Informacje

OŚWIĘCIM. Kwarantanna narodowa od 28 grudnia do 17 stycznia

Od 28 grudnia do 17 stycznia wprowadzamy kwarantannę narodową. Zamykamy hotele, także na ruch służbowy, i stoki narciarskie – ogłosił w czwartek minister zdrowia Adam Niedzielski. Poinformował, że w noc sylwestrową będzie obowiązywał zakaz przemieszczania się.

Podczas konferencji prasowej szef MZ ostrzegał przed możliwą trzecią falą pandemii COVID-19. Zwrócił uwagę, że na efekt szczepień trzeba będzie jeszcze poczekać i na pewno w styczniu lub lutym nie będzie on jeszcze widoczny.

Rząd zadecydował więc o wprowadzeniu kwarantanny narodowej od 28 grudnia do 17 stycznia. Minister poinformował, że w tym czasie nie będą mogły działać stoki narciarskie, zamknięte zostaną także hotele.

„Zamykamy hotele również na ruch służbowy. Te wyjątki będą ograniczone naprawdę do minimum, szczególnie w kontekście tego, co obserwowaliśmy w ostatnich dniach, kiedy to w internecie można było znaleźć zaproszenia na służbowy wypoczynek w okresie świąt i ferii” – powiedział Niedzielski. Poinformował, że wyjątki będą dotyczyły medyków skierowanych do walki z COVID-19, którzy zostali zakwaterowani w hotelach. Wyjątkiem będą również hotele pracownicze.

Od 28 grudnia do 17 stycznia zamknięte będą także galerie, oprócz sklepów, które zapewniają zaspokojenie podstawowych potrzeb, czyli np. sklepów spożywczych, aptek i drogerii.

Minister poinformował także, że w sylwestra zostaną wprowadzone ograniczenia w przemieszczaniu się od godz. 19.00 31 grudnia do 6.00 rano 1 stycznia. Niedzielski poinformował, że za złamanie ograniczenia przemieszczania się w noc sylwestrową będą groziły mandaty.

Niedzielski zapewnił, że branże poszkodowane nowymi obostrzeniami, m.in. właściciele stacji narciarskich, otrzymają pomoc finansową. Szczegóły w tej sprawie ma zaprezentować wkrótce wicepremier i minister rozwoju Jarosław Gowin.

Rząd poinformował, że przedłużone zostaną dotychczasowe zasady i ograniczenia, czyli np. zakaz przemieszczania się osób poniżej 16 lat bez opieki rodzica lub prawnego opiekuna od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00 (wyjątkiem są półkolonie). Dalsze ograniczenia będą obowiązywać w miejscach sprawowania kultu religijnego (maksymalnie osoba na 15 mkw.). Podtrzymano także zakaz organizacji wesel, komunii i konsolacji. Nadal będą obowiązywać godziny dla seniorów – od poniedziałku do piątku od 10.00 do 12.00.

Źródło: Ministerstwo Zdrowia

Poprzedni artykułNastępny artykuł

58 komentarzy

 1. Pan stefan nadal pisze nie znając znaczenia słów. W tym świetle nazwanie go cymbałem nabiera wymiaru komplementu.

 2. Ignorancja podlana dziecinną naiwnoscią to czynnik wzajemnie spajający poglądy tych dwóch panów ,autorów poniższych postów , zwanych przez jednego z nich „dyskusją” będącą w gruncie rzeczy monologiem do własnego lusterka.

 3. Dobrze ich podsumowałeś. Każdy temat jest pozornie procedowany aby na końcu i tak po swojemu. Właśnie jadąc rowerem zauważyłem jak mieszkańcy ocenili ich geniusz. Przy lodowisku , przy światłach – krzyżujący się chodnik i ścieżka dla rowerów. Tam już w ziemi są bruzdy kołami wyryte. ale pewnie ich projekt tak to przewidział i jest to następny element dekoracyjny terenu. Niech ktoś spróbuje pójść do projektantów z ratusza i powiedzieć im że pewne miejsca trzeba inaczej zaprojektować …….
  Ale zamknijmy tematy bo z narodowej kwarantanny zrobiła się dyskusja na wszystko inne.

 4. @ wredny Ok, tyle, że fachowcy od Chwieruta to specjalny rodzaj biznesmenów, dobrze wyszkolony w niszczeniu drugiego człowieka. O ile to nie samorodne talenty, to takich rzeczy uczą na niektórych kierunkach studiów. Metody prymitywne i skuteczne, zawsze ten sam schemat. Udawanie polemiki, gdy nie wychodzi po ichniemu, totalne kłamstwa, gdy to nie pomoże, obrażanie aż do gróźb włącznie. A ja czasami ironizuję, więc przekaz nie zawsze jest zero/jedynkowy.

 5. Zawsze cenię sobie precyzje wypowiedzi i poparcie ich przykładami. Jeżeli kogoś uważam za cymbała, imbecyla lub debila to mu o tym powiem lub tak napiszę. Tak że bez obrazy.bo w tym przypadku nie o to chodziło. A co do tych byzmesmenóf to każdy orze jak może, a jak im się pozwala to wychodzi co wychodzi. To, że w ratuszu panuje doktryna wszechwiedzy i nieomylności to już wiele na ten temat się wypowiadano i szkoda na to czasu. Sam to z nimi miałem nieprzyjemność przećwiczyć.

 6. @wredny Możemy mieć różne poglądy, ale nie traktuj mnie jak imbecyla. Miałem na myśli „biznesmenów” Chwieruta.

 7. Pan stefan nie rozumie co czyta a o edukacji prawi sam nie wiedząc co to słowo znaczy.
  Prosiłem „panie wredny”………… i nie myliłem się – cymbał.

 8. @wredny, a racze głupi i wredny.
  Edukacja, głupcze!
  A potem możesz pouczać innych…

 9. Wredny gdybyś nie atakował, nie byłoby riposty. Najpierw twierdzisz, że popieram PO, a potem rżniesz głupa. Zdecyduj się w końcu na coś. Jak nie chcesz być osądzany, to nie osądzaj. Wystarczy, że robi to troll hotin.

 10. Synku to do swoich pociech gadaj. Do mnie zwracaj się panie wredny. Nie masz pojęcia o tym na co idą podatki i w ogóle o tym jak to wszystko funkcjonuje. Bez obrazy ale jesteś cymbał.

 11. Synku, wszystko w tym i w każdym innym w miare normalnym kraju jest z pieniędzy podatnika, czyli też z twoich i moich. Nawet 500+…

 12. Ne każdego pakuję do PO ale jak ktoś broni „osiągnięć” tego ugrupowania to uznaję, że on spod tego znaku. Co do moich portek i w co nie narobię to tobie – gówno.
  Mnie akurat obojętne jest kto przy władzy, byle bym nie był okradany przez nią. Z tego co daje PIS zwykłym obywatelom tego kraju, ja akurat z niczego nie korzystam. Ale też nie wypisuję głupot typu to z moich podatków. Z moich i naszych to utrzymuje się państwo i jego struktury. Jak dawano 500+ to guru finansów w PO twierdził : „na to pieniędzy nie ma i nie będzie „. Skoro dają to pewnie dodrukowali albo podnieśli podatki zwłaszcza tym co je najmniejsze płacą. Zresztą on tylko to miał wszystkim do powiedzenia. W ostatnim okresie wiele artykułów podrożało i tu można narzekać. Nie podoba mi się, że na kościół jako instytucję wydaje się pieniądze z budżetu państwa, nie podoba mi się to, że w szkołach jest nauka religii. Ale nie wypisuję głupot, że mamy państwo kościelne itp. Dlatego jeżeli ktoś coś pisze to najpierw trochę wiedzy – niekoniecznie akademickiej i dogłębnej ale na tyle, żeby innych nie obrażać.

 13. Wredny widzę, że każdego kto się z tobą nie zgadza pakujesz do PO. Tak się składa, że mi nie jest po drodze z PO, PiS-em czy Komuną. Więc się tak nie nadymaj bo w portki popuścisz.

 14. Co ??? Nadal wk…..y ??? Pan stefan w etapie 2-cim to już niczym domownik. Kiedy etap 3-ci ???

 15. To sobie gębę wytarł górnikami…Siedz w domku i wypisuj dalej te swoje bzdury, bo w prawdziwym zyciu wybili by ci ze łba te głupoty sztylami od łopat.

 16. Jak już wcześniej pisałem: 1 etap: brak argumentów. 2 etap: frustracja. 3 etap: wiecowanie i burdy. Alojzy osiągną etap 2-gi.
  A co do komuchów to w twojej PO znajdują oni opiekę i ochronę. Pisząc tak o mnie piszesz o tych którzy w latach 80-tych walczyli z ówczesnym systemem. Trochę pokory bo obrażasz tych których oni skrzywdzili.

 17. Czy w tym rządzie jest chociaż jedna mądra osoba? Jak można wprowadzać ograniczenia w poruszaniu się a jednocześnie sprowadzać ludzi z miejsc gdzie wystąpił bardziej zjadliwy wirus. Dzisiaj do Polski z Wielkiej Brytanii przyleci 10 samolotów z rodakami. Już raz taki numer wywinęli i nastąpił wzrost zakażeń. Tym razem się chyba nie pozbieramy. Zresztą jacy wyborcy taki rząd.

 18. Wychodzi na to, że wredny jest rosyjskim trollem. To, że ty wywodzisz się z komunistycznej rodziny nie oznacza, że inni też.

 19. Alojzy,…. ty to pewnie aparatczyk PO-wski beton, bo z tego co tu babrzesz widzę tęsknotę za tym co było – układami prawniczo-binesowo-urzędniczymi. Tobie pasiło hasło „NA TO PIENIĘDZY NIE MA”. Tęsknice za tym jak okłamywano naród i zagranicznych partnerów w strategicznych sprawach. Teraz za to wołacie żeby dać a jak już dają to że mało. Za PO kuliliście ogony pod sobą a tuskolandia rżnęła portfele nie tylko wasze ale wszystkich. Paplacie o strzelaniu a to za PO strzelano do górników. Na koniec chciano nas uszczęśliwić najazdem obcych. Nie możecie zdzierżyć tego, że Polakom lepiej się żyje za obecnej władzy i nie mamy takich kłopotów jak zachód z tzw imigrantami. Już wolałbym u władzy szalonego Korwina niż powrót do tych mafijmo-kastowskich układów.

 20. @obatel rysio
  zechcesz podać zródło parafrazowanej wypowiedzi Stanisława Lema? Dokładny cytat i dokładnie źródło …

 21. Gorzej jak PiS przywróci ZOMO
  i zaczną palować chamską hołote,
  tak jak było za komuny.

 22. Policja na zlecenie Kaczyńskiego kupiła właśnie 1 200 000 szt. amunicji do broni gładkolufowej. Czy aby nie za mało? W*****nych obywateli będzie pewnie niedługo znacznie więcej.

 23. Czyżby nierząd szykował nam godzinę milicyjną we wigilię? Nie wykluczył tego niedorzecznik nierządu. Może hotin coś wie ne ten temat bo jest bliżej korytka?

 24. Oczywiscie tylko kaczystowskie prawaki mają prawo obrzucać bluzgami opozycję. W drugą stronę już nie wolno, bo to bardzo niekurturarne, oh, ah?

 25. Wszyscy ktorzy umieszczaja wredne komentarze to jacys dziwni ludzie czy wy jestescie Polakami?

 26. Parafrazując Lema nie wiedzialem ze w Polsce zyje tylu idiotow dopoki nie zobaczylem kto POWTÓRNIE wygrał wybory. Oj tępy my naród , oj tępy.W koncu jedyni na swiecie dalismy sie rozebrać trzykrotnie 🙂
  Zdrowa demokracja jak w Stanach wydala takie uzurpatorskie kreatury jak Trump na smietnik historii a nam……….. władza może pluć centralnie w pysk a my z radością to przyjmujemy jak zbawienny deszczyk ……starczy ze powiedza w TVP info ze deszcz bedzie :):)
  Dobrze wiedza pisiory z jakim narodem maja do czynienia i ze to starczy… no i starcza 🙂

 27. Poza tym uważam, że Prawdziwi Polacy Patrioci nie powinni dać się zaszczepić tą żydowską szczepionką Sorosa i Billa Gatesa. Prawdziwi Polacy nie zachorują, bo chroni ich żarliwy patriotyzm.

 28. Idź hotin i zrób sobie kupę narodową, może ci się trochę polepszy.

 29. @hotin

  Jak już kopiujesz czyjeś wypowiedzi z sieci by wkleić je tutaj to nie zapominaj podaniu źródła lub autora

 30. @ gabriel z tymi zakazami, zaleceniami, nakazami i prośbami jest jeden mały problem. Ci co je wydają sami ich nie przestrzegają. Dlatego ludzie zaczynają wierzyć w teorie spiskowe i olewają zakazy i nakazy. Informacje mają być rzetelne, inaczej to wszystko d… Inna sprawa, że dziennikarze tez dolewają oliwy do ognia podając niesprawdzone informacje. A wróg faktycznie jest bardzo groźny i podstępny. Dlatego rząd powinien przestać pi… bzdety i robić głupoty. Każda decyzja powinna być konsultowana z ekspertami. Niestety nasz rząd uznał, że jest najmądrzejszy na świecie o żaden ekspert nie będzie go pouczał. Więc ich pozwalniali by im nie bruździli.

 31. Po komentarzach tych przeciwnych wszystkiemu co przedstawia nasz rząd należałoby zrobic tak jak w Norwegii . Niech seniorzy i nie tylko padają jak muchy bo przecież jak można zabronić imprezowiczom i protestującym i tym co mają wszystko i wszystkich w du….. ywleźć na popijawę sylwestrową czy pojechac na narty czy wogóle zachowywać sie jak gdyby nic się działo.
  Nawet jeśli jest to niezgodne z konstytucja jak dowodzą tego prawnicy światli i rozumni to oprócz konstytucji jest jeszcze rozum którego konstytucja ani żadne inne prawo nie zastąpi. Rozum podpowiada że mamy do czynienia z niewidocznym wrogiem który czai się na każdym kroku i jesli się nie dostosujemy do zalecen rządu a jest on po to by kierować tym krajem i dbać o jego obywateli życie i zdrowie to wystawimy się na grę w rosyjską ruletkę która zakonczy się katastrofą a wtedy wielu z tych co stawali okoniem juz na świecie nie będzie albo będą w żałobie po bliskich. Tak więc w tym nienormalnym czasie należy kogoś jednak słuchać i stosowac się do zaleceń. Niektórzy chcą niestety postępować na zasadzie róbta co chceta bo co mi tam ktoś bedzie zabraniał.

 32. @ wredny ty nikogo nie wk…, tylko z siebie idiotę zrobiłeś. Rząd nie własnych pieniędzy tylko dzieli nasze podatki. Więc nie rozumiem dlaczego mam nie brać, skoro ktoś oddaje co mi zabrał? Widzę, że należysz do grupy ludzi, która dała się przekupić własnymi pieniędzmi.

 33. Nie jest to śmieszne ludzie umierają jesteśmy prawdopodobnie na 1miejscu w Europie w liczbach zgonów , bo zakażeń i tak już nie liczą dokładnie .

 34. Rozumiem. Dwulicowość nie zna granic. W PIS pewnie też niejeden dwulicowiec siedzi ale nie okazuje tego tak ostentacyjnie.

 35. Dla tego ,ze to też za ICH pieniądze z ICH podatków. Tak ciężko ci to zrozumieć?

 36. Dlaczego ci anty pisowcy tak narzekają i jednocześnie biorą od nich co im ten PIS daje. Za PO dane im było tylko „na to pieniędzy nie ma”. Bądźcie patriotami i nie bierzcie tych 500+, tych dodatkowych emerytur, tych darmowych laptopów i innej pomocy. A jak was dosięgnie corona to brońcie się rękami i nogami, żeby was nie zabrali do szpitala – no bo wirusa nie ma. Nie bądźcie tam statystami.

 37. Art. 52. Konst.
  Zasada wolności poruszania się
  1.
  Każdemu zapewnia się wolność poruszania się po terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz wyboru miejsca zamieszkania i pobytu.
  2. Każdy może swobodnie opuścić terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.
  3. Wolności, o których mowa w ust. 1 i 2, mogą podlegać ograniczeniom określonym w ustawie.

  Teraz się pytam czy rząd wydał zakaz poruszanie się w sylwestra uchwalając ustawę, czy wydano rozporządzenie? Jeżeli na podstawie rozporządzenia, to mnie mogą w pompkę …

 38. Hotinku połóż Ty się już pod respirator, bo masz spore niedotlenienie mózgu. I nie wynika to z przyczyn idiopatycznych, lecz pozostaje immanentnie skorelowane z twoją przynależnością polityczną do pięknej, niczym wiosna, formacji o jakże poetyckiej nazwie: PISS.

 39. Ludzie, nie dajcie się oszukać PiSowskiej propagandzie.

  COVID 19 to mit.
  Nie szczepcie się bo szczepiąc się popieracie politykę PiSu.

 40. @hotin
  Szkoda tylko, że dług Polski też rośnie.

  Zadłużenie Skarbu Państwa (SP) na koniec września 2020 r. wyniosło 1.100.124,9 mln zł, co oznaczało:
  • wzrost o 8.740,0 mln zł (+0,8%) we wrześniu 2020 r.,
  • wzrost o 126.786,7 mln zł (+13,0%) w porównaniu z końcem 2019 r.
  Jak tak dalej pójdzie, to nie wypłacimy się nawet za tysiąc lat.

  Dane pochodzą ze strony rządowej.

 41. To zastanawiające jak pis od lat karmi swoich wyborców tą swoją papką propagandową, że oni tacy patrioci (w rzeczywistości karierowicze i tępaki), że są dobrą zmianą (najgorszą od 1989 roku), że ciągle mają na oku dobro Narodu i Polaków (a tak naprawdę chodzi tylko i władzę i koryto). – i wyborcy pisu ciągle jeszcze te bezczelne kłamstwa łykają. Czy chodzi o to, żeby tysiąc razy powtórzyć: „jestem patriotą”, „jestem patriotą”, „jestem patriotą”, „jestem patriotą”, „jestem patriotą”, „jestem patriotą”, „jestem patriotą”, „jestem patriotą”, „jestem patriotą”, „jestem patriotą”, „jestem patriotą”, „jestem patriotą” – i niektórzy co tępsi w końcu w to uwierzą? Chyba tak. No to jazda: „jestem patriotą”, „jestem patriotą”, „jestem patriotą”, „jestem patriotą”, „jestem patriotą”, „jestem patriotą”, „jestem patriotą”, „jestem patriotą”, „jestem patriotą”, „jestem patriotą”, „jestem patriotą”, „jestem patriotą”, „jestem patriotą”, „jestem patriotą”, „jestem patriotą”, „jestem patriotą”, „jestem patriotą”, „jestem patriotą”, „jestem patriotą”, „jestem patriotą”, „jestem patriotą”…………………… Wuala!

 42. Hotin przeczytał, ale znowu nic nie zrozumiał. Co ma piernik do wiatraka i I kwartał 2018 roku?

 43. nakazy, zakazy wychodzenia, wyjazdów, ale uczniowie od 30 listopada muszą chodzić na praktyki w szkołach, gdzie spotykają się w grupach po 10- lub więcej osób, gdzie uczniowie muszą dojechać komunikacją publiczną, gdzie nikt nie martwi się, że na takich praktykach w szkole, nie ma dystansu, zachowanej ilości 5 osób. Wychodzi na to, że rząd dba o jednych nauczycieli i uczniów i oni nie muszą narażać swojego zdrowia, a nauczyciele praktycznej nauki zawodu i ich uczniowie są dla rządzących mało ważni, skoro zajęcia odbywają się normalnie. Super tylko tak dalej, dzielenie na lepszych i gorszych.

 44. Oczywiście dotyczy to tylko zwykłych ludzi bo gawiedź kurskiego szykuje sieci hucznego sylwestra w plenerze.oczywiscie za pieniądze podatników śmiejąc im się w twarz😄😄

  To chyba najlepszy dowód że żyjemy w nienormalnym kraju.W normalnym tacy politycy nie mają racji bytu, u nas te kmioty umysłowe zwane elektoratem pisu jeszcze się z tego cieszą jak pluje im się w twarz🤣🤣

 45. Teraz się obudzili gdy gospodarka leży. Trzeba było to zrobić gdy pandemia pukała do drzwi. No ale nasza władza jest mądrzejsza od telewizora. Zwoziła hurtowo Polaków z zagranicy bez kwarantanny. Codziennie wydawała sprzeczne zarządzenia i informacje bez porozumienia z ekspertami. Nawet jak wyjdziemy z pandemii to z głodu pozdychamy lub zabiją nas inne choroby. Władz ma jak widać w d… Kiedyś „ciemny lud” im się odpłaci.

Send this to a friend