Informacje

POWIAT. Pomimo zakazu, agresor zbliżył się do rodziny

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu  zatrzymali, a następnie osadzili w areszcie śledczym 45  – letniego mieszkańca Osieka. Mężczyzna skazany za znęcanie,  złamał sądowy zakaz kontaktowania się i zbliżania do rodziny. Organy ścigania chroniąc osoby pokrzywdzone przemocą domową, są bezwzględne dla domowych agresorów.

W nocy z wtorku na środę (23/24.02.2021)  tuż po północy oświęcimscy policjanci otrzymali zgłoszenie od 42 – letniej mieszkanki Osieka, dotyczące męża, który złamał sądowy zakaz zbliżania się do rodziny. Policjanci błyskawicznie udali się pod wskazany adres, gdzie zatrzymali nietrzeźwego agresora. 45 – latek trafił do pomieszczeń dla osób zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji.

Na podstawie zebranych  dowodów podejrzanemu postawiono zarzut złamania sądownie orzeczonego zakazu zbliżania się i kontaktowania z rodziną. W ubiegłym roku środki te zostały wobec niego orzeczone przez oświęcimski Sąd w związku z przestępstwem znęcania, którego 45 – latek dopuścił się wobec żony i dzieci.

W czwartek 25 lutego podejrzany został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu, gdzie zostały mu przedstawione prokuratorskie zarzuty. Następnie prokurator mając na względzie ochronę osób pokrzywdzonych przemocą wystąpił do Sądu z wnioskiem  o zastosowanie wobec zatrzymanego aresztu tymczasowego. Sąd przychylił się do wniosku prokuratora, więc 45 – latek wprost z sali sądowej trafił do jednego z aresztów śledczych.

Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend