Wideo

OŚWIĘCIM. Protest rolników na Drodze Krajowej 44

Dziś 7 października AgroUnia wraz z przedstawicielami branży futrzarskiej prowadzi blokady dróg w całej Polsce przeciwko rządowemu programowi „piątce dla zwierząt”.

Poprzedni artykułNastępny artykuł

17 komentarzy

 1. @Tylko Konfederacja

  Mogli głosować na konfederację i … ?

  Co by z tego mieli ?

  Ludzie pracujący przy hurtowym skórowaniu norek albo podżynaniu gardeł cielakom powinni być poddani terapii bo taka praca nie pozostaje bez śladu na psychice. Rozumiem, że Konfederacja by im to sfinansowała ?

 2. Większość rolników głosowała za PiS więc teraz mają za swoje. Mogli głosować na jedyną propolską partię – Konfederację.

 3. No i gdzie są teraz pisowskie trolle pokroju hotina? Przecież pisuary są takie dobre i wspaniałe, a tu się okazało że wydymali rolników, którzy na nich głosowali. Hehehe

 4. Czekałem kiedy pojawi się wpis „Same wypasione ciągniki na tym filmie, a oni jeszcze narzekają!”.
  Pragnę zauważyć, że ta grupa społeczna również pracuje w XXI wieku jak każdy z Nas i mają pełne prawo użytkować sprzęt odpowiadający obecnym standardom. „Fury” te, to jest ich zakład pracy, który najczęściej finansowany jest z kredytów.

 5. Powinien być okres przejściowy z 5 – 10 lat, żeby ludzie którzy zainwestowali swoje pieniądze w branżę futerkową mieli czas swoje biznesy wygasić. Nie mogą być nagle zaskakiwani takimi decyzjami.

 6. W odpowiedzi na niektóre zarzuty :
  -Rolnictwo to powiązany sektor, jeśli dzieje się coś niedobrego w jednym, pozostałe też obrywają w mniejszym lub większym stopniu, dlatego to dotyczy WSZYSTKICH rolników .
  – Akcja nie dotyczy tylko biznesu futerkowego a również ograniczenia exportu naszej wołowiny i drobiu po przez zakaz uboju rytualnego .
  -Nikt nie dopłaca do nierentownych sektorów rolniczych ( to nie kopalnie) , nierentowne się po prostu same zwijają.

 7. Kurczaki w wielkich farmach drobiarskich maja się doskonale. Świnki w wielkich chlewniach też. Tylko nutrie cierpią. Jeżeli jednak kurczaki odczuwają dyskomfort to oczywiście należy im zapewnić kurniki co najmniej 1 metr kwadratowy na dziub. I żywe robaki oraz pszenicę jako naturalny pokarm. Tylko wtedy kilo kurczaka będzie w markecie kosztowało 40 złotych. Jesteście za?

 8. Policja jakoś niemrawo reaguje. Wiec kochana policjo: to jest akcja protestacyjna rolników lgbt.

 9. Zastanawiam się jaki interes w utrzymywaniu branży futrzarskiej mają rolnicy z okolic Oświęcimia ? Z tego co wiem w okolicy takich ferm nie ma.

  Już bardziej powinni protestować przeciwko duńskim fermom przemysłowego tuczu świń. Jest to biznes cholernie nieekologiczny i chętnie bym go z Polski wypieprzył. Co byłoby z korzyścią dla rodzimych/rodzinnych gospodarstw rolnych.

 10. Blokujcie sobie drogi w Osieku, stolicy powiatowego pisizmu. Albo przed domem Beaty, prominentnej pisówy.

 11. Niech idą się skarżyć do tych, którym oddali głosy w wyborach. My sobie nie życzymy żeby przeszkadzali w funkcjonowaniu miasta.

 12. Jeśli rolnicy będą dalej popierać nieetyczny biznes „futerkowy”, od dziś będę kupować niemieckie lub holenderskie warzywa. Bez łaski panowie rolnicy 🙂

 13. Też chcę prowadzić nierentowny interes i wymagać by mi do tego dopłacali! Budowali biznes na krzywdzie zwierząt i teraz w końcu ktoś to ukrócił

Send this to a friend