Informacje

OŚWIĘCIM. Kolejny wypadek na ul. Dąbrowskiego, czy to już Czarny Punkt?

W środę 5 maja o godzinie 15.00 służby ratunkowe interweniowały w związku z kolizją drogową do której doszło na skrzyżowaniu ulic Dąbrowskiego z ulicą Słowackiego. To kolejny groźny wypadek na tym odcinku drogi.

W trakcie czynności na miejscu zdarzenia policjanci ustalili, że 18 – letni mieszkaniec Oświęcimia kierując samochodem osobowym marki Audi wjechał na skrzyżowanie w chwili gdy na sygnalizatorze było włączone czerwone światło, w wyniku czego zderzył się czołowo ze skręcającym w lewo samochodem marki Seat, którym kierował 40 – letni mieszkaniec Oświęcimia. Żaden z kierowców nie doznał poważniejszych obrażeń ciała, więc sprawca kolizji został ukarany mandatem i punktami karnymi.

Policjanci apelują do kierowców o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, większą koncentrację oraz rozsądek za kierownicą.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

10 komentarzy

 1. Oj tam…
  Na żywo widziałem bo z rowerka wracałem…
  Dupy nie urwało…
  Chłopak młody, mocy nie ogarnął…
  Kuni wincyj niż IQ…

  PS.
  Pozdrawiam hotina
  PS. 2
  Osiem Gwiazdek

 2. Gdyby wszystko dało się naprawić zakazami, rozporządzeniami to już dawno nie byłoby pijanych kierowów, kierowców bez prawa jazdy, itp wogóle przestępstw bo przecież są na to paragrafy i kary. Jednak jak pokazuje życie głupota ludzka wymyka się wszelkim ograniczeniom bo finalnie za kólko siada debil i nikt mu w tym nie przeszkodzi jeśli tylko ma na to ochotę.

 3. Na każdego przychodzi prędzej czy później kara. Takich jak on są dziesiątki w najbliższej okolicy. Zwrócisz słusznie uwagę potencjalnemu „miszczowi kierownicy” to nie wiesz czym cię „zaskoczy”. Nóż czy klamka stają się „modne”. Ten teraz „zmiótł” żywopłoty, jutro – oby nie – to może być matka z dzieckiem spacerujący po chodniku. Bez wyobraźni.

 4. A tak szalał po mieście. Wydawało się, że nie ma na niego mocnych.

 5. Chciał być cwany i jeszcze mignąć na spóźnionym czerwonym – tyle są warte sygnalizacje świetlne i to nie tylko u nas – wszędzie. To co się nieraz dzieje na światłach przy siedzibie gazowni – droga na Porębę – to w pale się nie mieści. Hamują ostro prawie na światłach albo dają ile fabryka dała by jeszcze zdążyć bo za szybko jadą i nie wyhamują. No ale są tacy co ronda to tylko do wyśmiania. Jak dla mnie to najbezpieczniejsze rozwiązanie problemu.

 6. Prosta recepta. Przez 4 lata od otrzymania prawka nie można kierować pojazdami o pojemności silnika większej niż 800 cm^3.

  Właściciele zagazowanych pasatów i audi zawyją ale będzie trochę bezpieczniej.

 7. Należy zamontować szlabany i wysuwane kolczatki. No i obniżyć kosz mandatu.

Send this to a friend