Informacje

OŚWIĘCIM. Firma Synthos chce osiągnąć zeroemisyjność w 2050 roku

Firma Synthos planuje całkowite odejście od węgla w 2028 oraz osiągnięcie zeroemisyjności w 2050 roku.

Z przyjemnością informujemy, że Synthos pomyślnie zakończył finalizację przejęcia fabryki w Niemczech. Niemiecki zakład produkujący kauczuki syntetyczne został przejęty od firmy Trinseo wraz z nowoczesnym centrum badawczo-rozwojowym w Schkopau. Jesteśmy niezmiernie dumni i podekscytowani! Synthos został właśnie drugim największym producentem kauczuków syntetycznych na świecie. Informuje na swoim profilu społecznościowym firma Synthos.

Łączna wartość transakcji to 460 mln dolarów, Natomiast do 2025 r. firma ma w planach wydać na inwestycje rekordowe 1,2 mld dolarów.

Ale to nie koniec dobrych wiadomości! Równocześnie przyjęliśmy strategię zrównoważonego rozwoju, która zakłada między innymi całkowite odejście od węgla i redukcję emisji gazów cieplarnianych o 28% do 2028 roku oraz osiągnięcie zeroemisyjności w 2050 roku. Aby osiągnąć te cele stawiamy na rozwijanie innowacyjnych produktów, które pozwolą na zmniejszenie śladu węglowego oraz na inwestycje w nisko- i zero-emisyjne źródła energii. Dzisiaj zmieniamy także logo Grupy Synthos. Jak Wam się podoba ta zmiana?

Dodają moderatorzy mediów społecznościowych.

Foto: materiały prasowe
Poprzedni artykułNastępny artykuł

20 komentarzy

 1. Do Pracownica; Hahahaha, zapewne na kwartał.Miej litość i nie wypisuj głupot .Gdyby tak było jak piszesz to Oświęcim byłby Nowym Jorkiem,a ogłoszenia o pracę w tym ,,ekologicznym raju nie wisiały by miesiącami na OLX

 2. Rząd powinien Synthos upaństwowić. I nazwać „Narodowe Zakłady Styropianowe”.

 3. Niektórzy to wykupili miasto na własność. Ile ta przyjemność kosztowała?

 4. Do Pracownica – albo jesteś „pociotkiem” któregoś z władnych w tej firmie albo kłamiesz.

 5. Czytam wasze komentarze i dziwię się, dlaczego ludzie wypisują takie bzdury o zarobkach w Synthos. Pracuje w tej firmie od ponad 5 lat, i po okresie próbnym otrzymałam 6 tys zł netto, teraz po pięciu latach z premiami mam około9 tys i pracuję tylko na poranną zmianę. A przecież pracownicy zmianowi mają jeszcze wcale nie małe dodatki za pracę na zmiany. Więc proszę nie wypisywać głupot że w firmie zarabia się źle.

 6. Raczej nie słoma, ale zwykła głupota.
  Z dziś: pisowski zarząd województwa małopolskiego wraz z pisowskim starostwem wielickim zbudowali za 3 miliony nową piękną stację pogotowia w Wieliczce. Tylko jeden problem: w garażach stacji, które są za niskie, nie mieszczą się karetki pogotowia. Więc do wyburzenia.
  Z dziś: wiceministrem kultury został wielki tłusty działacz pis, który wcześniej był wiceministrem od spraw zwalczania afrykańskiego pomoru świń. Dał tam plamę, a wściekli rolnicy domagali się jego odwołania. Teraz będzie ministrował „w kulturze” w specjalnie dla niego utworzonym departamencie ds. „działalności edukacyjnej oraz analizowania sposobu realizacji misji publicznej w środkach masowego przekazu”. Mam nadzieję, że kupią mu do gabinetu duży telewizor.
  I tak dalej

 7. Dokładnie. Nie podoba Ci się – znajdź sobie lepszą pracę w Zatorze, Wadowicach czy Wilamowicach. Chyba masz samochód? Tam nie ma peło, więc na pewno doskonale płacą.

 8. Eeeech naiwni. W kapitalizmie płaci się tak mało jak tylko można. A że w Osw nie ma żadnej konkurencji pracodawców o pracownika więc można płacić mało.

  Oczywiście piewcy obecnego stanu rzeczy napiszą, że w Oświęcimiu jest zajebiście a jak komuś nie pasuje to niech dojeżdża do roboty do Krakowa albo się wyniesie.

 9. @wredny W uni węgiel i gaz nie wchodzi docelowo w rachubę, atom też. Więc jak napisałem poniżej

 10. Każdy w mieście zna chodź jedną osobę, która pracowała lub pracuje u tego „najlepszego” pracodawcy w regionie 🙂 ludzie znają „sen o potędze”.

  Ale żeby nie być gołosłownym: 5 lat w firmie, 3500 tys brutto 🙂

 11. Ciekawostka -Polska firma wykupuję niemiecką firmę,zmienia logo ,a w nim kształt Europy i niemiecka nazwa Schkopau niech szef firmy doda jeszcze IG Farben i dla zjednoczonej Europy pod niemieckim butem będzie good.P.S.Skoro jest tak dobrze to kierownictwo powinno wpierw podnieść pensie pracownikom i zlikwidować ten niewolniczy i antyrodzinny istniejący od przeszło 70 lat system czterobrygadowy ,a jest to możliwe.

 12. Dokładnie to samo pomyślałam.Do tego czasu już zostanie garstka schorowanego społeczeństwa.

 13. Przy aktualny zanieczyszczeniu powietrza w Oświęcimiu, nie dożyje do tego dnia.

Send this to a friend