Informacje

SPYTKOWICE. Poszukiwany 54-letni Mirosław M. zatrzymany w Niemczech

54-latek został zatrzymany w niedzielę 7 kwietnia około godz. 12:40 w gminie Nadrensee na terenie Niemiec.

3.04.br., w Spytkowicach w powiecie wadowickim, w jednym z domów jednorodzinnych śledczy znaleźli ciała dwóch kobiet w wieku 73 i 48 lat. Wstępnie ustalono, że do zabójstwa doszło 2 kwietnia, a sprawcą obu zabójstw najprawdopodobniej jest krewny kobiet, 54-letni mężczyzna, za którym podjęto natychmiastowe poszukiwania.

Policja opublikowała komunikat ze zdjęciem oraz rysopisem poszukiwanego. W komunikacie podano również markę, kolor oraz numer rejestracyjny samochodu, którym podejrzewany miał się poruszać w kierunku granicy z Niemcami.

5 kwietnia br., Prokuratura Rejonowa w Wadowicach wydała za podejrzanym list gończy, a sprawę poszukiwawczą, ze względu na jej charakter oraz wagę przejął Wydział Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Tego samego dnia, na wniosek Prokuratury Okręgowej w Krakowie Sąd Okręgowy w Krakowie wydał Europejski Nakaz Aresztowania.

Działania poszukiwacze cały czas nadzorował Wydział Poszukiwań i Identyfikacji Osób Biura Kryminalnego KGP, a z uwagi na wysokie prawdopodobieństwo, że podejrzany uciekł za granicę włączyło się Biuro Międzynarodowej Współpracy Policji, które natychmiast nawiązało współpracę z Policją niemiecką.
W niedzielę po godzinie 12, polscy policjanci otrzymali informację od obywatela Polski, przebywającego na terenie Niemiec, że samochód, jak i podejrzany 54-letni mężczyzna najprawdopodobniej znajduje się na parkingu na terenie Nadrensee. Zgłaszający porównał opublikowaną w policyjnym komunikacie markę, kolor samochodu jak również rejestrację. Poinstruowany przez oficera dyżurnego zgłaszający powiadomił telefonicznie policję niemiecką. Równolegle Biuro Międzynarodowej Współpracy Policji uruchomiło swoją szybką ścieżkę informacji i potwierdziło, policjantom niemieckim, że jest to podejrzany o podwójne zabójstwo 54-latek. Już około godziny 13, 54-latek został zatrzymany przez niemieckich policjantów i umieszczono go w tymczasowym areszcie, gdzie będzie oczekiwał na ekstradycję do Polski.

Szczególne podziękowania kierujemy do naszego rodaka, który reagując w sposób prawidłowy, przyczynił się do ujawnienia miejsca ukrywania się poszukiwanego.

Małopolska Policja

Poprzedni artykułNastępny artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Send this to a friend