Informacje

OŚWIĘCIM. Powstanie mural o tematyce pokojowej w nowym parku

Miasto Oświęcim ogłasza „Konkurs na projekt i wykonanie muralu o tematyce pokojowej w nowym Parku Pokoju w Oświęcimiu, znajdujący się między ulicami Dąbrowskiego i  Tysiąclecia. Konkurs skierowany jest do studentów i absolwentów uczelni plastycznych oraz artystów tworzących murale. Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są do dnia 31.05.2021 r. do godz. 15:30 w siedzibie Urzędu Miasta Oświęcim, ul. Zaborska 2. Prace można składać osobiście lub drogą pocztową.

Miejsce pod mural zaplanowano na istniejącym betonowym ogrodzeniu, które oddziela park od sąsiedniej posesji. Mural będzie widoczny dla użytkowników parku z pobliskich alejek. Tematyka muralu ma nawiązywać do idei Oświęcimia – Miasta Pokoju oraz mieć pozytywny i pogodny charakter. Do wymalowania jest ok. 120 m² ogrodzenia. Zaplanowano, że mural w Parku Pokoju zostanie zrealizowany do końca lipca.

Zapraszamy do udziału w konkursie.

UM Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

6 komentarzy

  1. Do Solidarnościowiec
    Zgadzam się… Najgorszy prezydent jaki mial Oświęcim do tej pory. W spółkach miejskich mobing, zastraszanie i kolesiostwo…

  2. Janusz Ch jest pierwszym Prezydentem Oświęcimia, który niepodwyższa zarobków swoich pracowników od blisko 10 lat. Sobie za to i radnym nie żałuje! Zadłuża Oświęcim bez jakich kolwiek pochamowań! PO wrogiem ludu pracującego!

  3. To piłowanie o pokoju i tolerancji staje się już nudne i męczące. Nie żeby to nie były ważne sprawy ale pedagogikę trzeba podawać w ilościach homeopatycznych. W przeciwnym razie efekt jest odwrotny od zamierzonego. Widać to świetnie po drugiej stronie spektrum ideologicznego w ewidentnym backlashu przeciw Kościołowi. Mam taką prywatną hipotezę, że przeciążenie ideologią wykończyło Life Festival. Młodzi mają w pupie tę ideologię. Chcą przyjechać na festiwal, pobzykać i spalić skręta. Ta branża jest napędzana pozytywną komercją. A my im i pokoju…
    To się musiało źle skończyć. Dajmy na wstrzymanie…

    Dajcie coś lżejszego. Nie wiem, jakąś działaczkę feministyczną w bikini, cokolwiek. Tylko już nie nudźcie.

Send this to a friend