Informacje, Wideo

POROZMAWIAJMY O. Czy kolejowy przystanek na Krukach miałby sens?

W tym odcinku „Porozmawiajmy.O” o dość strategicznej kwestii skomunikowania Oświęcimia ze światem dyskutują Jakub Przewoźnik – radny miasta Oświęcim, Maciej Klima – oświęcimski społecznik i bloger oraz Paweł Plinta.

Pomysł wybudowania dodatkowego przystanku kolejowego – właśnie w rejonie oświęcimskich Kruków – krąży w Oświęcimiu już od dawna. Do obecnej dyskusji dodatkowo zmotywowała nas oryginalna odpowiedź wiceprezydenta Krzysztofa Kani na interpelację Jakuba Przewoźnika, który dopytywał władze miasta w tym temacie. – Swoją drogą, zachęcamy wszystkich mieszkańców Oświęcimia do przeglądnięcia urzędowego BIP i zapoznania się z różnymi odpowiedziami naszych gospodarzy miasta. Są bardzo „ciekawe” – dodaje w tym miejscu Jakub Przewoźnik.

Pomysł budowy nowego przystanku kolejowego oraz centrum przesiadkowego w Oświęcimiu, nabierałby nowego znaczenia w związku z trwającą kompleksową modernizacją linii kolejowej nr 94. Rozmawiamy jednak nie tylko o przystanku kolejowym, ale dotykamy także szerszego zagadnienia transportu i komunikacji, związanego też z dworcem autobusowym (którego Oświęcim nie posiada!). A przecież we wskazanej lokalizacji dałoby się, jak przypuszczamy, elegancko i z wielkim pożytkiem dla oświęcimian połączyć jedno z drugim.

Kolega Maciej Klima prezentuje ponadto twarde dowody i papiery na to, że nasza dyskusja ma już przemyślane, solidne podstawy i realne oparcie w rzeczywistości.

O wieloletnich działaniach obecnego prezydenta Oświęcimia, w tak kluczowym dla codziennego funkcjonowania zakresie komunikacji publicznej, nie debatujemy jednak zbyt długo. Bo działań tych zbyt dobrze nie znamy (lub też odczuwamy w tej kwestii deficyt).

Zachęcamy samorządowców, społeczników, przedstawicieli organizacji pozarządowych do rozmowy przed kamerą, jak również zgłaszania własnych propozycji tematów oraz współtworzenia z nami kolejnych odcinków „Porozmawiajmy.O”.

Nasz adres e-mail: porozmawiajmy.o.oswiecim@gmail.com

Nasz numer telefonu: 500 146 701


Zapraszamy do udziału we wspólnej obywatelskiej dyskusji!

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend