Informacje

OŚWIĘCIM. Duże zmiany w Radzie Miasta Oświęcim, starzy liderzy nie zdobyli mandatu

Oto nazwiska nowych radnych Rady Miasta Oświęcim, z którymi będzie współpracował prezydent Oświęcimia. Starzy liderzy bez poparcia wyborczego.

Lista nr 1:

 1. Krzysztof Kuczek (PiS) / 416 głosów
 2. Michał Chrzan (PiS) / 501 głosów
 3. Piotr Kasprzyk (PO) / 231 głosów
 4. Jarosław Remsak (PO) / 123 głosów
 5. Mariola Madej (KOS2018) / 208 głosów
 6. Michał Homa (PO) / 222 głosów

Lista nr 2:

 1. Jakub Przewoźnik (PiS) / 980 głosów
 2. Michał Szczerbowski (PiS) / 340 głosów
 3. Jacek Stoch (PO) / 424 głosów
 4. Agnieszka Komend (KOS2018) / 227 głosów
 5. Janusz Chwierut (PO) / 649 głosów
 6. Ireneusz Góralczyk (PO) / 55 głosów
 7. Iga Niezgodzka (PO) / 44 głosów
 8. Renata Fijałkowska / 221 głosów

Lista nr 3:

 1. Paweł Plinta (PiS) / 451 głosów
 2. Stanisław BIernat (PiS) / 158 głosów
 3. Katarzyna Witek (PO) / 631 głosów
 4. Piotr Hertig (PO) / 236 głosów
 5. Andrzej Jakubowski (PO) / 373 głosów
 6. Alina Płachta (PO) / 159 głosów
 7. Piotr Sikora (KOS2018) / 109 głosów

 

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł

24 komentarze

 1. @ZULU GULA nic o tej pani nie powiem bo jej nie znam, do szwedzkiego nie chodziłem tylko do polskiego więc też mnie dobrze nie robiła, ale jak masz z nią złe doświadczenia to złóż sprawę do prokuratury, bo patologię należy zwalczać

 2. @ gumiś
  A TU właśnie PiSofobie cię rozczaruję bo ja się TU urodziłem, TU płacę podatki i jako TUtejszy TUbylec TU pozostanę. Przetrwałem TU kilka dziesięcioleci to jeszcze tych POpaprańców w ostatniej kadencji też przetrwam

 3. @Aleks778 To niech roczniki 90+ łaskawie odkleją od smartfonów i pójdą głosować, zamiast pouczać w Internecie

 4. Do Tubylca:
  A co powiesz o wyborze do sejmiku województwa małopolskiego największej skandalistki od masturbacji dzieci w Szwedzkich przedszkolach Barbary Nowak.

 5. Tubylec wracaj do Afryki tam jest twoje miejsce z małpami i gorylami w buszu.

 6. Wszystkie (gu)misie i @ wywieźć do ZOO!!!
  Tam są dla nich klatki z napisem „Nie dokarmiać zwierząt”

 7. Znowu wygrał POPiSowski beton. I tak będzie aż do momentu, gdy roczniki 80 i starsze, nie wymrą.
  Ludzie nawet nie mają pojęcia, na jakie szumowiny głosują 🙂

 8. @Pisiorek
  Przecież gdyby te wyniki przełożyć na wybory do parlamentu, to niczego by to nie zmieniło w kwestii układu sił.

 9. @@”Pisiorek”
  Coś ci się pisiorki cyferki pomyliły.Gdzie ta wasza wygrana ponieśliście sromotną klęskę.tylko 6 radnych macie w radzie miasta.O prezydencie którego nie macie to w ogóle nie ma co dyskutować zaledwie 26% czyli 1/4 mieszkańców.

 10. Pocieszaj się pisiorku jak umiesz. Skoro „wygraliście wybory” to gdzie wasz prezydent, gdzie wasi radni tworzący większość w radzie miasta? Bo jak się wygrywa wybory, to ma się i to i to, prawda?

 11. „Pisiorku”,
  muszę Cię zmartwić.
  PiS posiada największe poparcie w Polsce, wygrał kolejne wybory i jest to sygnał, że społeczeństwo nie jest zadowolone z rządów Platformy Obywatelskiej, a poparcie dla PiS-u stale rośnie.

 12. To czarny dzień dla samorządności oświęcimskiej.
  W gminie wygrywa gość który nie potrafił wynegocjować dla swych mieszkańców w gminie stawek za wywóz śmieci i wodę na poziomie opłat które ponoszą mieszkańcy miasta Oświęcim. W mieście wygrywa Chwierut mimo wielu chybionych inwestycji ( jak np. kibel na klasztornej), który był stanowczo przeciwny budżetowi obywatelskiemu i który nie ma kompletnego szacunku dla swych oponentów w dyskusji nawet publicznej (wide ostatnia dyskusja na RM z Panią Komenderą),.
  Ludzie – wyborcy! Gdzie wy macie oczy (bo o mózgi już nie będę pytał)? Tak bardzo wystraszyliście się zmian? Tchórze, Tchórze, (po tysiąckroć) Tchórze!!! Teraz płaczcie i płaćcie przez następną kadencję, tylko nie krytykujcie (bo swoje frustracje trzeba było wylać w ostatnią niedzielę przy urnach, a nie w niezobowiązujących dyskusjach sąsiedzkich)! Jeśli przez te kolejne lata będziecie krytykować a na nich głosowaliście wtedy wspomnijcie sobie moje słowa i sami w ramach pokuty dajcie sobie plaskacza w pysk, lub piąchę w nos. Najgorsze jest to, że dzięki wam muszę dzielić z wami wasz mizerny los do kolejnych wyborów.

 13. Drobny szczegół pisiorku: pis ma obecnie w Polsce poparcie rzędu 1/3 wyborców. Wszystkie inne partie trzymają się od pisu z daleka wiedząc, jakich świństw można się po nim spodziewać.

 14. Ale nie wszystko przecież stracone. Trzeba jakoś przyciągnąć kandydatów nie-pełowskich i przekupić kogoś od „nich”, pieniędzmi lub stanowiskami. Taki numer już nam się udał w wyborach do rady powiatu dwie kadencje wstecz. Zdrajczynią okazała się chytra baba z Brzeszcz. Więc dlaczego teraz tego nie powtórzyć?

 15. PiS jest najsilniejszą partią w Polsce,
  a w Oświęcimiu nadal wierzą
  w oszukańczą Koalicję 13 grudnia.

 16. Pisiory obrażone, że oświęcimski lud ciemny ich nie docenił. To straszne. Teraz będzie katastrofa, pięć lat plag egipskich i ogólna ruina. Ale ten lud sam sobie winien.

 17. @Jan widać że bardzo interesujesz się lokalną polityką bo nawet nie wiesz, że Łoziński startował do rady powiatu a nie miasta. Szkoda zmarnowanej szansy dla Oświęcimia. Tak jak ludzie piszą, zobaczycie teraz co wam skuteczny i dobry przygotował na ostatnią kadencję. Nie pozbieracie się po tych 5 latach. Wasze miasto, wasz cyrk. Tylko potem nie narzekajcie bo tak wybraliście.

 18. @Jan, przecież Waldek nie kandydował do RM tylko do Rady Powiatu! Wielki szok, że pan Adamaszek nie znajdzie się w nowej Radzie. Jest pół na pół ponieważ Pani Renata to proPiS. Gratulacje dla Pani Komendery, która po zawirowaniach w okazywaniu swoich politycznych sympatii dostała się do RM.

 19. Pan Maciej Klima powtórzył schemat Henryka Grzybka, który uwierzył że jest prezydentem w wyborach w 2019. To się nazywa „syndrom oświęcimski”.

 20. A gdzie waldek? Bez diety chłopina będzie głodował, bo z samej „publicystyki” nie wyżyje…

Send this to a friend