Informacje

POWIAT. Czy grozi nam umieszczenie w czerwonej strefie?

W poniedziałek 5 października w Starostwie Powiatowym w Oświęcimiu odbyło się on-line posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Wzięli w nim także udział włodarze gmin naszego powiatu. Dyskutowano o aktualnej sytuacji epidemiologicznej w powiecie oświęcimskim. A ta nie skłania do optymizmu. Grozi nam umieszczenie w czerwonej strefie, o ile nadal wielu z nas będzie lekceważyć obowiązek zasłaniania ust i nosa w pomieszczeniach, konieczność zachowania bezpiecznego dystansu i dezynfekcji rąk.

Od początku trwania epidemii w naszym powiecie zakaziło się 519 osób, zmarło 8 z nich. W tej chwili aktywnych przypadków zakażeń jest 126, spośród których hospitalizowanych jest 38 osób. Niestety, zauważalna jest tendencja wzrostowa, co budzi uzasadniony niepokój lekarzy i włodarzy.

W ostatnich czterech dniach liczba stwierdzonych zakażeń wzrosła o 66. Jeśli nadal będzie się utrzymywać tendencja wzrostowa, wielce prawdopodobne jest wprowadzenie ograniczeń na terenie naszego powiatu wynikających z umieszczenia w żółtej lub co gorsza czerwonej strefie.

Uczestnicy dzisiejszej wideokonferencji zaapelowali do mieszkańców o zdrowy rozsądek i przestrzeganie zasady DDM, czyli Dystans – Dezynfekcja – Maseczki.

powiat oświęcimski

Poprzedni artykułNastępny artykuł

15 komentarzy

  1. Tak. Strefa czerwona jest tylko kwestią czasu. Skoro nie ma szczepionki większość ludzi – jeśli nie wszyscy – zostaną zakażeni covidem. Na szczęście choroba nie jest aż tak śmiertelna, jak to próbuje się ludziom wmówić. Średnio 13 zgonów dziennie (licząc od marca) w 50-milionowym kraju, to nic strasznego. Każdego dnia na polskich drogach ginie do 10 osób. W samej Małopolsce każdego dnia umiera ok 90 osób (powołując się na oficjalne statystyki). Na pewno część zgonów chorych na covid19 w rzeczywistości zmarło na inne choroby. Należy uważać i dbać o higienę, ale to, co się dzieje wokół nas, to jest cyrk! I tak na prawdę, to nikt nie wie co robić, więc robią cokolwiek.

  2. Hottin do hotina. Nigdy nie należałem do PO. Nie identyfikuję się też z żadna partią. Więc nie przyklejaj mi łatek politycznych. Tak jaki ty politycy maja w głębokim poważaniu. Dalej podcinaj gałąź na której siedzisz. Rolnicy włazili PiS-owi do ż.. bez wazeliny i polegli. Każdy, kto się przymila do nich, prędzej czy później źle kończy. Głowa nie jest tylko do noszenia czapki.

  3. Nie wiem dlaczego w Oświęcimiu tak mało się mówi o covidzie zakażonych ,chorych jest coraz więcej szpital się wypełnia- zakażenia rosną a tu cicho aż będzie bum. Jak to mówią „Polak mądry po szkodzie”.

  4. Zwłaszcza w kontaktach z hotinem sugeruję: dystans – dezynfekcja – maska przeciwgazowa.

  5. Rząd ogłasza politykę „zero tolerancji” dla olewających noszenie maseczek. Zobaczymy. Jesli tak, to możnaby wykorzystać te przepisy do walki z plagą meneli w parku pokoju koło dużego Berlina. Ciekawe po co miasto robi taki park i ustawia ławeczki, skoro nikt poza menelami na nich w promieniu 100 metrów nie siada, nie chcąc wysluchiwać przekleństw, czuć odoru wódy, potu i brudu. Policję więc uprzejmie informuję, że menele z zasady nie noszą maseczek. Jakieś mandaty karne, zatrzymania na 48 godzin? Tak, wiem, „nie da się!”.

  6. Tow. hotin macie na myśli I sekretarza KC PiS? Jego noszenie maseczki jak widać nie obowiązuje. Zresztą jego niewolników też.

  7. CZY KLINIKA MEDICOME UL. 3go-Maja, ZOSTAŁA JUŻ DOPUSZCZONA DO UŻYTKOWANIA PRZEZ POWIATOWY NADZÓR BUDOWLANY?

  8. Łuuhaaa. No to wiadomo czemu wczoraj w całej Polsce internet miał taki słaby transfer. Gdy takie mózgi konferowały to przez sieć szły terabajty złotych myśli i głębokich przemyśleń.

    Chłopy, wracajcie do układania chodników. To jest wasz żywioł.

Send this to a friend