Informacje, Sport

OŚWIĘCIM. Nextbike Polska operatorem Oświęcimskiego Roweru Aglomeracyjnego

14 stycznia 2020 r. Nextbike Polska podpisał umowę z Miastem Oświęcim na dostarczenie i obsługę kolejnego systemu rowerów miejskich w województwie małopolskim. Docelowo system składać się będzie z 9 stacji i 90 rowerów. Zwycięzca przetargu, firma Nextbike Polska, zainauguruje wypożyczalnie 1 maja.

Umowa z Nextbike Polska, największym operatorem samoobsługowych systemów rowerowych (firma obsługuje m.in. warszawskie Veturilo, Poznański Rower Publiczny i Wrocławski Rower Miejski) została podpisana przez Janusza Chwieruta, Prezydenta Miasta Oświęcim oraz Członków Zarządu Nextbike Polska.

Uruchomienie systemu obejmie udostępnienie 90 rowerów, w tym 18 dziecięcych i 9 stacji zlokalizowanych w   Oświęcimiu, Harmężach oraz Brzezince. Aby móc dokonywać wypożyczeń, niezbędna będzie wcześniejsza rejestracja za pośrednictwem specjalnego serwisu internetowego. Zostanie on uruchomiony – również w ramach umowy. Rowery będzie można wypożyczać przez całą dobę, we wszystkie dni tygodnia również przez aplikację mobilną. Stacje będą dostępne przez całą dobę od początku maja do końca października – w okresie trwania umowy.

— Jesteśmy dumni, że Oświęcim dołącza dziś do grupy miast, które oferują swoim mieszkańcom dostęp do ekologicznego transportu publicznego na każdą kieszeń. Oświęcimski Rower Aglomeracyjny będzie 2. systemem rowerowym w województwie – jesteśmy już obecni w Tarnowie — mówi Aleksandra Myczkowska-Utrata, dyrektor ds. komunikacji Nextbike Polska S.A. — Cieszymy się, że nasza usługa wpisuje się w zapotrzebowanie mieszkańców i włodarzy. W całym kraju z naszych systemów korzysta 2,4 mln osób – nie możemy się już doczekać na powitanie w tym gronie użytkowników Oświęcimskiego Roweru Aglomeracyjnego.

–  To pilotażowy projekt. Liczymy więc, że rower miejski przypadnie do gustu oświęcimianom i turystom – mówi Agata Gworek, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Podkreśla, że każde rozwiązanie, które pozwoli zadbać o środowisko wybierając rower zamiast samochodu to krok w dobrą stronę.

Systemy Nextbike Polska cieszą się rosnącą popularnością. W 2019 roku mieszkańcy 11 województw wypożyczali rowery miejskie obsługiwane przez Nextbike Polska ponad 14 milionów razy. Nextbike obsługiwał 45 różnych systemów w Polsce oraz 2 w Finlandii (Oulu i Turku). Rowery najczęściej były dostępne od marca do listopada. We Wrocławiu, w 10 miejscowościach położonych wzdłuż linii Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej oraz w Turku jednoślady miejskie dostępne są przez cały rok.

art. prasowy

Poprzedni artykułNastępny artykuł

20 komentarzy

 1. Kiedy poprawią oświetlenie przejść dla pieszych przy ulicy Śniadeckiego? Projektant powinien oddać kasę za zaprojektowanie obecnego oświetlenia.

 2. Układ komunikacyjny jest w tym mieście tak drożny (co widać po ilości pojazdów z L-ką na dachu), że jeszcze tylko nam rowerów brakowało. Kiedy hulajnogi i wrotki? Przejdźmy do bardziej przyziemnych potrzeb. Kiedy ktoś zwyczajnie zleci wyczyszczenie kloszy lamp ulicznych w tej metropolii. Doświetlenie przejść dla pieszych za przykładem miasteczka o nazwie Imielin to już szczyt marzeń zwykłego człowieka. Lampy nie dość że są u nas włączane gdy zapada zmrok ze znacznym opóźnieniem, to jeszcze dają „blask” gromnicy we mgle. Na Krakowskiej w Broszkowicach ktoś zamontował lamy doświetlające przejścia dla pieszych. Niestety kasy na prąd by świeciły już chyba nie przewidziano. Jacy gospodarze takie światło?

 3. X a co niby zrobiłem z Fikiem? Możesz jaśniej. Ty to pewnie z tych co to zamawiają pięć piw na Jasnej Górze.

 4. Ps. Nie mieszajmy Jezusa do tych głupich ,niskich dyskusji. Z resztą Jezus jako osoba-symbol zyskał znaczenie ponad narodowe i ponad rasowe.

 5. @dohotina.
  Nie mogę się do tego co napisałeś odnieść,ponieważ tego nie rozumiem.Może spróbuj napisać jeszcze raz,tym razem przemyśl to co chcesz przekazać.

 6. Do hotina wiem, że wizerunki Jezusa są w kościołach katolickich. Natomiast nie słyszałem by one były w synagogach. Jeżeli przyjąć twój to myślenia, to nie Adam i Ewa nie istnieli. Potopu też nie było. Resztę dopowiedz sobie sam. 😀

 7. zarówno stefanb. jak i antypisokomuch , prezentują specyficznie podejmowany temat szczerości wobec otoczenia jako jeszcze jednej gry i obłudy podszytej inteligencją … a Jezus to Nowy Testament , czy , czy ..hotin ma się modlić w synagodze ?, czy waszym wzorem już , aby ??

 8. To nie jest rozdwojenie jażni. To jest nARODOWY sOCJALIZM w klasycznej postaci.

 9. Hotin przez to modlenie się do Żyda Jezusa całkiem ci odbiło. Powtarzasz rzeczy zapisane w „dziele” Adolfa. Zdecyduj się w końcu na jakąś opcję. Raz jesteś komuchem a raz faszystą. Rozdwojenie jaźni można leczyć.

 10. projekt pilotażowy , prosze już teraz przyjąć wszystkie problemy , nie jako fikcyjne i domniemane , tak jak kwota wydana na zabawę „bawienie się w wymyślanie bzdur”może rower , hulajnoga , wrotki i za pieniądze miasta , będą jeżdzić w najdziwniejsze miejsca , penetrować całą część Brzezinki , I TYLKO O TO CHODZI

 11. antypisokomuch : bardzo aroganckie , nawet jeśli chcesz być jak ci , którzy Polsce i szkoły palili ,tak jak zrobiliście z Fikiem

 12. Hotin teraz rozumiem dlaczego jesteś tak tępy. Było znaleźć szkołę w okolicy i uczęszczać do niej. 😀

 13. Do Emil:
  Raczej nie potrafi, bo gdyby umiał to by przeczytał w słowniku jak się pisze „dziób”.

  Do hotin:
  Moja 6 letnia córka już zna tą prostą zasadę, że „ó” piszemy, gdy wymienia się w innych formach tego samego wyrazu lub w innych wyrazach na: o, e, a.

 14. Dzien dobry. Nowy rok się zaczął a więc pora na nową,kolejną aferę trzódki pisu :
  Miesiąc styczeń sponsoruje afera pisowskiego senatora Koguta ,oskarżonego o korupcję.Wśród zatrzymanych przez CBA w aferze korupcyjnej związanej z senatorem PiS Stanisławem Kogutem jest też radna wojewódzka PiS Marta M.Brawo,brawo.Widziały „kryształy” co brały:)
  Styczeń- Afera koguta,czekamy spokojnie na luty i kolejną kryształową postać.Pozdrawiam.

 15. No no,hotin się zdenerwował,ale że by odrazu obrazac?, ale co tam,jest z tego lepszego sortu to moze.

 16. hotin wystarczy wejść na stronę urzędu bip i zakładka zamówienia publiczne tam przeczytasz (jeżeli umiesz), że będzie kosztowało to 550 tys zł.

 17. Do Hotin.
  Jak zabrakło informacji za ile? Rower miejski zostanie uruchomiony 1 maja, więc za trzy i pół miesiąca. Moja córka mając 6 lat potrafi czytać ze zrozumieniem.

 18. DO hotin:
  Ceny Veturilo:
  Opłata inicjalna i wymagane saldo konta – 10 zł
  od 1 do 20 minuty – 0 zł
  od 21 do 60 minuty – 1 zł
  Druga godzina – 3 zł
  Trzecia godzina – 5 zł
  Czwarta i każda następna godzina – 7 zł
  Opłata za przekroczenie 12 godzin wypożyczenia – 200 zł

  Podane opłaty to kwoty brutto. Zawierają podatek VAT.

Send this to a friend