Informacje

POWIAT. Dwa nowe radiowozy marki KIA

Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu oraz policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego otrzymali dwa nowe radiowozy marki KIA. Pozyskanie nowoczesnych pojazdów było możliwe dzięki współpracy z władzami powiatowymi, które w połowie sfinansowały zakup radiowozów. Druga część środków pochodziła z budżetu Policji.

W czwartek 17 grudnia 2020 o godzinie 10.00 w Komendzie Powiatowej Policji w Oświęcimiu odbyło się uroczyste przekazanie dwóch nowych radiowozów oznakowanych. W tym wyjątkowym wydarzeniu wzięli udział Starosta Oświęcimski Marcin Niedziela oraz Wicestarosta Oświęcimski Paweł Kobielusz.

Gości przywitał Komendant Powiatowy Policji w Oświęcimiu inspektor Robert Chowaniec, który podziękował przedstawicielom władz powiatowych za okazane wsparcie. Podkreślił, że w efekcie bardzo dobrej współpracy ze starostwem, które czuje się współodpowiedzialne za utrzymanie wysokiego poziomu bezpieczeństwa w powiecie, było możliwe sfinansowanie zakupu radiowozów wartych łącznie 200 tysięcy złotych. Komendant zaznaczył, że policjanci w każdej chwili są gotowi, nieść pomoc mieszkańcom, a nowoczesny sprzęt transportowy w znacznej mierze usprawni ich służbę.

Przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu potwierdzili, że dla nich od wielu lat bezpieczeństwo mieszkańców jest niezwykle ważne. Aby cieszyć się wysokim jego poziomem, policjanci powinni dysponować nowoczesnym i niezawodnym sprzętem. Następnie Starosta wraz Wicestarostą wręczyli kluczyki do radiowozów dzielnicowemu oraz policjantowi drogówki.
Nowe radiowozy z całą pewnością usprawnią policyjną służbę na rzecz mieszkańców, co bezpośrednio przełoży się na sposób i jakość realizowanych zadań na rzecz bezpieczeństwa.

KPP OŚWIĘCIM

Poprzedni artykułNastępny artykuł

11 komentarzy

 1. @Eugeniusz
  Nad łóżkiem miałeś Hansa Klossa w mundurze Abwehry czy też może Brunnera w szykownym uniformie SS ?

 2. @Eugeniusz
  Edek, ciebie wyraźnie kręcą służby mundurowe. Ci silni mężczyźni w mundurach… Najpierw rozgrzali cię partyzanci w Osw, teraz funkcjonariusze policji, założę się że w międzyczasie zabierałeś głos w sprawie WOT.

  Za mundurem panny sznurem ?

  Za mundurem panny sznurem ?

 3. Nie ma jak wozić t… W nocy patrolu pieszego nie uświadczy. Nic tylko kraść. Czy złapano już złodziei katalizatorów?

 4. Aktualnie nie ma już Policji. Jest Milicja. Waląca pałą demonstrantów, łamiąca ręki nastolatkom, gazem traktująca posłów, ale i zwykłych ludzi, chroniąca firerka z Żoliborza 50-cioma radiowozami. Dziś mundur policyjny znów znaczy tyle samo co w latach 80-tych. Jest jeno zwykłą szmatą. W zasadzie nie ma większego wstydu, niż być obecnie policjantem.

 5. Dziękujemy.

  Brakuje tylko informacji który z panów starostów ufundował który radiowóz.
  Mianowicie czy pan starosta Niedziela lewy radiowóz a pan vice-starosta Kobielusz prawy – co byłoby fenomenalne.
  Czy też może pan starosta Niedziela ufundował prawy radiowóz a pan vice-starosta Kobielusz lewy – co byłoby wprost zachwycające.

  Bardzo proszę szanowną redakcję o uzupełnienie tej informacji.

  Z całą rodziną niecierpliwie czekamy przed komputerem.

Send this to a friend