Informacje

POWIAT. Seria groźnych kolizji drogowych

W dniu 16 stycznia 2020 o godzinie 6.20 w Głębowicach na ulicy Oświęcimskiej doszło do kolizji drogowej. Jak ustalili policjanci mieszkaniec gminy Oświęcim kierując samochodem dostawczym marki Iveco,  na łuku drogi zjechał na przeciwległy pas jezdni, gdzie uderzył w samochód marki Fiat SC którym kierował mieszkaniec powiatu wadowickiego.

O godzinie 6.40 w Przecieszynie na ulicy Wypoczynkowej,  27  – letnia mieszkanka Brzeszcz kierując samochodem marki Fiat SC,  straciła panowanie nad pojazdem w wyniku czego zjechała na przeciwległy pas, gdzie zderzyła się z samochodem marki Hyundai, którym kierowała 20 – letnia mieszkanka Brzeszcz.

O godzinie 7.15 w Skidziniu na ulicy Wypoczynkowej  kierująca samochodem marki Opel straciła panowanie nad pojazdem w wyniku czego wjechała do przydrożnego rowu.

O godzinie 7.50  w Oświęcimiu na ulicy Legionów 21 – letni mieszkaniec Oświęcimia, kierując samochodem marki Ford fiesta, podczas cofania zderzył się z samochodem marki Renault Master, którym kierował mieszkaniec Grojca.

O godzinie 09.00 w Jawiszowicach na ulicy Bielańskiej  25 – letni mieszkaniec gminy Kęty, kierując samochodem marki Fiat Punto stracił panowanie nad pojazdem w wyniku czego zjechał z jezdni i uderzył w ogrodzenie posesji, a następnie w wiatę przystanku.

O godzinie 09.40 w Oświęcimiu na skrzyżowaniu ulic Ostatni Etap z Kolbego, kierowca  cysterny marki Mercedes wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu mieszkance gminy Oświęcim, która kierowała samochodem marki Peugeot. Kierująca, aby uniknąć zderzenia z ciężarówką zjechała z jezdni i uderzyła w znak drogowy.

Policjanci ponownie apelują o zmniejszenie prędkości i dostosowanie jej do warunków panujących na drodze. Aby nie stać się sprawcą zdarzenia drogowego, którego konsekwencje mogą być bardzo poważne,  za kierownicą należy zachować szczególną uwagę, rozsądek i przewidywać zagrożenia, zanim dojdzie do niebezpiecznej sytuacji.

KPP Policja

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend