Chełmek,  podejrzanego o kradzież gazu. Mężczyzna wykonał instalację z pominięciem licznika gazowego, która najprawdopodobniej służyła do napełniania butli gazowych.

W środę 22 lutego tuż przed godziną 13 policjanci udali się do jednej z podoświęcimskich miejscowości, gdzie pracownicy Pogotowia Gazowego ujawnili nieszczelność instalacji gazowej oraz pobór gazu z pominięciem licznika. Z relacji zgłaszających wynikało również, że w chwili ujawnienia przestępstwa mężczyzna podający się za najemcę posesji zbiegł.

Policjanci natychmiast udali się pod wskazany adres. Po ustaleniu szczegółów zdarzenia oraz rysopisu mężczyzny wszczęli jego poszukiwania. Mężczyznę odpowiadającego rysopisowi odnaleźli na  pobliskich polach uprawnych. Był to 49 – letni mieszkaniec gminy Chełmek. Został zatrzymany.

W trakcie dalszych czynności na posesji ustalono, że przyłącz gazu z pominięciem licznika stanowił część specjalnie przygotowanej instalacji, która najprawdopodobniej służyła do nielegalnego napełniania butli gazowych. Pracownicy gazowni odcięli dopływ gazu do posesji po czym rozmontowali instalację, która została zabezpieczona przez policjantów. Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy.

Za kradzież gazu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, jednakże nie jest wykluczone, że mężczyzna będzie również odpowiadać za narażenie na utratę życia bądź zdrowia człowieka, za to przestępstwo grozi kara trzech lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują o nabywanie butli tylko w punktach legalnej sprzedaży:

Przypominamy, że butle napełnione gazem płynnym nielegalnie są bardzo niebezpieczne: mogą być przepełnione za uwagi na brak odpowiedniej kontroli wagowej; mogą być nieszczelne, ponieważ nie są kontrolowane po napełnieniu;
zbiorniki mogą mieć niedostateczną wytrzymałość. Wybuchy butli z gazem nie zdarzają się często, ale kiedy wystąpią to ich skutki są bardzo tragiczne.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

6 komentarzy

  1. I tu się z Policjantem zgadzam. Kasa idzie na wziątki dla elektoratu pis, a obrywy z tego – dla pisowskiej nomenklatury.
    Przy okazji: co z zaginionym milionem za laptopy, kochane pisiory? Znalazł się wreszcie?

  2. Bardzo dobrze robił. Co drugi w tym kraju powinien kraść gaz bo i tak płaci za niego o 200% drożej niż powinien. Od trzech tygodni gaz na rynku ma cenę niższą niż przed wojną!!!!! a Polski to nie rusza . Dalej jebią klienta wysokimi cenami i palą głupa że nie mogą obniżyć cen bo dostarczają do domów gaz wcześniej zakupiony po wysokich cenach. ta sama sytuacja co z przekrętem Osrajtka na paliwie!!!

  3. Człowiek który to robił to złodziej nad złodziejami w końcu go złapali byle siedział jak najdłużej

  4. @ddd

    Odpowiedź na Twoje pytanie widnieje na zdjęciu ilustrującym ten artykuł.

Send this to a friend