Informacje

OŚWIĘCIM. Potrącenia małoletniego rowerzysty przez samochód osobowy

W poniedziałek 18 września o godzinie 7.30 służby ratunkowe interweniowały w Oświęcimiu na ulicy Jagiełły, gdzie doszło do potrącenia małoletniego rowerzysty przez samochód osobowy.

W trakcie czynności na miejscu zdarzenia policjanci wstępnie ustalili, że 77 – letni mieszkaniec Oświęcimia, kierując samochodem marki Peugeot, potrącił 14 – letniego mieszkańca gminy Oświęcim, który na rowerze przejeżdżał przez przejazd dla rowerówMałoletni pod opieką ratowników medycznych został przewieziony na badania do szpitala.

Policjanci apelują do kierowców o przestrzeganie przepisów oraz uwagę i koncentrację za kierownicą,  szczególnie w pobliżu przejść dla pieszych i przejazdów dla rowerów. Natomiast do pieszych i rowerzystów apelują, aby upewnili się, że pojazd się zatrzymał, jeszcze zanim wejdą lub wjadą na przejście lub przejazd dla rowerów.

Policja Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

26 komentarzy

 1. @Trag.

  To prawda iektore przejścia i przejazdy nie są dostatecznie doświetlone.
  Z drugiej strony wystarczy pojeździć wieczorem żeby stwierdzić jak wielu rowerzystów nie ma lub nie używa oświetlenia zgodnego z przepisami…

 2. @Wyborca PO

  Do rynku najrozsądniej (i zgodnie z przepisami) jest dojechać rowerem od ul. Zaborskiej przez plac słoneczny i mały rynek. No chyba że przeraża cię wizja zmiany przełożeń w rowerze…
  Pamiętaj też by nie żłopać browarów na rynku bo później będziesz musiał prowadzić rowerek chodniczkiem.

  Ścieżki rowerowe nie zaprowadzą cię w każde miejsce w Oświęcimiu (zwłaszcza te, które akurat ty wybierasz sobie jako cel podróży) no ale wiesz – kto chce jeździć ten szuka sposobu a ten któremu się nie chce na siłę szuka powodu…

  @ Anonim

  A na błonie to najłatwiej dojechać wałem lub nowo otwartą ulicą jesionową i dalej strzelecką.
  Ps. To wiedza powszechna wśród osób jeżdżących na rowerze. Dziwi mnie, że są ludzie, którym trzeba to tłumaczyć…

 3. Do Ram;
  Oświęcim jest liderem w naszym regionie zachodniej Małopolski pod względem ilości i długości ścieżek rowerowych. Chemików, Dąbrowskiego, Tysiąclecia, Olszewskiego, Fabryczna, Słowackiego, Zaborską, Zatorska, Ceglana , Batorego, Sobieskiego, Obozowa, Planty do Kamieniec, od Leszczyńskiej wwzdłuż soly wałem w kierunku Broszkowic , Kolbego..Ale tak to jest gdy głos zabiera ktoś kto nie ma nawet rowera i nie jeżdżił tymi ścieżkami rowerowymi.

 4. @Ram

  Brakuje Ci ścieżek rowerowych w Oświęcimiu???
  Rowerem możesz jeździć nie tylko po ścieżkach rowerowych.
  Konserwę turystyczną możesz zjeść nie będąc turystą.
  Nikt tego nie sprawdza.
  SERIO…

 5. Zawsze pisałem o braku ścieżek rowerowych to trole mówiły że są, rano jechałem, ciemności egipskie ,przejścia dla pieszych niedoswietlone ,zgroza!

 6. Tematem jest zarzut pisiorskiego trolla „wyborca po” twierdzącego, że to wszystko przez „genialne ścieżki rowerowe chwieruta.” Czyli że Chwierut buduje za mało ścieżek rowerowych, albo jeśli buduje, to źle.

  Wytłumacz więc pisiorze w jaki sposób przejścia dla pieszych i ścieżki rowerowe przy rondzie na Jagiełły przyczyniły się do tego wypadku? Skąd u pisiorstwa takie nagłe zainteresowanie ułatwianiem życia rowerzystom? Czyżby nagle pisiorki stały się lewacko-ekologiczne? Czy też po prostu chodzi o dowalenie bez sensu Chwierutowi?

 7. Marna prowokacja. A od kiedy to pisiory jeżdżą rowerami? Przecież prawdziwi pisiorscy patrioci mają wypasione dwudziestoletnie czarne beemwice.

  Jak wiadomo we wsiach i miasteczkach rządzonych przez pisiorstwo wszystkie ulice mają ścieżki rowerowe, hi, hi, hi.

 8. Konarskiego Powstańców Leszczyńska Więźniów O. to gdzie są ścieżki a Dabrowskiego K.Jadwigi ?Zibi ty masz rower?

 9. Jak Ci nie pasuje to chodź z buta.10lat temu 80% ścieżek rowerowych było dziurawych jak ser szwajcarski dzisiaj są po kapitalnym remoncie.

 10. Troll pis – twoje wypisy są tak bezczelne i beznadziejne głupie, że twoim mocodawcom przynoszą więcej szkody niż pożytku.

 11. @…
  nie ma to jak zmiana frontu hehehe
  a tak przy okazji
  cyt. 1 „Powinno brzmieć: „… jeszcze zanim wejdą na przejście lub wjadą na przejazd dla rowerów.” to twoja sugestia
  cyt.2 „aby upewnili się, że pojazd się zatrzymał, jeszcze zanim wejdą lub wjadą na przejście lub przejazd dla rowerów.
  Językowo druga forma jest równie poprawna jak pierwsza, obie niosą to samo przesłanie, skąd przekonanie, że twoja wersja trollu jest lepsza?

 12. „Natomiast do pieszych i rowerzystów apelują, aby upewnili się, że pojazd się zatrzymał, jeszcze zanim wejdą lub wjadą na przejście lub przejazd dla rowerów.”

  – proponuję aby policja zaapelowała do władzy o zmianę przepisów, a nie do pieszych, którzy mają PIERWSZEŃSTWO.

  Moim zdaniem powinno być chociaż tak, że pieszy (lub rowerzysta) może wejść na przejście gdy nadjeżdżające samochody zatrzymają się z obu stron.

 13. Naucz się gościu czytać ze zrozumieniem. Nikt nie neguje niewinności poszkodowanego rowerzysty, lecz fragment ostatniego zdania artykułu. Powinno brzmieć: „… jeszcze zanim wejdą na przejście lub wjadą na przejazd dla rowerów.” ps. Trolowanie i utarczki słowne pozostaw sobie i tobie podobnym. To tyle.

 14. @…
  cyt.” potrącił 14 – letniego mieszkańca gminy Oświęcim, który na rowerze przejeżdżał przez przejazd dla rowerów.”

  panie (i) mondry(a) rowerzysta był na przejeździe dla rowerzystów a nie na przejściu dla pieszych i nie musiał przeprowadzać roweru.

 15. „lub wjadą na przejście ” – błąd, rowerzysta nie jest pieszym. Ma zejść z roweru i rower przeprowadzić przez przejście dla pieszych.

Send this to a friend